انتخاب رشته کنکور کاردانی پیوسته 90!

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی پیوسته بپردازید

مدیر انجمن: fatemi

قفل شده
meysam021
کاربر معمولي
کاربر معمولي

انتخاب رشته کنکور کاردانی پیوسته 90!

پست توسط meysam021 » شنبه 13 فروردین 1390, 12:44 am

سلام به همه دوستان کارشناسی
فرارسیدن سال جدید رو به همتون تبریک میگم و ارزوی موفقیت تو سال 90 براتون دارم. goll
این پست رو ایجاد کردم تا در مورد انتخاب رشته یا همون انتخاب دانشگاه بحث کنیم چون خیلی از بچه ها بدون اینکه با مشاوران تحصیلی یا افراد با تجربه تو این زمینخ مشورت کنن شهر و دانشگاهشون رو انتخاب میکنن و خیلی هاشون موفق نمیشن.
حالا من چند تا سوال دارم که میخوام دوستان با تجربه و کارشناس سایت به این سوالای ما پاسخ بدن.
1-یکی که شهرستانی هست و حدود 8 ساعت هم با تهران فاصله داره این تصمیم میتونه براش منطقی باشه که دانشکده شمسی پور رو تو 3 الویت اولش بنویسه .
2-میخواد بدونه که دانشکده شمسی پور واسه دانشجو هایی که شهرستانی هستن خوابگاه میده یا نه؟ ger:
3-سطح علمی و امکانات دانشکده فنی شمسی پور و اموزشکده فنی 1 تبریز و شهید منتظری مشهد نسبت به هم چطوره؟
فعلا همیناست اما سوال خیلی زیاده و الان حضور ذهن ندارم.
ssb: ssb: ssb:

sale2000
کاربر ساده
کاربر ساده

Re: انتخاب رشته کنکور کاردانی پیوسته 90!

پست توسط sale2000 » شنبه 13 فروردین 1390, 8:27 pm

سلام دوست خوبم عید شما هم مبارک امیدوارم تجربیات وافری که در زمینه ی کلا ادامه تحصیل از شاخه ی فنی و حرفه ای دارم برای شما کمکی باشه goll
1-خیر ابدا منطقی نیست!البته کدام شهرستان مرکز استان اولویت اول باید باشه البته ایرادی نداره روزانه شمسی پور رو هم بزنن شبانه فقط مرکز استان!
2-برای روزانه ها به احتمال خیلی زیاد خوابگاه تعلق میگیره ولی شبانه سخت بشه جور کرد خوابگاهاش اصلا تعریفی نداره!متاسفانه باید حقیقت رو گفت!
3-اینم ربط داره به رشته بر فرض مثال اموزشکده فنی شماره 1 تبریز که بنده در رشته برق صنعتی درش مشغولم!امکانات خوبی در زمینه ی ساخت و تولید داره کامپیوترش هم خوبه کلا از لحاظ امکانات خوبه.مشهد هم به کامپیوترش معروفه و تهران هم که تهران دیگه!مشخصا استاداش بهتر ترند احتمالا!چون اموزشکده ها اغلب چندان بار علمی انچنانی ندارن همش تکراریه!سر فصل ها رعایت نمیشه جزوه امتحان امتحان جزوه!کپی پیست bale
در کل بهت بگم ما انتخاب رشته مثل نظری ها نداریم!همون اول 20 تا(جدیدا غیرانتفاعی ها این رقم رو بسط دادن!)انتخاب میکنیم شانسمون گرفت یه نوشته میزنن که قبول!وگرنه مردود!کانامه ها دو ماه بعد میاد!یه نکته مهم که بازم میخواهم تذکر بدم اولویت مرکز استان محل اقامت باید باشه شبانه و هم روزانه مطمئن باشین تهران و تبریز فرقی نداره با کردستان یا اهواز!فکر دیگه ای نکنین همین هنرستان یه کم بزرگتر بعضا از یک دهم هنرستانتونه!موفق باشی goli

meysam021
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط meysam021 » شنبه 13 فروردین 1390, 10:45 pm

