مرجع کامل کنکور کارشناسی (کتب . ضرایب . سرفصل)

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
Pherdous
کاربر ساده
کاربر ساده

Re: ***مرجع کامل کنکور کارشناسی 88 (کتب . ضرایب . سرفصل)***

پست توسط Pherdous » یک‌شنبه 11 اسفند 1387, 2:03 pm

درود بر یاری دهندگان جویندگان دانش.
من کتاب دکتر سپیدنام و سید رضی را با هم دارم.میتوانم تضمین کنم که شما هر کدام را بخوانی ، هیچ فرقی را احساس نخواهید کرد.البته من از آنجایی که با ادبیات سیدرضی در کتاب اسمبلی بیشتر آشنا بودم این کتاب را انتخاب نمودم.در واقع مطالب دقیقآ یکسان هستند.یعنی شما نمیتوانید مطلب یا نکته ای را بیابید که در یکی باشد و در دیگری نباشد.در کتاب دکتر سید رضی تمرینات بیشتری آورده شده است.
مثالها نیز تفاوتی با هم ندارند ، تنها مقادیر و نام متغیرها تغییراتی به همراه دارند.
سوالی نیز داشتم.ماجرای ادبیات چیست؟آیا حقیقت دارد که مرجع یا کتاب این درس تغییر یافته است؟
در پناه حق تعالی.

Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Sina-S » یک‌شنبه 11 اسفند 1387, 10:00 pm

Pherdous نوشته شده:درود بر یاری دهندگان جویندگان دانش.
من کتاب دکتر سپیدنام و سید رضی را با هم دارم.میتوانم تضمین کنم که شما هر کدام را بخوانی ، هیچ فرقی را احساس نخواهید کرد.البته من از آنجایی که با ادبیات سیدرضی در کتاب اسمبلی بیشتر آشنا بودم این کتاب را انتخاب نمودم.در واقع مطالب دقیقآ یکسان هستند.یعنی شما نمیتوانید مطلب یا نکته ای را بیابید که در یکی باشد و در دیگری نباشد.در کتاب دکتر سید رضی تمرینات بیشتری آورده شده است.
مثالها نیز تفاوتی با هم ندارند ، تنها مقادیر و نام متغیرها تغییراتی به همراه دارند.
سوالی نیز داشتم.ماجرای ادبیات چیست؟آیا حقیقت دارد که مرجع یا کتاب این درس تغییر یافته است؟
در پناه حق تعالی.

با سلام

من هم شنیدم منبع این درس تغییر کرده است.

فکر کنم در بخش منابع رشته نرم افزار سایت پارسه هم نوشته است که منابع تغییر کرده است...

خواهشا اگر دوستان اطلاعات دقیقی دارند بیان نمایند...

Pherdous
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط Pherdous » پنج‌شنبه 15 اسفند 1387, 4:25 pm

سلام.
دوستان ،کسی در مورد ادبیات اطلاع دقیقی نداره؟به نظرم اگر تغییر کرده باشد ، باید یکی از سه کتاب متون ادبیات فارسی ، زبان و ادب فارسی ( با جلد آبی و فکر کنم انتشارات ارژنگ است و در دانشگاه به ما همین کتاب را به عنوان مرجع درس دادند)، کتاب ادبیات فارسی که جلد قهوه ای روشن دارد (نویسنده و انتشاراتش را یادم نیست ولی دوستانی که در دانشگاه ما الان ترم 4 و5 هستند این کتاب را برای ادبیات خوانده اند ) ، را باید کاندید کرد.
منتظر نظرات شما دوستان هستیم.
در پناه حق تعالی.

Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Sina-S » پنج‌شنبه 15 اسفند 1387, 11:48 pm

Pherdous نوشته شده:سلام.
دوستان ،کسی در مورد ادبیات اطلاع دقیقی نداره؟به نظرم اگر تغییر کرده باشد ، باید یکی از سه کتاب متون ادبیات فارسی ، زبان و ادب فارسی ( با جلد آبی و فکر کنم انتشارات ارژنگ است و در دانشگاه به ما همین کتاب را به عنوان مرجع درس دادند)، کتاب ادبیات فارسی که جلد قهوه ای روشن دارد (نویسنده و انتشاراتش را یادم نیست ولی دوستانی که در دانشگاه ما الان ترم 4 و5 هستند این کتاب را برای ادبیات خوانده اند ) ، را باید کاندید کرد.
منتظر نظرات شما دوستان هستیم.
در پناه حق تعالی.

با سلام

در دانشگاه به ما هم زبان و ادب فارسی ارژنگ (انتشارات جلوه یا چشمه با جلد آبی) را معرفی کرده اند...

اما من از منبع بودن این کتاب مطمئن نیستم...

