دیفرانسیل

جهت طرح ابهامات و مشکلات درسی خود به این بخش مراجعه نمایید

مدیر انجمن: rosa_127

قفل شده
mamad_msp
کاربر متوسط
کاربر متوسط

دیفرانسیل

پست توسط mamad_msp » جمعه 3 اسفند 1386, 9:24 pm

سلام دوستان:
اقا ممنون می شم راهنمایی کنین.
1- معادلات دیفرانسیل چرا اینقدر سخت هست؟
همش انتگرال؟
کایی که الان ترم 2 هست بگن که دیفرانسیل- ریاضی 2- طراحی الگوریتم
چه جوری خوندن و با چند پاس کردن؟

mamad_msp
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mamad_msp » یک‌شنبه 5 اسفند 1386, 1:58 pm

دمه برو بچ گرم که منابع و رفرنس های توپی معرفی کردن :lol: و از همه مهم تر گفتن که چه جوری بخونم :lol:

آواتار کاربر
Hamid-Net
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط Hamid-Net » پنج‌شنبه 9 اسفند 1386, 10:23 pm

تا چند وقت پیش استرس اینو داشتیم که کاش کارشناسی ناپیوسته قبول بشیم ... حالا که قبول شدیم میگیم کاش بتونیم این دیفراسیل رو پاسش کنیم ... خداییش اگه کسی میدونه چطوری می شه یادش گرفت به ما هم بگه ... حاجی کلی دعاش می کنیم به مولا ... :shock:

آواتار کاربر
محسن
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: در پیچ و خم زندگی

پست توسط محسن » جمعه 10 اسفند 1386, 3:58 pm

معادلات دیفرانسیل حفظی ترین درس ریاضی بود که من تا حالا خوندم. البته این اشکال از طرف

معادلات دیفرانسیل نیست. بلکه تقصیره نوع آموزش اون در دانشگاه هاست.

چون معمولا به جای پرداختن عمیق به مباحث و کاربردهایی که معادلات دیفرانسیل دارند, صرفا

تلاش میشه تا انواع بیشتری از این معادلات رو حل کنیم. بدون اینکه به کاربرد و مثال های اون

در جهان واقع بپردازیم.

در نتیجه به جای یاد گیریه معادلات دیفرانسیل, فقط حل کننده ی خوبی خواهیم شد. (تازه در

صورتی که از زیر کار در نریم)

به نظر من اگر به جای این مسئله به اصل موضوع توجه بیشتری بشه, معادلات دیفرانسیل یکی

از جالب ترین و جذاب ترین موضوعات ریاضیه.

.......................

و اما منابع:

منابعی که من دیدم و تا اندازه ای میشناسم :

1-کتاب سیمونز و 2- کتاب آقای نیکوکار

البته کتابهای دیگری هم مثل کتاب آقای طباطبایی و برهانی فر و... هم هست که من فقط

اسمشون رو شنیدم.

کتاب سیمونز یک کتاب شناخته شده و بین المللیه. خود من چند صفحه بیشتر از اون رو نخوندم و

توصیه میکنم شما هم برای شروع به سراغ این کتاب نرید. چون یادگیریه معادلات توسط این

کتاب به پایه ای قوی نیاز داره.

برای حله معادلات دیفرانسیل لازمه که مبحث انتگرال رو خوب بلد باشید. چون بعد از انجام

مراحله حله هر معادله دیفرانسیل, در آخر لازمه که یک انتگرال رو محاسبه کنید.

در کل حل کردنه معادلات دیفرانسیل به اون اندازه ای که به نظر میاد سخت نیست و کار اصلی

که باید انجام بدید حفظ چند راه حل و کار کردن با اونهاست. که اون هم با حله چند معادله از هر

مبحث بدست میاد.

