معافیت کفالت مادر بدون همسر و برادر بالا 18 سال خارج از کشور

سوالات و ابهامات خودتون را در رابطه با خدمت سربازی در این بخش مطرح کنید

مدیر انجمن: مشاور سایت کارشناسی

قفل شده
behzad24

معافیت کفالت مادر بدون همسر و برادر بالا 18 سال خارج از کشور

پست توسط behzad24 » چهارشنبه 5 خرداد 1389, 3:28 am

سلام
می خواستم بدونم که میشه در صورتی که برادر بالای 18 سال من که خارج از کشور تحصیل یا کار می کنه ، اقدام به معافیت کفالت بکنم ؟
پدرو مادر من طلاق گرفتن و من با مادرم زندگی می کنم ، در واقع تنها سرپرست و مرد خونه من هستم . البته یه برادر کوچیک 9 ساله هم دارم که با ما زندگی میکنه. خودم هم دانشجو هستم .
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید .

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
محل اقامت: My Heart
تماس:

Re: معافیت کفالت مادر بدون همسر و برادر بالا 18 سال خارج از کشور

پست توسط farshidshd » چهارشنبه 5 خرداد 1389, 8:49 pm

behzad24 نوشته شده:سلام
می خواستم بدونم که میشه در صورتی که برادر بالای 18 سال من که خارج از کشور تحصیل یا کار می کنه ، اقدام به معافیت کفالت بکنم ؟
پدرو مادر من طلاق گرفتن و من با مادرم زندگی می کنم ، در واقع تنها سرپرست و مرد خونه من هستم . البته یه برادر کوچیک 9 ساله هم دارم که با ما زندگی میکنه. خودم هم دانشجو هستم .
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید .

اگه خارج از کشور باشن ، بله میتونین معافیت بگیرین

کد: انتخاب همه

دانشجوی ارشد نرم افزار

behzad24

پست توسط behzad24 » پنج‌شنبه 6 خرداد 1389, 2:05 am

خیلی ممنون از راهنماییتون
برای این کار باید گواهی اشتغال به تحصیل برادرم که خارج از کشور هستش رو نشون بدم ؟
برادرم تازه رفته حدود 2-3 ماه ، مدت زمانی که رفته تاثیر داره یا مهم نیست ؟

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
تماس:

پست توسط farshidshd » پنج‌شنبه 6 خرداد 1389, 9:00 pm

[quote="behzad24"]خیلی ممنون از راهنماییتون
برای این کار باید گواهی اشتغال به تحصیل برادرم که خارج از کشور هستش رو نشون بدم ؟
برادرم تازه رفته حدود 2-3 ماه ، مدت زمانی که رفته تاثیر داره یا مهم نیست ؟[/quote

دقیقا اطلاع ندارم. باید از خودشون بپرسی ( نظام وظیفه شهرتون )

شنیده بودم اگه واسه تحصیل رفته باشه نمیشه معاف بشین . الان نمیدونم دقیقا چی تصویب کردن

دانشجوی ارشد نرم افزار

zerocool

Re: معافیت کفالت مادر بدون همسر و برادر بالا 18 سال خارج از

پست توسط zerocool » چهارشنبه 25 آبان 1390, 1:03 am

ببخشید که یه تاپیک قدیمی رو میکشم بالا. ولی چون سوالم در همین زمینه بود گفتم تاپیک جدید نزنم.

پدر من 69 سال سن داره. یک برادر دارم که الان 40 سالشه، خدمت رفته، ازدواج کرده و یه پسر داره که بیماری اوتیسم داره. از سال 78 به کشور کانادا مهاجرت کرده و ساکن اونجاست و اقامتش رو هم گرفته.

نظام وظیفه که هیچ جوابی نمیده. کلا نمیشه رفت توش. دفترای پلیس +10 هم که قربونشون برم. هر سوالی میپرسی پاست میدم نظام وظیفه.

یکی میگه معافی، یکی میگه نیستی. موندم چیکار کنم.
در ضمن من یکبار سال 88 سابقه اعزام دارم و بعد از تقریبا 3 ماه خدمت تو تکمیل ظرفیت ارشد قبول شدم و الان دارم ارشد میخونم.

با این شرایط راهی برای معافی هست؟
ا

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
تماس:

پست توسط farshidshd » چهارشنبه 25 آبان 1390, 9:21 am

zerocool نوشته شده:ببخشید که یه تاپیک قدیمی رو میکشم بالا. ولی چون سوالم در همین زمینه بود گفتم تاپیک جدید نزنم.

پدر من 69 سال سن داره. یک برادر دارم که الان 40 سالشه، خدمت رفته، ازدواج کرده و یه پسر داره که بیماری اوتیسم داره. از سال 78 به کشور کانادا مهاجرت کرده و ساکن اونجاست و اقامتش رو هم گرفته.

نظام وظیفه که هیچ جوابی نمیده. کلا نمیشه رفت توش. دفترای پلیس +10 هم که قربونشون برم. هر سوالی میپرسی پاست میدم نظام وظیفه.

در ضمن من یکبار سال 88 سابقه اعزام دارم و بعد از تقریبا 3 ماه خدمت تو تکمیل ظرفیت ارشد قبول شدم و الان دارم ارشد میخونم.

ا
سلام
بله
شما میتونید معافیت کفالت بگیرید...

دانشجوی ارشد نرم افزار

zerocool

پست توسط zerocool » چهارشنبه 25 آبان 1390, 3:04 pm

farshidshd نوشته شده:
zerocool نوشته شده:ببخشید که یه تاپیک قدیمی رو میکشم بالا. ولی چون سوالم در همین زمینه بود گفتم تاپیک جدید نزنم.

ا

سلام
بله
ممنون دوست عزیز.
امکانش هست یه شماره تبصره ای قانونی چیزی مشخص کنید که برم پیششون بگم بر اساس این قانون میخوام معافی بگیرم؟
چون تو سایت نظام وظیفه هیچی نوشته نشده.
مدارک چی نیاز داره؟

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
تماس:

پست توسط farshidshd » پنج‌شنبه 26 آبان 1390, 12:14 pm

zerocool نوشته شده:
farshidshd نوشته شده:

ا

سلام
بله
ممنون دوست عزیز.
امکانش هست یه شماره تبصره ای قانونی چیزی مشخص کنید که برم پیششون بگم بر اساس این قانون میخوام معافی بگیرم؟
چون تو سایت نظام وظیفه هیچی نوشته نشده.
مدارک چی نیاز داره؟

توی پست های قبل هم گفتم
دقیقا مدارکشو نمیدونم چیا میخوان
واسه اینا باید از خودشون بپرسید

دانشجوی ارشد نرم افزار

قفل شده