دانشکده فنی و مهندسی بناب

مدیر انجمن: مهيار

wp.ark

Re: دانشکده فنی و مهندسی بناب

پست توسط wp.ark » سه‌شنبه 29 مرداد 1387, 9:48 am

یکی از دوستان در یکی موضوع انتخاب شهر برای انتخاب رشته امسال (1387) تصوراتش این بود که دانشکده با هنر شیراز از دانشکده بناب بد تر هست که این تصوری کاملا نابجاست. تاکید می کنم کاملا.

من شیراز نیستم اما دانشجوی ارشد داشگاه شیراز هستم. که اتفاقا قرار بود یک درس رو در همین دانشکده با هننر شیراز تدریس کنم که به جاش پیام نور شیراز رفتم.

باید بگم که دانشکده با هنر شیراز با سابقه بسیار زیاد و امکانات فراوان و رتبه های علمی بسیار عالی دانشجویان با سوادی می پرورد.

این دانشکده پیش از انقلاب تاسیس شده و همانند دانشگاه شیراز (دانشگاه پهلوی سابق) دارای مجمعه ساختمانی بسیار زیبا طراحی شده که فرم جاوید شاه را از بالا نشان می داده ساخته شده. با امکانات و زمین ورزشی و رستوران داخلی و خوابگاه و محیط بزرگ و در درون شهر گل و بلبل شیراز جنت طراز قرار دارد.

البته این آوزشکده فقط دانشجوی پسر می گیرد و دلیل آن هم اینه که خوابگاه های پسران در محوطه دانشکده ها نزدیک است و این مسئله پذیرش دختران را به قول مسوولان آنجا سخت می کند.

این آموزشکده با عنوان آموزشکده عالی پسران شیراز زوج همتایی البته با سابقه بسیار کمتر با نام آموزشگاه عالی دختران شیراز رودکی دارد که مخصوص دختران است. البته رودکی فقط کاردانی می گیرد. اما با هنر سال هاست که دررشته های فراوان و متنوعی دانشجوی کارشناسی و کاردانی می گیره.

جو این دانشکده فنی مهندسی البته به خاطر وابسته بودن به وزارت آموزش و پرورش بیشتر دیسیپلین آموزش و پرورشی داره که البته در کنار بدی ها این امر باعث سواد بالای دانشجویان اینجا و دقیق به درس رسیدن هست. به همین دلیل هم رتبه های خوب و تک رقمی در این دانشکده چه برای کارشناسی و چه برای کارشناسی ارشد کسب می شود.

همان طور که ذکر شد امکانات واقعا عالی هست و سطح علمی واقعا بالایی هم داره و حتی 30 سال پیش هم امکاناتی و محیط دانشجویی وفرهنگی به مراتب بهتر از خیلی از آموزشکده هاییی مانند بناب داشته است و اینک نیز دارد.

bbk_agp
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط bbk_agp » پنج‌شنبه 31 مرداد 1387, 12:43 pm

تو بناب اذیت میشین... بعدا نگین bbk_agp نگفتی...

همه چیزایی که در مورد بناب میگیم رو جدی بگیرید...

بناب ممکنه تا 7 یا 8 سال دیگه یه دانشگاه تریپ بشه ولی فعلا آش دهن سوزی نیست...

اون ساختمون 5 طبقه پیشرفتش خوب نبوده و احتمال نمی دیم که تا مهر یا آبان آماده شه...

از نظر استاد واقعا مشکل داره...
توصیفی از یکی از اساتید بناب

تصویر

اگه بناب رو انتخاب کنین بیشتر این عکس رو درک می کنین...

استاداش تو ترم دوم ما خیلی با دقت و وسواس انتخاب شده بودن، ولی می دونین مشکل چیه؟ چون بناب از همه جا دوره (2 ساعت از تبریز) و شهرش کوچیکه استادا رغبت نمی کنن که بیان، اونایی هم که میان 2 حالت داره، یا بنابین که خوب این خوش شانسی شماست اگه طرف خوب درس بده، یا غیر بنابی که حتما هیچ جا بهشون درس نمی رسه میان بناب...

