مرجع کامل کنکور کارشناسی (کتب . ضرایب . سرفصل)

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
آرش
کاربر ساده
کاربر ساده

Re: ***مرجع کامل کنکور کارشناسی 88 (کتب . ضرایب . سرفصل)***

پست توسط آرش » یک‌شنبه 23 فروردین 1388, 7:18 pm

كتابهاي مورد استفاده كنكور پارسال به درد امسال ميخوره يا تغيير كرده؟؟؟؟
اگه اساتيد محترم در مورد كيفيت كتابهاي زير هم راهنماييم كنند ممنون ميشم.(همين ها براي قبولي در تهران كفايت ميكنه يا خير؟) ممنون

ساختمان چاپ 85- مقسمي
سيستم عامل و ذخيره چاپ86- مقسمي
دروس عمومي مدرسان شريف چاپ تابستان 87(ظاهرا دوستان ميگن معارفش فرق كرده و شده انديشه 1)
مدار منطقي چاپ 87-مقسمي
آمار و رياضي ، و زبان تخصصي هم قراره بگيرم(مقسمي خوبه؟؟)
اگر دوستان زودتر جواب بدهند بسيار بسيار ممنون ميشوم.

Pherdous
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط Pherdous » یک‌شنبه 23 فروردین 1388, 9:10 pm

ُسلام و درود بر شما دوست عزیز.
در مورد کتاب ساختمان آقای مقسمی باید بگم که واقعآ کتاب با ارزشی است و از بهترین کتابهای موجود در این زمینه است.(درس و کنکور ساختمان داده ها ، نه درس و کنکور سریع یا کنکور سریع).
در مورد ذخیره ی ایشان بهتر است که کنکور سریع ذخیره را تهیه کنید چرا که درس و کنکور ذخیره مطالب اضافی زیادی به همراه دارند(اگر چه کتب پر محتوایی است اما برای کنکور مطالب اضافی زیادی دارد).
در مورد مدار هم کتاب ایشان برای یک آماده شدن فوری برای کنکور مطلوب است .اما اگر شما میخواهید تسلط کامل بر این درس داشته باشید بهتر است کتاب مهندس یوسفی از انتشارات پوران پژوهش یا کتاب مهندس شادکام انور را تهیه کنید.
کتاب عمومی مدرسان شریف هم خیلی عالی است که البته لازم است آن مورد معارف را که تغییر کرده در نظر داشته باشید و میتوانید کتاب اندیشه ی اسلامی انتشارات گسترش علوم پایه را تهیه کنید.
در مورد ریاضی و آمار ، کتابهای گسترش علوم پایه مطلوب است.در مورد سیستم عامل ، من کتاب مقسمی را دارم و اگر بخواهم منصفانه در مورد این کتاب نظر بدهم ، باید بگویم چندان کتاب خوبی نیست.چون این کتاب مخلوطی از سه کتاب سیلبرشاتس و تننباوم و فهیمی است که همین باعث شده توالی مطالب کتاب خیلی ضعیف است و گاهآ گیج کننده.بهتر است برای سیستم در پی مرجعی دیگر باشید(با اولویت زمانی ) و کتاب مرجع مهرداد فهیمی را نیز در نظر داشته باشید.یا اینکه کتابی کنکوری دیگر را تهیه کنید.خودم فهیمی را خواندم.
در پناه حق تعالی.

آرش
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط آرش » یک‌شنبه 23 فروردین 1388, 9:32 pm

باسپاس فراوان از شما دوست عزيز به خاطر پاسخ ارزشمندتان.
در مورد عمومي مدرسان شريف كه مربوط به پارسال است و انديشه اسلامي 1 مربوط به چاپ 85 است. محتواي كتابها در چاپ جديد عوض شده يا همانها كفايت ميكند.
درضمن من برنامه نويسي صفر صفرم، ولي رياضي وآمار،ساختمان،ذخيره و مدار در حد قابل قبولي هستم.
كتاب برنامه نويسي هست كه بتونه من مبتدي رو راه بندازه تا 10-15 درصدم برنامه نويسي بزنم.
باز هم ممنون

Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Sina-S » یک‌شنبه 23 فروردین 1388, 9:36 pm

آرش نوشته شده:باسپاس فراوان از شما دوست عزيز به خاط پاسخ ارزشمندتان.
در مورد عمومي مدرسان شريف روبوط به پارسال است و انديشه اسلامي 1 مربوط به چاپ 85 است. محتواي كتابها در چاپ جديد عوض شده يا همانها كفايت ميكند.
درضمن من برنامه نويسي صفر صفرم، ولي رياضي وآمار،ساختمان،ذخيره و مدار در حد قابل قبولي هستم.
كتاب برنامه نويسي هست كه بتونه من مبتدي رو راه بندازه تا 10-15 درصدم برنامه نويسي بزنم.
خيلي ممنون
اندیشه اسلامی1 تقریبا تغییری نکرده حداقل چاپ(1386)... 87 رو نمی دونم...

برنامه نویسی :
درس و کنکور سی پلاس پلاس گسترش علوم پایه

ضمن اینکه کتاب pdf دکتر احمد فراهی که در بخش جزوات همین سایت هم هست را نیز پیشنهاد می کنم. (واسه شروع عالیه...)

واسه ویژوال هم کتاب سال سوم هنرستان خوبه...

آرش
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط آرش » دوشنبه 24 فروردین 1388, 7:57 pm

با عرض سلام. ما كه هنوز شروع نكرديم ولي شما كه شروع كرديد خسته نباشيد.
دوستان كتابهاي پارسه را بخونيم يا همون تركيب مدرسان و مقسمي.
من عمومي مدرسان رو بيشتر از پارسه دوست دارم ولي ميگن پارسه كاملتره.
من هم پارسم كامله و هم مقسمي ولي وقتم ندارم جفتشو بخونم. ميشه راهنمايي كنيد كدوم بهتره؟؟؟؟
راستي عمومي همون انديشه يك مياد ديگه؟؟ يه وقت انديشه نخونيم به جاش معارف بياد؟؟؟!!! khk: ما كه شانس نداريم. kis:
خيلي خيلي ممنونم

Pherdous
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط Pherdous » دوشنبه 24 فروردین 1388, 10:22 pm