در آخر توصیه میکنم که اگه استاد شما هم مثل استاد ما ترمز بریده بود و قصد داشت که تمام

مطالب رو به شما درس بده سعی کنید که تمرینات هر بخش رو در طول ترم حل کنید و برای آخر

ترم نذارید. در این صورت میتونید با نمره ی خیلی بالا این درس رو پاس کنید. :o

موفق و پیروز باشید

msn
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط msn » جمعه 10 اسفند 1386, 5:16 pm

سلام
در مورد معادلات آقا محسن توضیحات کاملی رو دادن
ترم اول ما با یک دکتر روانی این درس معادلات رو داشتیم
فصل اول رو خودش اومد درس داد , بقیه رو هم بچه ها اومدن کنفرانس دادن
به قول خودش جزوه از بین نمیره بلکه از دست دانشجویی به دانشجوی دیگه منتقل میشه ( قانون بقای جزوه )
اصلا نمیزاشت جزوه بنویسیم , تا آخر ترم 3 و 4 تا جزو معادلات از دانشگاهای دیگه گیر آوردم وگرنه که اوضاع خیلی ناجور بود
از آخرش هم 4 تا تست ارشد آورد که یکی از تستاش اصلا مبحثش رو درس نداده بودن بچه ها ( سری ها ) ولی بجاش مباحثی رو بچه ها اومدن درس دادن که اصلا هیچ جای دیگه توی جزو دیگه نبود ( مثل عملگر D )
خودش از کتاب آقای کرایچیان خیلی تعریف میکرد و میگفت به نظر من بهترین کتاب معادلاتی هست که توی ایران وجود داره
کتاب آقای نیکوکار و اورعی و عرفانیان هم بعضی از بچه ها استفاده میکردند
--------------------------
طراحی الگوریتم ازون درسای شیرین بود
اولش یکم سخت به نظر میاد ولی هرچی بگذره با درسش بیشتر آشنا میشی و واست راحتتر میشه
استاد که کتاب پروفسور نغیب زاده و نپولیتیان رو معرفی کرد و من نغیب زاده رو گرفتم اما وقت نشد چیزی ازش بخونم و خیلی هم سنگین توضیح داده بود ( توی مقدمه نوشته بود این کتاب برای مقاطع دکتری هم کاربرد داره ! )
کتاب کنکوری آقای مقسمی هم از یکی از دوستان گرفتم که بهتر بود و توضیح راحتتری داشت
اگه سعی کنی یه چند تا پروژه ( ترجیحا ACM ) با انواع الگوریتم هایی که بهتون درس میدن ( Dynamic , Greedy , تقسیم و حل و ... ) بنویسی خیلی رو درک مسئله میتونه بهت کمک کنه
------------------------------
منظورتون از ریاضی , ریاضی گسسته با همون ساختمان گسسته بود ؟
این درسم برای ما که رشته ی کامپیوتر هستیم فهم خیلی راحتی داره چون میشه گفت اکثر مباحثش رو قبلا به نحوی خوندیم ( مثل مجموعه ها , گراف و ... ) و یکسری مباحثم داره که میشه گفت پیش نیاز درسای دیگه توی دوره کارشناسی هست ( مثل زبان و ماشین )
کتاب واسه این درس معمولا کتاب گریمالدی رو معرفی میکنند که 4 جلد داره
آخرین ویرایش توسط msn در یک‌شنبه 18 بهمن 1388, 4:09 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
به انتخاب خودتون موزیک گلچین کنید و درب منزل تحویل بگیرید
http://WwW.Fardashop.CoM

آواتار کاربر
Hamid-Net
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط Hamid-Net » شنبه 11 اسفند 1386, 10:24 pm

استاد خودمونم کرایچیان رو معرفی کرده ...

آواتار کاربر
reza-1365
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: فعلا ایران

Re: دیفرانسیل

پست توسط reza-1365 » سه‌شنبه 8 مرداد 1387, 2:33 am

دوست من واسه معادلات دیفرانسیل می تونی از سی دی های اموزشی پویندگان راه دانش استفاده کنی استاد حسین دربندی درس میده واقعا عالیه بدون فرمولهای پیچیده راحت می تونی حل کنی
برای تعجیل در ظهور و سلامتی امام زمان (ع) یک صلوات بفرستید.

قفل شده