استادای کامپیوتر کمند... واسه همین هیچی به بناب نمی رسه... یه موقع برای اینکه در مورد استادای بناب مشورت کنین، با دانشجویای برق یا اپتیک مشورت نکنین... استادای اونا خوبند... این رشته ماست که مشکل داره...

هی داد... هوار...

برا خوابگاه یا خونه گرفتن دردسر دارین در حد تیم ملی...

هیچ نظارتی به تشکیل کلاسا و حضور یا غایب استادا نمیشه...

تشکیل کلاسا نظم نداره...

کارمنداشم دانشگاه ندیده اند...

اگه یه موقع شنیدین که بناب دانشگاش بزرگه، بدونین که منظور گوینده یا نویسنده دانشگاه آزادشه... :lol:

خلاصه یه توصیه خیلی جدی: اگه هدفتون یادگیری، درس خوندن، فعالیت های بزرگ، برا ارشد خوندن و... این چیزهاست من اصلا بناب رو به شما توصیه نمی کنم و حتی روزانشو... ولی برا مفت مدرک گرفتن و الکی وقت تلف کردن، انتخاب اوله yes:
تصویرThe Longest Journey Begins with the First Stepتصویر
تصویر

nanimehr
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: کویر
تماس:

پست توسط nanimehr » پنج‌شنبه 31 مرداد 1387, 3:10 pm

بابا چیییییییییییییییییییییییییییییییییی میگی!

ولی جدی جدی خسته نباشی. bil:
----------------------------------------------------------------------------
در دنیایی که همه به دنبال چشمان زیبا هستند، تو به دنبال نگاه زیبا باش. دکتر علی شریعتی
میگن با یک گل بهار نمیشه ، اما ما یه گل داریم که با اومدنش تموم دنیا بهار میشه؛ جهت تعجیل در فرج آقا امام زمان صلوات.

bbk_agp
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط bbk_agp » پنج‌شنبه 31 مرداد 1387, 4:25 pm

nanimehr نوشته شده:بابا چیییییییییییییییییییییییییییییییییی میگی!
من که نفهمیدم منظورتون چیه... ولی به فکر اینکه امتحانش ضرر نداره نباش...
nanimehr نوشته شده:حالا دوست عزیز کلاساش باحاله یا بچه ها هم با هم متحد نیستند!
هر جا که باشی برای اتحاد تو کلاس 50 الی 60 درصد بچه ها هستند... من از کلاس یا بچه هاش بد نگفتم، ولی هر چقدر هم باحال و متحد باشی تو همچین محیطی حال نمی ده...
تصویر

آواتار کاربر
parva
کاربر خوب
کاربر خوب
محل اقامت: اردبيــــــــــــــــل
تماس:

پست توسط parva » پنج‌شنبه 31 مرداد 1387, 5:20 pm

سلام به همگی
bbk_agp نوشته شده:من از کلاس یا بچه هاش بد نگفتم، ولی هر چقدر هم باحال و متحد باشی تو همچین محیطی حال نمی ده...
nanimehr نوشته شده:بابا چیییییییییییییییییییییییییییییییییی میگی!
من که نفهمیدم منظورتون چیه... ولی به فکر اینکه امتحانش ضرر نداره نباش...
nanimehr نوشته شده:حالا دوست عزیز کلاساش باحاله یا بچه ها هم با هم متحد نیستند!
هر جا که باشی برای اتحاد تو کلاس 50 الی 60 درصد بچه ها هستند... من از کلاس یا بچه هاش بد نگفتم، ولی هر چقدر هم باحال و متحد باشی تو همچین محیطی حال نمی ده...
بابک جان می دونم هر چی باشه بچه های دوره کاردانی نمی شن ha:
که همگی باحال و متحد بودن str:
از جمله گروه 11 نفری ..... :wink:
رفتی و مرا با دلتنگی هایم تنها گذاشتی !
رفتی در فصلی که تنها امیدم خدا بود و ترانه و تو
افسوس رفتی ... ساده ، ساده مثل دلتنگی های من ... و حتی ساده مثل سادگی هایم !
من ماندم و یک عمر خاطره ... و حتی باور نکردم این بریدن را ...
کاش کمی از آنچه که در باورم بودی ، در باورت خانه داشتم !
قصه به پایان رسید و من هنوز بی عشق تو از تمام رویا ها دلگیرم

