راهنمایی ؟

این بخش مختص کسانی است که خود را برای کنکور آماده میکنند ( مشاوران این بخش از رتبه هایی برتر کنکور در سالهای گذشته هستند )

مدیر انجمن: rosa_127

قفل شده
sara_a

راهنمایی ؟

پست توسط sara_a » شنبه 2 شهریور 1387, 12:58 am

سلام و خسته نباشید. من از شما یه راهنمایی می خواستم. من امسال مقطع کاردانیم رو تموم کردم وکنکور دادم وبا رتبه 2651 نرم افزار مجاز شدم که البته فقط 3 هفته قبل از کنکور خونده بودم وهیچ آمادگی نداشتم . حالا به نظر شما من امسال بشینم برای دولتی بخونم یا برم غیر انتفاعی .ازاونجایی که همه بهم میگن مدرک غیر انتفاعی معتبر نیست حالا من موندم چیکار کنم .لطفا راهنماییم کنید. ktb:

آواتار کاربر
r_12737
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: تهران

Re: راهنمایی ؟

پست توسط r_12737 » جمعه 8 شهریور 1387, 10:43 pm

sara_a نوشته شده:سلام و خسته نباشید. من از شما یه راهنمایی می خواستم. من امسال مقطع کاردانیم رو تموم کردم وکنکور دادم وبا رتبه 2651 نرم افزار مجاز شدم که البته فقط 3 هفته قبل از کنکور خونده بودم وهیچ آمادگی نداشتم . حالا به نظر شما من امسال بشینم برای دولتی بخونم یا برم غیر انتفاعی .ازاونجایی که همه بهم میگن مدرک غیر انتفاعی معتبر نیست حالا من موندم چیکار کنم .لطفا راهنماییم کنید. ktb:

دوست عزیز ..

باید ببینید ملاکتون از اینکه میگین معتبر نیست چیه !
اگر میخواین خارج از کشور برین که هیچ مدرک ایرانی اعتبار چندانی نداره ..
اما اگر میخواین در داخل کشور زندگی کنید ، باید چند تا نکته رو خدمتتون بگم !
شما رتبه خوبی اوردین در کنکور سراسری ! پس اولا" شما دانشجوی سراسری حساب میشید اگر وارد دانشگاه بشید ! دوما" اعتبار و نامی که سراسری داره ( از بابت سختی و حجم سنگین درسها ) فکر نمیکنم آزاد یا علمی کاربردی یا پیام نور داشته باشند .. پس فعلا" مزیتی که داره اینه که شما بهترین نوع مدرک رو دارید ! یه مدت صحبت این بود که مدرک آزاد مهندسی هست و مدرک سراسری لیسانسه میگن ، اما برای رشته کامپیوتر الان کردن مهندسی تکنولوژی ، اما در رابطه به موسسه های غیر انتفاعی باید بگم که بعلت محدود بودن دانشگاههای سراسری و تلاش مسئولین برای رقابت با دانشگاههایی مثل آزاد و غیره سعی کردن که همچین دانشگاههایی با نام موسسه غیر انتفاعی بوجود بیارن .. تا ظرفیت قبولی ها رو بالاتر ببرن ..
دلیل اینکار اینه که میخوان مثل کشورهای خارجی ورود دانشجو به دانشگاه رو آسون تر ، خارج شدن رو
سخت تر بکنن ! همونطور که میخوان تا چند سال دیگه کنکور رو بردارن ..
از نظر من اگر شما مسئله مالی غیرانتفاعی ها براتون مسئله ای نیست وارد شید ..
اما اگه مسئله مالی مهمه بخونید برای سراسری سال آینده !
در کل شما دانشجوی سراسری محسوب میشید !
ببخشید زیاد صحبت کردم ..

قفل شده