سوالات شما در مورد پیام نور

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
آواتار کاربر
mmyrox
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: ir
تماس:

Re: سوالات شما در مورد پیام نور

پست توسط mmyrox » یک‌شنبه 7 مهر 1387, 12:01 pm

خب نتایج پیام نور که اومد
حالا دیگه خیالم بابت سرباز راحت شد
ترم مهر 10 واحد برمیدارم ، ترم 2 مرخصی واسه دولتی 88 میخونم . فکر کنم از 140 واحد پیام نور بهتر باشه ، حالا شاید 20 تای کاردانی رو تطبیق بدن.
به نظرم این جوری بهتره ، نظر شما چیه؟

آواتار کاربر
mmyrox
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: ir
تماس:

پست توسط mmyrox » یک‌شنبه 7 مهر 1387, 12:12 pm

راستی کسی نمی دونه میشه انتقالی گرفت

آواتار کاربر
NEGAHEFARDA
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: توبرگه های روزگار

پست توسط NEGAHEFARDA » یک‌شنبه 7 مهر 1387, 9:29 pm

سلام :
" راستی کسی نمی دونه میشه انتقالی گرفت " : از کدو م دانشگاه؟ پیام نور ؟؟
فکر نمی کنم زیاد مشکل باشه !!! درحدشندها که شنیده بودم خلی راحتره از جاهای دیگست ::: !!! بروه سایت پیام نور یه دور نگاهی بکن

موفق باشید .

آواتار کاربر
reza-1365
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: فعلا ایران

پست توسط reza-1365 » یک‌شنبه 7 مهر 1387, 11:13 pm

سلام به دوستان
دوست من شما که می خوای واسه دولتی88بخونی یه توصیه می کنم

اولا تا اون موقع یعنی سال دیگه همین موقع

ترم اول که 15 تا پاس کردی دوره دانشپذیری

ترم دوم هم مهرماه 15تا برداری میشه30تا درسته

ترم سوم که دی ماه87خوب15تا دیگه برداری
20
تا هم تطبیق بدن و تابستان هم 6 تا برداری میشه70تا دوست من به نظر من ریسک نکن و اگه بخونی و سراسری قبول

نشی می دونی چقدر ضرر می کنی و اگه مهر ماه شروع کنی ماله کارشناسی ناپیوسته 75تاست اگه حساب کنی

می بینی هیچ ضرر نکردی و خیلی هم سود کردی واسه کنکور چقدر بایستی بخونی چند تا کتاب چند تا جزوه اونم شانس

بیاری زبانهای برنامه سازی اونی باشه که تو خوندی و ساختمان مدار منطقی تو حد ارشد نباشه می دونی که 50درصد

دانشجویان ارشد دانشجویان پیام نور هستند خوب خودت حساب کن ببین اگه اینجا بخونی بهتره این هم دانشگاه دولتی

اگه تو دفترچه رو خونده باشی نوشته مدرک این دانشگاه با مدارک سایر دانشگاههای دولتی هیچ فرقی نداره و ثانیا تو

مدرک این دانشگاه هم می نویسن مهندس

امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیری

و اون دوست عزیز که می خواد انتقالی بگیره من هم فکر کنم انتقالی تو دانشگاه پیام نور واقعا اسانه

آواتار کاربر
aseman_tarik00
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط aseman_tarik00 » یک‌شنبه 7 مهر 1387, 11:37 pm

سلام
به همه تبریک میگم موفق باشید همیشه

یه سوال داشتم
یکی از دوستان قبول نشده و تمامی اتخاباتش مردود خورده

این دوست من یعنی مشروط شده و باید ترم دیگه امتحان بده؟؟

و اگه باید امتحان بده باید چکار کنه کی امتحان بده کجا کارت بگیره ؟؟

موفق باشید

آواتار کاربر
reza-1365
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط reza-1365 » یک‌شنبه 7 مهر 1387, 11:44 pm