nanimehr
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: کویر
تماس:

پست توسط nanimehr » پنج‌شنبه 7 شهریور 1387, 8:59 am

با تشکر از bbk_agp و ce.mohsen عزیز به خاطر اطلاع رسانی عالیشون. bil:

ولی من که از خنده روده بر شدم. ha:

بابا خیلی جالب توضیح داده بودین ، دارم میترکم از بس میخندم، هر وقت میام این قسمت واقعا نمیتونم جولوی خودمو بگیرم؛ بمب خنده میشم اینجا؛ دمتون گرم ha:
در دنیایی که همه به دنبال چشمان زیبا هستند، تو به دنبال نگاه زیبا باش. دکتر علی شریعتی
میگن با یک گل بهار نمیشه ، اما ما یه گل داریم که با اومدنش تموم دنیا بهار میشه؛ جهت تعجیل در فرج آقا امام زمان صلوات.

saeid_masoumi_88

پست توسط saeid_masoumi_88 » چهارشنبه 9 بهمن 1387, 5:33 pm

با سلام خدممت همه دوستان و آنهایی که می خواهند در کارشناسی ناپیوسته شرکت کنند.
در رابطه با جمله ای که در مباحث گذشته مطرح شد و آموزشکده شیراز را با بناب مقایسه کردند عرض می کنم که اولا سطح دانشگاه را دانشجویان دانشگاه تعیین می کند نه محیط و استاد ولی این را هم قبول دارم که آنها نیز هم به خودی خود تاثیر می گذارند. ثانیا این دانشکده در 87 فقط روزانه پذیرش داشته و آخرین فرد قبول شده به رتبه 300 هم نرسیده در حالی که تو آموزشکده شیراز روزانه 400 هم قبولی دارد و همچنین قوچان با رتبه 600.

دانشجویان ورودی 86 این دانشکده بخصوص شبانه ها وضعیت وخیمی دارند که در هیچ یک از این مباحثی که ایجاد کرده اند و شروع به گفتمان نمودند این را متذکر نشدند.(استاد چه کاری با اینها می تواند بکند)

من این را مطمئنم که برخی نه همه دانشجویان دانشکده بناب ورودی 87 از بسیاری از دانشجویان مراکز دیگر سرتر هستند.
و این پیام را به دانشجویان مقطع کاردانی عرض می کنم که برای قبول شدن در ارشد باید خودت بخوانی که بحثی جدا از محیط و دانشکده دارد.

دانشکده بناب آینده ای درخشان دارد و حتما تبدیل به دانشگاه صنعتی خواهد شد.
حالا ببینید من کی این را گفتم...

حالا قضاوت با خودتان هست.
امیدوارم دوستان از حرفهای بنده آزرده خاطر نشوند.
به امید پیروزی برای تک تک دوستان

sasan-j

پست توسط sasan-j » پنج‌شنبه 24 اردیبهشت 1388, 1:11 am

سلام به بر و بچه های بناب!
دمتون گرم اطلاع رسانی خوبی داشتید اما دوستان که بناب تحصیل می کنید یه لطفی بکنید و از وضعیت فعلی این دانشکده هم بنویسید اینکه در حال حاضر اوضاع چجوریه، امکانات فضا ها اساتید و ... ترجیحا مصور! آخه یه مدتی که گذشته ممکنه تغییراتی صورت گرفته باشه البته تغییرات ترجیحا مثبت!
راستی نرخ خونه اونجا چجوریه؟ اصلا خونه خالی پیدا میشه یا باید یکی بسازیم! ger:
ممنون از لطفتون