به نظر من تغییر منبع تاثیر خیلی زیادی بر روی سوالات نمی گذارد. زیرا بخش عمده ای از ادبیات مانند آرایه های ادبی , تاریخچه و... در همه کتب مشترک می باشند...

با تشکر

Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Sina-S » پنج‌شنبه 29 اسفند 1387, 1:36 am

*** ویرایش شده توسط Sina-Graph به علت عدم امکان حذف ***
آخرین ویرایش توسط Sina-S در سه‌شنبه 4 فروردین 1388, 10:08 am، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

آواتار کاربر
reza-1365
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: فعلا ایران

پست توسط reza-1365 » دوشنبه 3 فروردین 1388, 9:19 pm

دوستان خوب اگه ادبیات فرق کرده باشه معانی لغات و املای اونها تمام کتابها تقریبا یکسانه اگه کسی جلد یک

مقسمی یا پارسه یا مدرسان رو داشته باشه نیازی به خرید نداره واز اونها میتونه راحت استفاده کنه.
برای تعجیل در ظهور و سلامتی امام زمان (ع) یک صلوات بفرستید.

Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Sina-S » سه‌شنبه 4 فروردین 1388, 10:18 am

reza-1365 نوشته شده:دوستان خوب اگه ادبیات فرق کرده باشه معانی لغات و املای اونها تمام کتابها تقریبا یکسانه اگه کسی جلد یک

مقسمی یا پارسه یا مدرسان رو داشته باشه نیازی به خرید نداره واز اونها میتونه راحت استفاده کنه.
سلام دوستان

من کتاب ادبیات مدرسان شریف رو می خونم...

خوب توضیح داده...

coolphp
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط coolphp » یک‌شنبه 16 فروردین 1388, 6:01 am

معارف : (ضریب1 ... 20 سوال)
*منبع اصلی : اندیشه اسلامی1 انتشارات نهاد رهبری (معارف اسلامی حذف شد)

درس و کنکور معارف اسلامی (1) و اندیشه اسلامی (1) ویژه: داوطلبان کنکور کارشناسی ناپیوسته کلیه رشته ها ..
تصویر

اگه من این کتاب رو بگیرم و فقط بخش اندیشه اسلامی اون رو بخونم برای سراسری 88 کافیه ؟ khk:

Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Sina-S » یک‌شنبه 16 فروردین 1388, 10:18 am

coolphp نوشته شده:
معارف : (ضریب1 ... 20 سوال)
*منبع اصلی : اندیشه اسلامی1 انتشارات نهاد رهبری (معارف اسلامی حذف شد)

درس و کنکور معارف اسلامی (1) و اندیشه اسلامی (1) ویژه: داوطلبان کنکور کارشناسی ناپیوسته کلیه رشته ها ..
تصویر

اگه من این کتاب رو بگیرم و فقط بخش اندیشه اسلامی اون رو بخونم برای سراسری 88 کافیه ؟ khk:
شما چرا منبع اصلی را نمی گیرید؟
البته اگر هنوز کتابی را نخریده اید...

آواتار کاربر
CHICHI
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: خونــــــــمون

پست توسط CHICHI » یک‌شنبه 16 فروردین 1388, 12:38 pm

نام دقیق منبع اندیشه اسلامی چیه؟ واینکه 1 هست یا 2 و اینکه برای کدوم انتشاراته ؟وایا گسترش علوم پایه کتابی براش چاپ کرده؟

در مورد ادبیات میخواستم بدونم ایا منبع (یعنی متون ادبیات فارسی)می خواد تغییر کنه؟ وایا اقای کلیمشی کتاب جدیدی براساسه این کتاب میخواهند چاپ کنند؟؟؟؟

کمک کمک khk: khk:
روزگاریست که شیـــــــــــــــــــــــــــطان فریاد میزند ، آدمی پیدا کنید سجده خواهم کرد.

Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Sina-S » دوشنبه 17 فروردین 1388, 12:06 am

CHICHI نوشته شده:نام دقیق منبع اندیشه اسلامی چیه؟ واینکه 1 هست یا 2 و اینکه برای کدوم انتشاراته ؟وایا گسترش علوم پایه کتابی براش چاپ کرده؟

در مورد ادبیات میخواستم بدونم ایا منبع (یعنی متون ادبیات فارسی)می خواد تغییر کنه؟ وایا اقای کلیمشی کتاب جدیدی براساسه این کتاب میخواهند چاپ کنند؟؟؟؟

کمک کمک khk: khk:
با سلام

پاسخ1 :
نام کتاب : اندیشه اسلامی1
انتشارات : نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها
مولفان :
آیت ا... جعفر سبحانی
دکتر محمد محمد رضایی
بها : حدودا 1400 تومان
رنگ جلد : آبی – سفید همراه با نقوش اسلامی
تعداد صفحات : 236

پاسخ2 :
فکر نکنم کتاب ادبیات جناب آقای کلیشمی در چاپ جدید شامل تغییراتی شده باشد.
اگر دوستان اطلاعاتی دارند لطفا ذکر کنند...