نخیر دوست من ایشون تو این ازمون مردود شدند در صورتی که مشروط بودند جلوی اسم واحدهای انتخابیشون می نوشتند قبول و بعدا می نوشتند مشروط درس5418545و گرنه در صورتی که نوشتن مردود تو هیچ واحددانشگاهی انتخاب شده قبول نشدند

mehrzadgh
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط mehrzadgh » دوشنبه 8 مهر 1387, 8:23 am

mmyrox عزیز سلام
منم با تفکراتی که تو داشتی در حالی که پارسال مشمول بودم با قبولی در پیام نور نرفتم سربازی گفتم 141 واحد رو میخونم 20 واحد کاردانیو حداقل قبول میکنن ولی متاسفانه با اومدن طرح تجمیع تابان تعداد کل واحدهامون شد 178 واحد که من به کل بیخیال شدم تازه 37 واحد بیخود اضافه شد و حتی مایی که کاردانی داریم باید درسهایی نظیر ICDL بریم آموزشگاه مدرکشو بگیریم.
در مورد قسمت دوم حرفات باید بگم من امسال کاردانی به کارشناسی قبول شدم و از پیام نور انصراف دادم و تو دانشگاه جدید ثبت نام کردم اما از لحاظ نظام وظیفه یخورده گیر دادن و گفتن چون مشمول بودم و تو دانشگاه پیام نور از معافیت تحصیلی استفاده کردی شاید مجددا نظام وظیفه معافیت تحصیلی مجدد برات صادر نکنه و برای همین از من تعهد گرفتن که اگه مشکلی پیش اومد به خودم ربط داره
هرچند من از نظام وظیفه پرسیدم و گفت بنابر ابلاغیه جدید با داشتن شرایطی امکان صدور معافیت تحصیلی مجدد هست ولی خوب تو هم برو سوال دقیق کن حالا من نمیدونم بچه کجایی ولی نظام وظیفه شهر ما درست و حسابی جواب ما رو نمیدن اگه خبری گرفتی ما رو بیخبر نذار.
چون من خودم درگیر این مساله تا 1 سال بودم و کلا داشتم بیخیال پیام نور و درس میشدم با اومدن ابلاغیه در حدود 1 ماه پیش امیدوار شدم
بهر حال اگه خبری چیزی ازین ابلاغیه وقانون گرفتی منو بیخبر نذار دمت گرم

mehrzadgh
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط mehrzadgh » دوشنبه 8 مهر 1387, 8:49 am

reza 1365 عزیز
همچین میگی 15 تا هر طرم بردار که انگار مثل دانشگاه آزاد قبول شدنش راحته
منم وقتی رفتم پیام نور فکر میکردم همه چیز راحته
15 واحد دانشپذیریو که دوباره 1 طرم همه رو بهم دادن تازه اونایی که تو دوره دانشپذیری قبول شدن 2 تا نمره دارن یکی نمره خام یکی هم نمره کل
نمره کل واسه قبولی در دانشپذیری ملاکه ولی اگه نمره خامت از 10 کمتر باشه باید دوباره برداریو پاس کنی
این از این. حالا قبول شدن تو درسا که جای خود کتاباش همه 400 500 صفحه ای باید بشینی بخونی تازه سوالای امتحانو معلوم نیست از کجای کتاب در میارن. قبول شدن واقعآ سخته