آرش نوشته شده:با عرض سلام. ما كه هنوز شروع نكرديم ولي شما كه شروع كرديد خسته نباشيد.
من هم پارسم كامله و هم مقسمي ولي وقتم ندارم جفتشو بخونم. ميشه راهنمايي كنيد كدوم بهتره؟؟؟؟
راستي عمومي همون انديشه يك مياد ديگه؟؟ يه وقت انديشه نخونيم به جاش معارف بياد؟؟؟!!! khk: ما كه شانس نداريم. kis:
خيلي خيلي ممنونم
سلام و درود.
اصلآ از اینکه هنوز شروع نکرده اید ناراحت و نگران نباشید چرا که بوده اند دوستانی که از سه ماه و یا حتی دو ماه پیش از کنکور شروع به خواندن کرده اند و رتبه های خوبی نیز آورده اند. مسلمآ به قدر انتظارات خودتان از خودتان ، تلاش خواهید کرد.
کتابهای تخصصی انتشارات گسترش علوم پایه (همان آقای مقسمی!) بهتر از کتابهای مدرسان شریف است.در مورد پارسه اطلاعات دقیق ندارم.اما در مورد برنامه نویسی c , c++ کتاب مدرسان شریف به نظر من بهتر است که نویسنده اش نیز مهندس عادلی نیا است.
در کل بین کتابهای تخصصی مهندس مقسمی ، بهترین کتابها اینها هستند:درس و کنکور ساختمان داده ها ، درس و کنکور سریع ذخیره و بازیابی ، کنکور سریع زبان تخصصی ، آمار و احتمالات و ریاضی عمومی.
البته این بدان معنا نیست که این کتابها مطلقآ بهترین هستند.مثلآ کتاب ساختمان داده ها از مهندس یوسفی ( کتاب ارشد) واقعا عالی است و همچنین در مورد سایر کتابها...
اما در مورد سیستم عامل به نظر من جزوه ی مهندس سلامی که از موسسه ی پارسه است خیلی بهتر است ، چرا که بر اساس کتاب فهیمی است.
از آنجا که شما زمان زیادی ندارید میتوانید از مدار مهندس مقسمی استفاده کنید.
کتاب ادبیات گسترش علوم پایه جلد اول خیلی خوب است و خواندن همان برای ادبیات کفایت میکند.
زبان عمومی هم از گسترش علوم توسط حبیب وند در دوجلد چاپ شده است که از نظر من اگر شما جلد دوم این کتاب را که تحت عنوان واژگان زبان عمومی منتشر شده ، تهیه کنید خیلی عالی ست و شما توسط این کتاب قادر به پاسخگویی بیش از 80 درصد از سوالات زبان عمومی میباشید (در کنکور دولتی 80 درصد سوالات زبان از واژگان و مابقی قواعد است).در ضمن شیوه ی تدریس این کتاب بسیار عالی است.
بنابر این جهت اینکه سردرگمی ایجاد نشود کتابهای پیشنهادی از سوی من اینها هستند:
سیستم عامل : پارسه (سلامی)
مدار : کنکور سریع مدار منطقی ( مقسمی)
c,c++:مدرسان شریف(محمد عادلی نیا)
ذخیره و بازیابی:درس و کنکور سریع ذخیره و بازیابی ( مقسمی) یا پارسه (کرمی)
زبان عمومی:واژگان زبان عمومی از انتشارات گسترش علوم پایه ( حبیب وند)
آمار و احتمالات و ریاضی: مقسمی و دکتر نیکوکار
ادبیات : زبان و ادبیات فارسی جلد اول از انتشارات گسترش علوم پایه ( کلیشمی)
معارف:معارف اسلامی و اندیشه اسلامی از انتشارات گسترش علوم پایه ( فراهانی)(این کتاب هم اندیشه و هم معارف را تدریس نموده است)
ساختمان داده ها: درس و کنکور ساختمان داده ها (مقسمی)
در صورتی که میخواهید بیشتر تست کار کنید ، کتابهای 30 آزمون از انتشارات گسترش علوم پایه ، خیلی عالی هستند.
یا میتوانید از سری کتابهای مجموعه سوالات کنکور سالهای گذشته از انتشارات گسترش علوم پایه استفاده کنید تا تسلط بیشتری روی تست ها داشته باشید.
شاید فکر کنید خواندن این همه کتاب به بیش از شش ماه فرصت نیاز دارد ، اما دوست خوب من مطمئن باشید اگر یک زمانبندی مناسب و درست تنظیم کنید ، مطمئنآ میتوانید دورس را تا کنکور تمام کرده و بر آنها تسلط پیدا کنید.
در پایان باید عرض کنم که تمام مطالبی که اینجا توسط من بیان شده اند صرفآ نظرات شخصی هستند .
در پناه حق تعالی.

ليلا****
محل اقامت: اصفهان

پست توسط ليلا**** » چهارشنبه 26 فروردین 1388, 1:19 pm

سلام میشه یه کمم در مورد دروس رشته سخت افزار مطلب بنویسید چون من واقعا گیج شدم چه کتابای کنکوری برای درسای تخصصیم بخونم بهتره.ممنون

آرش
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط آرش » پنج‌شنبه 27 فروردین 1388, 2:15 pm

سلام
جزوه زبان تخصصي پارسه رو يكي از اعضاي تالار در وبلاگش گذاشته ما هم دانلود كرديم.
www.ainbpr.blogfa.com
حالا به نظر شما همين پارسه كفايت ميكنه يا برم زبان تخصصي مقسمي رو بخرم.
دوستان من اگه زودتر جواب بدين و مقايسه اي بين اين دو جزوه بكنين خيلي ممنون ميشم.
بسيار سپاسگزارم

coolphp
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط coolphp » پنج‌شنبه 27 فروردین 1388, 9:25 pm