خیلی ممنون از sale2000
مرسی از پاسخت.
راستی شهر ما 45 دقیقه با تبریز فاصله داره.
لطفا اگه کسی اطلاعات بیشتری در مورد اموزشکده های دیگه داره ما رو بی نصیب نزاره.
قربون همه. goli

abbas667
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: lord karlose england
تماس:

پست توسط abbas667 » یک‌شنبه 14 فروردین 1390, 4:58 pm

سلام سال 90 رو به خودم و همه ی اعضای فامیل تبریک میگم
شوخی کردم سال نو همتون مبارک رفقای عزیز جدید و قدیم
خوب من هم امسال شهید بهشتی کرج قبول شدم از لحاظ علمی جای خوبیه استادای قوی داره
ولی از لحاظ مسافت گریتون در میاد (البته برای بچه های تهران و اطراف تهران)چون فقط به بچه های شهرستان ها خوابگاه میدن
اگه رشتتون برق و... باشه میرید توی یه ساختمون بزرگ توی عظیمیه کرج که صبح ها تا ساعت 2 ضهر هنرستانه و کلاسای دانشکده بعد از ظهر برگزار میشه
اگرم کامپیوتر و حسابداری و گرافیک و ... اینا باشی باید بیای دقیقا توی کوه پایه های رشته کوه البرز و توی یه جایی که قبلا خوابگاه دانشکده شماره یک بوده کلاس هات رو برگزار کنی (از مدرسه ابتدایی کوچیکتره)
خوابگاه رو که دیگه نگو 16 نفر توی یه اتاق که غیر از جای تخت خواب و یدونه یخچال دیگه جایی نداره

البته بازم میگم من که رشتم کامپیوتره و از تهران _خاوران-خراسون) میام از کیفیت اموزشی خیلی راضیم چون رقیب اصلی شمسی پوره
ولی اگه خونتون نزدیک میدون ازادی و... باشه زیاد سخت نیست
ولی اگه خدایی نکرده از اطراف تهران(قیامدشت-پاکدشت-ورامین -رود هن و...) هستید پیشنهادم اینه که شهرستان بزنید چون باید حداقل روزی 7-8 ساعت اونم اگه ترافیک و برف و بارون نباشه تو راه باشید
خوابگاهم بهتون نمیدن حتی اگه خودتون رو بکشید
اگه اطلاعات دیگه ای لازمه بدم؟
http://love3d.mihanblog.com بزرگترن وبلاگ جک و اس ام اس و مطالب عاشقانه و تست هوش و داستان کوتاه و...

sale2000
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط sale2000 » یک‌شنبه 14 فروردین 1390, 7:59 pm

راستی شهر ما 45 دقیقه با تبریز فاصله داره.
خوب چه بهتر!تبریز واسه شبانه ها هم خوابگاه میده!شما همین تبریز رو بزن فکر نکن چون تهرانه خبراییه!همه سرو ته یه کرباسن ببخشیدا! tof: شما سعی کن همون تبریز قبول شی البته رفیقت اکثر رشته ها رو داره خودتم میدونی!(شاید)قبول شدن تو کنکور فنی و حرفه ای از امتحان گواهی نامه اسونتره! dd: dan من از مراغه هم اطلاع دارم دوستمون گفت تا ساعت 2 هنرستانه کرج ولی مراغه نصفش مدرسه ابتداییه nisdh( (یاد اون دوران بخیر)میری یادت میاد! zab )نصف دیگش اموزشکده خوابگاه نمی دن شبانه!سراب هم که قبلترا مدرسه دخترانه بوده تابلوشو عوض کردن!!!خوابگاه نداره یه مکانی داره شبه سلول انفرادی منابع اگاه گفتن اونجا خوابگاهه از گوانتانامو بدتر!داخل اموزشکدس خوبیش اینه واقعا زندانه ده نفر تو یه اتاق 50 تومن پول! gsg از من میشنوی بیا تبریز هم اموزشکده تر!هست چون سابقه 33 ساله داره هم این که سطح علمیش خوبه جزو 3 تای برتر تو ایران هست ولی از لحاظ امکانات و وسعت فکر کنم رتبه یک لایقشه(ببخشید دوستان تعصب داریم دیگه amuz: nar: )اره بیا اینجا ور دل ما با 12 فوق دیپلم بگیر برو پی بی کاریت!(شوخی!) goll در خدمتم. bil:

pro-boys
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: کرج

پست توسط pro-boys » یک‌شنبه 11 اردیبهشت 1390, 10:23 am

به نظر من هم اگر از شهرستان هستین بیخیال تهران کرج بشید چون آموزشکده ها هیچ امکاناتی ندارن(حتی بهترین هاش) راحت توی شهر خودتون درستونو بخونید و احساس مدرسه رو دوباره تجربه کنید
آخرین ویرایش توسط pro-boys در یک‌شنبه 11 اردیبهشت 1390, 9:06 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

Ali.Kaka
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط Ali.Kaka » یک‌شنبه 11 اردیبهشت 1390, 5:16 pm

سلام دوستان
من نمیدونم باید تو انتخاب شهر بیشتر به چه چیزی توجه کنم
کسی هست یه راهنمایی کلی بکنه؟
چند روز به ثبت نام مونده منم هنوز بلاتکلیفم

آواتار کاربر
travian
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: پايتخت

پست توسط travian » یک‌شنبه 11 اردیبهشت 1390, 11:34 pm

pro-boys نوشته شده:به نظر من هم اگر از شهرستان هستین بیخیال تهران کرج بشید چون آموزشکده ها هیچ امکاناتی ندارن(حتی بهترین هاش) راحت توی شهر خودتون درستونو بخونید و احساس مدرسه رو دوباره تجربه کنید

منم با شما موافقم ولی نه اینکه تهران و کرج هیچ امکاناتی ندارن ، امکانات دارن ولی امکاناتشون کمه

خیلی از شهر های دیگه از تهران و کرج بهتر هستن

به نظر من تهران و کرج از نظر استاد ها خیلی خوبن ولی از نظر امکانات از خیلی از شهرستان ها بدترن که البته این بستگی به شهرستانش داره

مثلا تو رشته خودرو ، اصفهان از تهران و کرج خیلی بهتره

پس امکانات هر رشته در شهری با شهری دیگه فرق میکنه، یعنی یه دانشکده تو یه رشته ای قویه و تو یه رشته ضعیف
درياي آرام ناخداي قهرمان نمي سازد

آواتار کاربر
travian
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: پايتخت

پست توسط travian » یک‌شنبه 11 اردیبهشت 1390, 11:53 pm

Ali.Kaka نوشته شده:سلام دوستان
من نمیدونم باید تو انتخاب شهر بیشتر به چه چیزی توجه کنم
کسی هست یه راهنمایی کلی بکنه؟
چند روز به ثبت نام مونده منم هنوز بلاتکلیفم

ببین دوست من ، تو انتخاب شهر باید به چند نکته توجه کنی:

اول باید امکانات دانشکده رو در نظر بگیری ، یعنی ببینی که تو رشته خودت چه دانشکده هایی خوب و یا عالی هستن.

بعدش فاصله رو مد نظرت داشته باشی ، یعنی ممکنه که محل زندگی ات از دانشکده خیلی دور باشه یا خیلی نزدیک.

بعضی ها اشتباها میگن که اول دوری و نزدیکی مهمه ، در صورتیکه اشتباهه

و اول مهم اینه که دانشکده خوبی باشه یا نه ، مثلا اگه یه دانشکده خیلی خوب باشه ولی از محل زندگی ات دور باشه درسته که باید خوابگاه بگیری و کمی سخته و اذیت میشی

ولی چون اون دانشکده خوبه ، ارزشش رو داره چونکه بعد از یه مدتی به مقطع بعدی میری و یا می خوای بری دنبال کار که در اونصورت اگه دانشکده خوبی درس خونده باشی ، خیلی چیزا یاد گرفتی و موفقیتت بیشتره.