به نظر من mmyrox اگه واقعا تصمیم داری بکوب واسه دولتی بخونی که بشین بخون و پیام نورو مرخصی بگیر 2 ترم تا دولتی قبول بشی ولی اگه تصمیم جدی نداری برای خوندن بیخیال پیام نور شو و برو سربازی چون حیف آدم 6 سال (با این وضع درسها و واحدها) خودشو علاف گرفتن مهندسی از پیام نور کنه.
در ضمن بازم می گم سوال از نظام وظیفه یادت نره که آیا میتونی بری پیام نور و اگه جای دیگه قبول شدی با انصراف از پیام نور تو دانشگاه جدید ثبت نام کنی و معافیت تحصیلیه مجدد تو دانشگاه جدید صادر میشه یا نه؟ حتما سوال کنیا تا مثل من بعد از 2 طرم تازه موقع دفترچه دولتی خریدن تازه فهمیدم که 1 سال الکی تو پیام نور خودمو معطل کردم که اینطرف دولتی بتونم امتحان بدم و قبول شم تا ازین پیام نور کوفتی انصرا بدم که با اومدن ابلاغیه کمی امیدوار شدم هر چند معلوم نیست تو این دانشگاه دولتی که ثبت نام کردم معافیت تحصیلی مجدد صادر میشه یا نه باید صبر کنم ببینم چی میشه.
قربانت.
سوال از نظام وظیفه یادت نره منم بی اطلاع نذار.

sogand
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: اصفهان
تماس:

پست توسط sogand » دوشنبه 8 مهر 1387, 2:16 pm

سلام
دفترچه‌هاي بعدي فراگير پيام نور کي مياد آخه من شنيدم سالي 2 بار دفترچه ها مياد؟
واقعاً 6 سال طول ميکشه تا کارشناسي بگيريم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آواتار کاربر
reza-1365
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط reza-1365 » دوشنبه 8 مهر 1387, 5:54 pm

دوستان دفترچه ها کلا با چند سالهای گذشته فرق کرده و اصلا 178واحد نیست باور کنین جمعا 140واحده و دوستان اون ماله رشته های کاردانش و فنی حرفه ای بود که سالهای قبل بدون پیش دانشگاهی و یا کاردانی پیوسته وارد دانشگاه می شدند دوست من اصلا 178واحد باشه ادم مگه بیکاره می دونی چقدر میشه تو این چند واحد میشه ارشد گرفت دوست من اصلا شما دفترچه جدید رو ببینین اصلا طرحی تحت عنوان تابان هست برین تو سایت پیام نور و ببینین واحدهای رشته کامپیوتررو ببینین چند واحده اطلاعات شما ماله دفترچه های سالهای قبله و طرح تابان دیگه حذف شده و چنین طرحی وجود خارجی نداره و اون رو جمع کردندودیگه نیست باور کنین اگه با حساب و کتابی که من کردم توجه کنید می فهمید که تا سال دیگه همین موقع نزدیک 70تا واحد پاس کردین دوست اصلا187واحد نیست نگران نباشین جمعا140واحده هم مهندسی ای و هم مهندسی نرم افزار اصلا شما تو دفترچه طرحی با نام تابان دیدین اینطور نیست و تو دفترچه جدید تنها اونهایی که مدرک پیش دانشگاهی دارند می تونند شرکت کنند و دانش اموختگان فنی و حرفه ای بایستی مدرک کاردانی شون رو گرفته باشند ببخشین دوست من اگه 178واحد بود ادم مگه مغز خر خورده باشه که بره و درس بخونه اونجا

xatrix

پست توسط xatrix » دوشنبه 8 مهر 1387, 11:58 pm

سلام دوستان. منم به همه قبول شده ها تبريک ميگم.

من در رشته هاي IT و نرم افزار دانشگاه دولتي تحت نظارت تهران قبول شدم اما اصلا نميدونم اين واحد چي هست و کجا هست و براي ثبت نام کجا بايد برم و مدارک چي ميخواند . تو سايت پيام نور هم چيزي پيدا نکردم.