Pherdous نوشته شده:
آرش نوشته شده:با عرض سلام. ما كه هنوز شروع نكرديم ولي شما كه شروع كرديد خسته نباشيد.
خيلي خيلي ممنونم
سلام و درود.
اصلآ از اینکه هنوز شروع نکرده اید ناراحت و نگران نباشید چرا که بوده اند دوستانی که از سه ماه و یا حتی دو ماه پیش از کنکور شروع به خواندن کرده اند و رتبه های خوبی نیز آورده اند. مسلمآ به قدر انتظارات خودتان از خودتان ، تلاش خواهید کرد.
کتابهای تخصصی انتشارات گسترش علوم پایه (همان آقای مقسمی!) بهتر از کتابهای مدرسان شریف است.در مورد پارسه اطلاعات دقیق ندارم.اما در مورد برنامه نویسی c , c++ کتاب مدرسان شریف به نظر من بهتر است که نویسنده اش نیز مهندس عادلی نیا است.
در کل بین کتابهای تخصصی مهندس مقسمی ، بهترین کتابها اینها هستند:درس و کنکور ساختمان داده ها ، درس و کنکور سریع ذخیره و بازیابی ، کنکور سریع زبان تخصصی ، آمار و احتمالات و ریاضی عمومی.
البته این بدان معنا نیست که این کتابها مطلقآ بهترین هستند.مثلآ کتاب ساختمان داده ها از مهندس یوسفی ( کتاب ارشد) واقعا عالی است و همچنین در مورد سایر کتابها...
اما در مورد سیستم عامل به نظر من جزوه ی مهندس سلامی که از موسسه ی پارسه است خیلی بهتر است ، چرا که بر اساس کتاب فهیمی است.
از آنجا که شما زمان زیادی ندارید میتوانید از مدار مهندس مقسمی استفاده کنید.
کتاب ادبیات گسترش علوم پایه جلد اول خیلی خوب است و خواندن همان برای ادبیات کفایت میکند.
زبان عمومی هم از گسترش علوم توسط حبیب وند در دوجلد چاپ شده است که از نظر من اگر شما جلد دوم این کتاب را که تحت عنوان واژگان زبان عمومی منتشر شده ، تهیه کنید خیلی عالی ست و شما توسط این کتاب قادر به پاسخگویی بیش از 80 درصد از سوالات زبان عمومی میباشید (در کنکور دولتی 80 درصد سوالات زبان از واژگان و مابقی قواعد است).در ضمن شیوه ی تدریس این کتاب بسیار عالی است.
بنابر این جهت اینکه سردرگمی ایجاد نشود کتابهای پیشنهادی از سوی من اینها هستند:
سیستم عامل : پارسه (سلامی)
مدار : کنکور سریع مدار منطقی ( مقسمی)
c,c++:مدرسان شریف(محمد عادلی نیا)
ذخیره و بازیابی:درس و کنکور سریع ذخیره و بازیابی ( مقسمی) یا پارسه (کرمی)
زبان عمومی:واژگان زبان عمومی از انتشارات گسترش علوم پایه ( حبیب وند)
آمار و احتمالات و ریاضی: مقسمی و دکتر نیکوکار
ادبیات : زبان و ادبیات فارسی جلد اول از انتشارات گسترش علوم پایه ( کلیشمی)
معارف:معارف اسلامی و اندیشه اسلامی از انتشارات گسترش علوم پایه ( فراهانی)(این کتاب هم اندیشه و هم معارف را تدریس نموده است)
ساختمان داده ها: درس و کنکور ساختمان داده ها (مقسمی)
در صورتی که میخواهید بیشتر تست کار کنید ، کتابهای 30 آزمون از انتشارات گسترش علوم پایه ، خیلی عالی هستند.
یا میتوانید از سری کتابهای مجموعه سوالات کنکور سالهای گذشته از انتشارات گسترش علوم پایه استفاده کنید تا تسلط بیشتری روی تست ها داشته باشید.
شاید فکر کنید خواندن این همه کتاب به بیش از شش ماه فرصت نیاز دارد ، اما دوست خوب من مطمئن باشید اگر یک زمانبندی مناسب و درست تنظیم کنید ، مطمئنآ میتوانید دورس را تا کنکور تمام کرده و بر آنها تسلط پیدا کنید.
در پایان باید عرض کنم که تمام مطالبی که اینجا توسط من بیان شده اند صرفآ نظرات شخصی هستند .
در پناه حق تعالی.