موفق باشید...

Pherdous
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط Pherdous » دوشنبه 17 فروردین 1388, 12:14 am

درود.
یک اصلاحیه با اجازه ی دوست بزرگوار جناب سینا : کتاب اندیشه اسلامی ویراست دوم هم اکنون در کتاب فروشی ها است که 1700 تومان قیمت دارد..گسترش علوم پایه دو کتاب برای اندیشه ی اسلامی منتشر نموده که عکس یکی در پستهای قبلی مشخص است ، اما دیگری نیز تنها اندیشه ی اسلامی را تدریس نموده و حاصل نگارش دو نفر است ( فکر کنم هر دو یا یکی زن بودند ، چون من این کتاب را قبلآ در یک کتابفروشی دیدم و چون کتاب اول را قبلآ گرفته بودم ، این را نگرفتم).
در مورد ادبیات هنوز خبری جدی و مطمئن از جایی به دست نرسیده است ، فقط زمزمه هایی شنیده میشود.
در پناه حق تعالی.

Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Sina-S » دوشنبه 17 فروردین 1388, 12:35 am

Pherdous نوشته شده:درود.
یک اصلاحیه با اجازه ی دوست بزرگوار جناب سینا : کتاب اندیشه اسلامی ویراست دوم هم اکنون در کتاب فروشی ها است که 1700 تومان قیمت دارد..گسترش علوم پایه دو کتاب برای اندیشه ی اسلامی منتشر نموده که عکس یکی در پستهای قبلی مشخص است ، اما دیگری نیز تنها اندیشه ی اسلامی را تدریس نموده و حاصل نگارش دو نفر است ( فکر کنم هر دو یا یکی زن بودند ، چون من این کتاب را قبلآ در یک کتابفروشی دیدم و چون کتاب اول را قبلآ گرفته بودم ، این را نگرفتم).
در مورد ادبیات هنوز خبری جدی و مطمئن از جایی به دست نرسیده است ، فقط زمزمه هایی شنیده میشود.
در پناه حق تعالی.

خیلی ممنون Pherdous جان , در مورد تصییح اشتباه بنده... (من کتاب اندیشه اسلامی 1386 رو داشتم و از آنجا که اینگونه انتشارات وابسته به دولت تغییرات قیمتی کمی دارند فکر نمی کردم که قیمتش تغییری کرده باشه...)

در مورد گسترش علوم پایه هم فرمایش شما کاملا درست است.
گسترش علوم پایه برای 2معارف اسلامی و اندیشه اسلامی 2 کتاب جداگانه و همچنین 1 کتاب مشترک دارد که قاعدتا با آمدن سوال از درس اندیشه اسلامی بهتره از کتاب اندیشه اسلامی1 انتشارات گسترش علوم پایه استفاده بشه...

از آنجا که کتاب اندیشه اسلامی1 نهاد رهبری رو از ترم دوم واسه دانشگاه دارم , خودم همین رو هم واسه کنکور می خونم... (منبع اصلی)

موفق باشید...

coolphp
کاربر معمولي
کاربر معمولي

معارف

پست توسط coolphp » دوشنبه 17 فروردین 1388, 5:08 am

آقا پس ختم کلوم در مورد درس معارف و اندیشه اسلامی رو میگم اگه اشتباه می گم لطفا تصحیح کنید

آقا منبع معارف سراسری این کتابه :
اندیشه اسلامی (1)
جعفر سبحانی تبریزی، محمد محمدرضایی
نشر: دفتر نشر معارف (وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها)
تصویر

مال آزاد هم این کتابه:
معارف اسلامی 1 - 2 (9 فصل از 14 فصل)
جمعی از نویسندگان
نشر: سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاهها (سمت)
تصویر

این کتاب هم برای سراسری بود طبق اون چیزی که بچه های فوروم میگن حذف شده و به جاش اندیشه اسلامی 1 که اول معرفی شد میاد ( من مسئولیتش رو قبول نمی کنم go: )
معارف اسلامی (1)
امیر دیوانی، محمد سعیدی مهر، رضا بابایی
تصویر

Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

Re: معارف

پست توسط Sina-S » دوشنبه 17 فروردین 1388, 9:51 pm

آقا پس ختم کلوم در مورد درس معارف و اندیشه اسلامی رو میگم اگه اشتباه می گم لطفا تصحیح کنید

آقا منبع معارف سراسری این کتابه :
اندیشه اسلامی (1)
جعفر سبحانی تبریزی، محمد محمدرضایی
تصویر
بله , کاملا درست می باشد.

قفل شده