bbk_agp
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط bbk_agp » شنبه 2 خرداد 1388, 8:45 am

sasan-j نوشته شده:سلام به بر و بچه های بناب!
دمتون گرم اطلاع رسانی خوبی داشتید اما دوستان که بناب تحصیل می کنید یه لطفی بکنید و از وضعیت فعلی این دانشکده هم بنویسید اینکه در حال حاضر اوضاع چجوریه، امکانات فضا ها اساتید و ... ترجیحا مصور! آخه یه مدتی که گذشته ممکنه تغییراتی صورت گرفته باشه البته تغییرات ترجیحا مثبت!
ممنون از لطفتون
سلام
ممنون :wink:
من سره اولین فرصت اطلاعات رو Update می کنم... یه چند روز فرصت می خوام که عکس ها رو آماده کنم

فعلا اینو داشته باشین که از وقتی بناب از دانشگاه تبریز مستقل شده، بودجش مستقیما از وزارت میاد و وضع مالیش حسابی توپ شده... ولی...
"بعدا مفصل می نویسم"....
تصویر

sasan-j

پست توسط sasan-j » چهارشنبه 6 خرداد 1388, 8:51 am

bbk_agp نوشته شده: سلام
من سره اولین فرصت اطلاعات رو Update می کنم... یه چند روز فرصت می خوام که عکس ها رو آماده کنم

فعلا اینو داشته باشین که از وقتی بناب از دانشگاه تبریز مستقل شده، بودجش مستقیما از وزارت میاد و وضع مالیش حسابی توپ شده... ولی...
"بعدا مفصل می نویسم"....
آقا خیلی خیلی ممنون
منتظر اطلاعات جدیدتون هستم.
یه مطلبی هم که مهمه اینه که تقریبا مثلا یک ترم تحصیل در بناب چقدر خرج داره جا، رفت و آمد و غذا و چیزایی که خودتون بهتر می دونید.
باز هم ممنون
منتظریم.

mato

پست توسط mato » یک‌شنبه 4 مرداد 1388, 6:09 pm

سلام
من دانشجوی بنابم و از وضعیت دانشکده زیاد راضی نیستم ولی با دیدن اتفاقی عکس ها و مطالب شما متاسف شدم.شما با این عکس ها فقط تلاش بیش از 800 دانشجو را که در شرایط سخت شهرستان بناب سعی در بالا بردن سطح علمی کشور دارند را زیر سوال میبرید.ما میزان هر محفل علمی را سطح علمی اساتید و دانشجویان می دانیم.آقای ساعدی دانشجوی این دانشکده میباشد که تا ترم 6 دو مقاله ثبت شده در معتبر ترین پایگاه های اروپا دارد.از مسئولان سایت تقاضای اصصلاحییه بر مطالب ثبت شده در معرفی دانشکده فنی مهندسی بنان دارم.

sasan-j

پست توسط sasan-j » سه‌شنبه 20 مرداد 1388, 9:42 pm

mato نوشته شده:سلام
من دانشجوی بنابم و از وضعیت دانشکده زیاد راضی نیستم ولی با دیدن اتفاقی عکس ها و مطالب شما متاسف شدم.شما با این عکس ها فقط تلاش بیش از 800 دانشجو را که در شرایط سخت شهرستان بناب سعی در بالا بردن سطح علمی کشور دارند را زیر سوال میبرید.ما میزان هر محفل علمی را سطح علمی اساتید و دانشجویان می دانیم.آقای ساعدی دانشجوی این دانشکده میباشد که تا ترم 6 دو مقاله ثبت شده در معتبر ترین پایگاه های اروپا دارد.از مسئولان سایت تقاضای اصصلاحییه بر مطالب ثبت شده در معرفی دانشکده فنی مهندسی بنان دارم.
سلام
فکر نمی کنم نیازی به اصلاحیه باشه. بهترین اصلاحیه میتونه توضیحات کامل شما از وضعیت فعلی دانشکده بناب و دانشجویان و اساتید آن باشد به هر حال هر کس دیدگاهی داره و ساختار انجمن هم این امکان را برای همه ایجاد کرده تا بتوانند دیدگاه خودشون را در مورد موضوعات مختلف بیان کنند.
شاید دوستان قبلی که اوضاع دانشکده را شرح دادند با امسال ساعدی ها آشنا نبوده اند و شاید از چند ماه پیش که این مطالب بیان شده تغییراتی صورت گرفته باشد و هزاران شاید دیگر ....