مگه این کتاب سیستم عامل مقسمی از این پارسه (سلامی) بهتر نیست ؟ khk:

آرش
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط آرش » جمعه 28 فروردین 1388, 1:05 pm

آرش نوشته شده:سلام
جزوه زبان تخصصي پارسه رو يكي از اعضاي تالار در وبلاگش گذاشته ما هم دانلود كرديم.
http://www.ainbpr.blogfa.com
حالا به نظر شما همين پارسه كفايت ميكنه يا برم زبان تخصصي مقسمي رو بخرم.
دوستان من اگه زودتر جواب بدين و مقايسه اي بين اين دو جزوه بكنين خيلي ممنون ميشم.
بسيار سپاسگزارم
آقا يكي نيست جواب ما رو بده.؟؟؟
راستي قسمت دشوار كلمه ها و متون ادبي كه مخصوص تربيت معلم زده، ما نبايد بخونيم يا تو كنكور براي كامپيوتر هم مياد؟؟

آواتار کاربر
reza-1365
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: فعلا ایران

پست توسط reza-1365 » جمعه 28 فروردین 1388, 3:02 pm

دوست عزیز تو کنکور سراسری تو درس ادبیات هر مساله سوال یا عنوان ادبی رو پیدا کردی بخون ویاد
بگیر.
برای تعجیل در ظهور و سلامتی امام زمان (ع) یک صلوات بفرستید.

mojtabapc
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط mojtabapc » جمعه 28 فروردین 1388, 4:29 pm

قسمت دشوار كلمه ها و متون ادبي كه مخصوص تربيت معلم زده، ما نبايد بخونيم يا تو كنكور براي كامپيوتر هم مياد؟؟
خیر، لازم نیست اون قسمتی که مربوط به تربیت معلم هستن بخونید.

Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Sina-S » جمعه 28 فروردین 1388, 7:45 pm

فراگیری مباحث پیشرفته تر مساوی با ضرر نیست!
آخرین ویرایش توسط Sina-S در جمعه 14 مرداد 1390, 3:30 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

آواتار کاربر
mahboob
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: همین جا کره ی خاکی

پست توسط mahboob » شنبه 29 فروردین 1388, 1:47 am

ممنون دوست عزیز
اخه منم از استادمون شنیده بودم و معارف رو خوندم
به هر حال متشکرم
اگر تنهاترین تنها شوم بازهم خدا هست.او جانشین تمام نداشته های من است.

آواتار کاربر
mahboob
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: همین جا کره ی خاکی

پست توسط mahboob » شنبه 29 فروردین 1388, 2:24 am

سلام
من کتب زیر رو برا مطالعه دارم لطفا اگه خوب هستند بگید وگرنه راهنماییم کنید
سیستم عامل مقسمی
ساختمان مقسمی
ذخیره مقسمی
مدار موریس مانو ترجمه ی سید رضی و مدار مقسمی
زبان تخصصی مدرسان شریف
زبان عمومی مدرسان شریف
ادبیات مدرسان شریف و گسترش علوم پایه
ریاضی هم جلد 1 دکتر نیکوکار رو دارم
ایا همین کتب کافیه؟ ktb:
اگر تنهاترین تنها شوم بازهم خدا هست.او جانشین تمام نداشته های من است.

قفل شده