البته تمام این ها بستگی به خودت داره ، بعضی ها هستن که اگه دانشکده نزدیکشون باشه بهتر درس می خونن حتی اگه دانشکده شون بد باشه ولی بعضی ها هم هستن که اگه دانشکده خوبی درس بخونن ولی ازشون دور باشه موفق ترن.
درياي آرام ناخداي قهرمان نمي سازد

meysam021
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط meysam021 » سه‌شنبه 13 اردیبهشت 1390, 7:46 pm

travian نوشته شده:
pro-boys نوشته شده:به نظر من هم اگر از شهرستان هستین بیخیال تهران کرج بشید چون آموزشکده ها هیچ امکاناتی ندارن(حتی بهترین هاش) راحت توی شهر خودتون درستونو بخونید و احساس مدرسه رو دوباره تجربه کنید

منم با شما موافقم ولی نه اینکه تهران و کرج هیچ امکاناتی ندارن ، امکانات دارن ولی امکاناتشون کمه

خیلی از شهر های دیگه از تهران و کرج بهتر هستن

به نظر من تهران و کرج از نظر استاد ها خیلی خوبن ولی از نظر امکانات از خیلی از شهرستان ها بدترن که البته این بستگی به شهرستانش داره

مثلا تو رشته خودرو ، اصفهان از تهران و کرج خیلی بهتره

پس امکانات هر رشته در شهری با شهری دیگه فرق میکنه، یعنی یه دانشکده تو یه رشته ای قویه و تو یه رشته ضعیف
خیلی ممنون از جواب هاتون.
اما یه سوال دارم اونم اینکه
اموزشکده فنی شماره 1 تبریز کامپیوترش نسبت به شمسی پور و انقلاب اسلامی تهران تو چه حدی هست.در حد تیم ملی یا ... dan
منظورم استادا و دانشجوهاش هست ؟
اونجوری که من پرسیدم امکاناتش نسبت به شمسی پ پور و ... خوبه اما درمورد استاداش چیزی زیادی نمیدونم.از دوستان اگه کسی اونجا خونده لطفا راهنمایی کنه.

pro-boys
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: کرج

پست توسط pro-boys » یک‌شنبه 18 اردیبهشت 1390, 1:02 pm

رفیق شما بومی کجا هستی ؟ ظاهراً توی فضا سیر میکنی یادت رفته اینجا کجاست آموزشکده هستا (همون دکه خودمون) هاروارد که نمیخوای بری اینقد از امکاناتش پرسجو میکنی همه آموزشکده ها در یه حد داغونی هستن بهترین آموزشکده به شما نزدیک ترینشون هست میری یه 4 ساعتی سر کلاس یه چرتی میزنی بعد هم میای راحت سرتو میزاری رو بالش خودت توی خونتون میخوابی
اصلاً بحث امکانات و ... نیست مگه میخوای بخری که امکاناتش رو بخوایین مهم اینه که آرامش داشته باشید 3 روز کلاسه نهایت بقیش رو بیکارید حالا اگر شهر خودتون باشید کلی کار میشه کرد ولی اگر شهر دیگه باشید هیچ کاری جز وقت طلف کردن نخواهید داشت + (سر و کله زدن با تعدادی 7 الی 10 نفر هم اتاقی که ممکنه از هر نوعش باشن dava tof: ) چهار تا دونه کامپیوتر رو که هر جایی میشه پیدا کرد دیگه این حرفا رو نداره امکانات چی کشک چی به نظر من که خودت رو توی دردسر ننداز و جایی برو درس بخون که بتونی شب برگردی سر خونه زندگیت اگر از شهر دیگه بخوای بیای تهران کرج خرج یه داشنگاه آزاد برات میافته آره دادا راحت شهر خودتون رو بزن مثل آقا ها برو سر کلاست و برگرد نه مثل ماها بشی khk: est

abbas667
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: lord karlose england
تماس:

پست توسط abbas667 » دوشنبه 19 اردیبهشت 1390, 8:20 pm

سلام دوستان لطفا در هنگام انتخاب یک رشته خوب به این نکات توجه کنید
1-رشته نباید زیاد دراز باشد
2-رشته خوب باید صدای طبل بدهد
3-رشته نباید در دیگ اب جوش نرم شود
و حالا نکات اصلی:
جدا از شوخی لطفا این مطالب رو بخونید و توجه کنید
اولویت های اولتون رو سعی کنید شهر خودتون انتخاب کنید
شما یک هفته برای ثبت نام وقت دارید پس تو رو خدا عجله نکنید و به دقت دانشگاه ها رو ارزیابی کنید
اولویت های بعدی شما اگر فاصله ای بیش از 2 ساعت با احتساب ترافیک و اینا داشت بهتره که انتخابش نکنید چون واقعا از دانشجویی تون خشته میشید چون نمیتونید روزی توی گرما و سرما 6-7 ساعت توی راه باشید تازه حساب کرایتونم کنید
تو رو خدا جومونگ بازی درنیاریید بگید 6-7 ساعت که چیزی نیست میشینیم تو اتوبوس و درس میخونیم یا اهنگ گوش میدیم اینا همش چیز شره
بچه های شهرستان باور کنید شهر های شما از تهران خیلی قشنگ ترن به خدا توی تهران چیزی که فکرشو میکنید وجود نداره و فقط حرفه
الان بیشتره بچه های دانشکده ما از شهرستان به امید همون چیزایی که میدونید اومدن تهران و نه تنها به چیزی که میخواستن نرسیدن کلی هم هزینه خرج و مخارجشون شده
برای اینکه روشن تر بشید بنده دانشکده خودمون رو براتون مثال میزنم
دانشکده شهید بهشتی البرز کرج
میانگین رتبه هابیقبول شده بین رتبه های 45 تا 1200 البته در رشته های مختلف
یک دانشگاه با 2 ساختمون که ساختمون شماره 1 تا بعد از ظهر هنرستانه و هیچ درسی توش برگزار نمیشه
ساختمون شماره 2 هم قبلا خوابگاه بوده و الان شده کلاس درس
هر اتاق خوابگاه 16 نفر هستن و جای نشستن 0متر هست و فقط جای خابه
هفته پیش هم توی 20 و سی نشونش دادن
بدترین غذاهای روز دنیا رو میشه اینجا پیدا کرد
استاد هاش خوب و سطح با لا اند
من خودم از تهران تا کرج تقریبا روزی 7 ساعت توی راهم و پدرمون در اومده به خدا
تازه من جای خوبه تهرانم اون بد بختایی که از راههای دیگه میان که دیگه جای خود دارن مثلا ورامین و پاکدشت و رودهن

الان دیگه خسته شدم اگه کسی راهنمایی خاست همه ی بچه های سایت خوب کارشناسی در خدمتتونیم
http://love3d.mihanblog.com بزرگترن وبلاگ جک و اس ام اس و مطالب عاشقانه و تست هوش و داستان کوتاه و...

آواتار کاربر
saye_aftab
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط saye_aftab » دوشنبه 19 اردیبهشت 1390, 9:29 pm

سلام دوستان
یه سوال
آموزشکده تربیت دبیر با آموزشکده های دیگه چه فرقی داره؟؟؟؟؟
خوشبختى همون لحظه ايست كه احساس ميكنى خدا كنارت نشسته و تو به احترامش از گناه فاصله ميگيرى

moshi
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط moshi » دوشنبه 19 اردیبهشت 1390, 10:10 pm

با سلام
من پارسال کنکور دادم و در موسسه غیر انتفایی کار قزوین قبول شدم !! بنا به دلایلی نرفتم
امسال رشته ما ((ساخت وتولید)) نسبت به پارسال ضرفیتش بیشتر شده.
خلاصه اینکه من شیراز زندگی میکنم به نظره شما عزیزان کدوم شهر هاامکانات بیشتری برای رشته ما داره کسی اطلاعی داره؟؟خواهش میکنم کمکم کنید!!کسی میتونه برام کارنامه جورکنه؟؟توانتخاب شهر کمکم کنید؟؟هرشهری باشه خوبه!!راستی از غیردولتی ها ((غیر انتفایی ))کدوم شهرها بهترن؟؟
ممممننننووووننن

قفل شده

بازگشت به “کنکور کاردانی پیوسته ( فنی و حرفه ای )”