نتیجه این که هر چیزی را که دوست دارید اینجا نوشته بشود خوب خودتون بنویسید. مطمئن باشد بقیه هم خوشحال می شوند و استفاده می کنند.

m.o

پست توسط m.o » دوشنبه 26 مرداد 1388, 12:25 pm

با عرض سلام و خسته نباشید. من خودم دانشجوی ورودی 85 این خرابه هستم.اقای ساعدی که 2تا مقاله داده تو اروپا خیلی ببخشیده بی خود کرده.چون ایشون الکترونیکشونو افتادن.با این که رشتشون الکترونیک بود.جمع کن بابا این حرفارو هر کی جونشو دوس داره بناب نزنه

bbk_agp
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط bbk_agp » سه‌شنبه 27 مرداد 1388, 7:44 am

mato نوشته شده:سلام
سلام
عكس ها همش واقعي بيد... ديگه جاي تاسف نداره كه... همينه كه هست... :D
ما هم اساتيد و دانشجواش مي دونيم... بين 800 تا دانشجو چندتا مثل آقاي ساعدي هست؟ چند تا استاد مثل دكتر لطفي هست كه بهش افتخار كنيم؟
واقع بين باش... هر چندتا باشه تقسيم بر كل دانشجوا و اساتيد يه عدد خيلي كوچيك ميشه... خيلي خيلي خيلي كوچيك...
كلاس گذاشتنو بذازين كنار...
شما حالا اصلاحيه تونو بفرمايين... ببينيم چه خبره اونجا كه ما نمي دونيم... :D
m.o نوشته شده:با عرض سلام و خسته نباشید. من خودم دانشجوی ورودی 85 این خرابه هستم.اقای ساعدی که 2تا مقاله داده تو اروپا خیلی ببخشیده بی خود کرده.چون ایشون الکترونیکشونو افتادن.با این که رشتشون الکترونیک بود.جمع کن بابا این حرفارو هر کی جونشو دوس داره بناب نزنه
ادب هم خوب چيزيه :D
آقاي ساعدي يه درس رو افتاده دليل نميشه همه درساش مشكل داشته باشه... يا اگه كسي درسي رو افتاده باشه دليل نميشه ديگه آدم نباشه... :D
تصویر

bbk_agp
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط bbk_agp » سه‌شنبه 27 مرداد 1388, 8:44 am

bbk_agp نوشته شده:
sasan-j نوشته شده:سلام به بر و بچه های بناب!
ممنون از لطفتون
سلام

"بعدا مفصل می نویسم"....
چندتا عكس جديد تو پست اول گذاشتم... ايشالا كه به دردتون بخوره...

گفته بودم بعدا توضيح ميدم:
يه توضيح كلي مي نويسم ايشالا كه به دردتون بخوره:
گروه كامپيوتر يكي دوتا استاد خوب بيشتر نداره... هيئت علمي گروه كامپيوتر سه تا عضو داره... بقيه اساتيد يا مدعو هستن يا هم كه از گروه برق ميان...

روي هم رفته جو دانشكده مخصوصا گروه كامپيوتر (لااقل تا اونجايي كه ما ديديم) علمي ني... به نظر من تو يه شهر بزرگ درس بخونين بهتره...
تصویر

ارسال پست