من در کدوم کنکور باید شرکت کنم ؟

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
alisc
کاربر ساده
کاربر ساده

من در کدوم کنکور باید شرکت کنم ؟

پست توسط alisc » دوشنبه 30 بهمن 1391, 10:07 pm

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمامی دوستان گرامی

اولا ممنون بابت انجمن خوبتون :)

من یک سوال دارم :
من در حال تحصیل در دوره کاردانی هستم ( فنی و حرفه ای ) در دانشگاه سما درس میخونم .

الان ترم آخر هستم .

الان باید در کدوم کنکور شرکت کنم ؟

دانشگاه آزاد دوتا کنکور داره :
1. کارشناسی پیوسته
2. کارشناسی ناپیوسته

کدوم به من میخوره ؟

در ناپیوسته نوشته :
الف- آموزش و پرورش ابتدایی: دارندگان مدرک کاردانی آموزش ابتدایی، کودکان استثنایی، تربیت مربی آموزشیار نهضت سواد آموزی.
ب- آموزش ریاضی: دارندگان مدرک کاردانی ریاضی، آمار، ریاضی – تجربی (ازدانشسرای راهنمایی تحصیلی سابق)
ج- آموزش علوم تجربی: دارندگان مدرک کاردانی علوم تجربی، ریاضی – تجربی (از دانشسرای راهنمایی تحصیلی سابق)، علوم آزمایشگاهی (از انستیتو تکنولوژی وزارت آموزش و پرورش).
د- آموزش دینی و عربی: دارندگان مدرک کاردانی دینی و عربی، امور تربیتی و پرورشی، تربیت معلم قرآن کریم.
ه- تربیت معلم زبان و ادبیات فارسی: دارندگان مدرک کاردانی ادبیات فارسی.
و- آموزش زبان انگلیسی: دارندگان مدرک کاردانی زبان انگلیسی، زبان انگلیسی (از دانشسرای راهنمایی تحصیلی سابق).
در پیوسته هم نوشته :
دارندگان مدرك كارداني يا فوق ديپلم دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي، همچنين دارندگان مدرك كارداني پیوسته حق ثبت‌نام در اين دوره را دارند.

کدوم به من میخوره ؟

یک سوال دیگه :
من باید در کنکور سراسری 92 هم شرکت کنم ؟ میشه ؟ ( این کنکور کارشناسی هست ؟ )

با تشکر فراوان از وقتی که گذاشتید goll

آواتار کاربر
samirarad
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: زمین

Re: من در کدوم کنکور باید شرکت کنم ؟

پست توسط samirarad » دوشنبه 30 بهمن 1391, 10:37 pm

سلام
با اجازه مدیران سایت...

شما چون کاردانی دارید راحت می تونید کارشناسی ناپیوسته شرکت کنید. هم دولتی که اغلب غیرانتفاعی هستش که ثبت نام از 6 اسفند شروع میشه و هم دانشگاه آزاد شرکت کنید.
البته اگه فنی خوندید(دوران دبیرستان رشته تون فنی و حرفه ای یا کاردانش بوده) کاردانی رو براتون به عنوان پیش دانشگاهی در نظر میگیرن و می تونید شرکت کنید. اما اگه رشته تون نظری بوده و تو دانشگاه /ازاد خوندید بازم می تونید شرکت کنید البته فکر نکنم باز بتونید آزاد شرکت کنید.
هیس!!

alisc
کاربر ساده
کاربر ساده

Re: من در کدوم کنکور باید شرکت کنم ؟

پست توسط alisc » سه‌شنبه 1 اسفند 1391, 11:28 pm

خیلی ممنون از پاسختون :)
samirarad نوشته شده: البته اگه فنی خوندید(دوران دبیرستان رشته تون فنی و حرفه ای یا کاردانش بوده) کاردانی رو براتون به عنوان پیش دانشگاهی در نظر میگیرن و می تونید شرکت کنید.
من فنی درس خوندم . چرا کاردانی رو به عنوان پیش دانشگاهی در نظر میگیرن ؟

پس من باید در کنکور ناپیوسته شرکت کنم

6 اسفند که فرمودید چه کنکوری هست ؟ دولتی هست ؟

الان من میتونم تو این کنکور سراسری شرکت کنم ؟ این کنکور سراسری برای چی هست ؟ به من میخوره ؟ ( کارشناسی هست یا کاردانی ؟ )

یک سوال دیگه : اطلاع دارید کنکور سال 92 (نیمه اول) دانشگاه آزاد ثبت نامش کی هست ؟

با تشکر فراوان goll

قفل شده