من کارداني کاربرد کامپيوتر از آزاد دارم . توي اين دو رشته چند تا واحدامو قبول ميکنند؟

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: تبريز شهر اولين ها

پست توسط kanan » سه‌شنبه 9 مهر 1387, 10:56 pm

با سلام
منم به همه بچه هايي كه قبول شدن تبريك ميگم
خيلي خيلي خوشحال شدم
منم كه قبول نشدم اما فكر ميكنم خدا خواسته قبول نشدم ممكنه مصلحت اينطور بوده
چون الان هم اگه قبول ميشدم نميتونستم برم دانشگاه پيام نور چون الان هم دانشوران قبول شدم فكر كنم به زور درسهارو پاس كنم هم از لحاظ درسي و هم از لحاظ پولي خيلي تو فشار مي افتادم

آواتار کاربر
reza-1365
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط reza-1365 » چهارشنبه 10 مهر 1387, 8:05 pm

سلام دوستان این هم یه خبر عجیب تو سایت دانشگاه پیام نور شیراز دیدم

ثبت نام اولين كنكور كارداني به كارشناسي دانشگاه پيام نور

اخبار آموزش

به گفته مسولين دانشگاه ، توزيع دفترچه اولين كنكوركارداني به كارشناسي دانشگاه پيام نور ، اواخر مهرماه (يا اوايل آبانماه) از طريق باجه هاي پستي و يا اينترنتي انجام خواهد شد.به احتمال زياد ، آزمون آن دي ماه 87 و ثبت نام قبولشدگان در بهمن ماه 87 صورت پذيرد.لذا ازاينكه اين كنكور براي چه رشته هايي مي باشد و دروس امتحاني آنها در اين كنكور چه دروسي است ، اطلاعاتي در دست نيست.

توجه : دانشجوياني كه مقطع قبلي آنها كارداني مي باشد و هم اكنون در مقطع كارشناسي در پيام نور مشغول به تحصيل مي باشند و واحدهاي زيادي از مقطع كارداني آنها معادلسازي نشده و با شركت در اين كنكور ، زودتر مي توانند مقطع كارشناسي بگيرند ، بهتر است از اين فرصت استفاده كنند.در صورت قبولي در اين كنكور ، در صورتي كه واحدهايي از مقطع كارداني به كارشناسي را تاكنون پاس كرده باشند ، مي توانند پس از قبولي ، جهت معادلسازي اين دروس اقدام نمايند.

این هم لینکش

http://spnu.tamoochin.com/news_reader.asp?id=289&cat=1

آواتار کاربر
reza-1365
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط reza-1365 » چهارشنبه 10 مهر 1387, 8:12 pm

قابل توجه دوستانی که می گن تو دانشگاه پیام نور نمیشه درس خوند سخته ولی اونهایی هم که می خونن بهترین ها هستند و تو ارشد حرف اول رو خواهند زد.
ماله دانشگاه پیام نور شیرازه اگه سری به سایت سایر دانشگاههای پیام نور بزنین همین وضعه دانشجوی خوب همیشه خوب
ممتازين رشته مهندسي كامپيوتر

اخبار آموزش

نيمسال اول 86-85
1- فاطمه ملك زاده ( 17.78 ) 2-سيده كبري قائمي باب اناري ( 17.46 ) 3-محمد امين صادقي پور ( 17.11 )

نيمسال دوم 86-85
1-فاطمه ملك زاده ( 18.12 ) 2-فاطمه فروز ( 17.87 ) 3- شكوفه نظري ( 17.07 )

نيمسال اول 87-86
1-فاطمه فروز ( 18.07 ) 2-محسن محمدي ( 18.05 ) 3-نجمه بهمني ( 17.42 )

این هم لینکش

http://spnu.tamoochin.com/news_reader.asp?id=306&cat=1

آواتار کاربر
reza-1365
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط reza-1365 » پنج‌شنبه 11 مهر 1387, 4:31 am

ماده ٥٥ : معادل سازي و پذيرش درس هاي گذرانده شده توسط دانشجويي كه مهمان شده، منتقل شده، تغيير رشته
تحصيلي داده و يا مجددا دانشجو شده است مشروط به شرايط زير است:
١_ واحدهاي درسي در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري يا وزارت
بهداشت، درمان و آموزش پزشكي گذرانده شده باشد.
٢_ دانشجو به عنوان دانشجوي رسمي در دوره هاي رسمي واحدهاي درسي را اخذ كرده باشد.
٣_ محتواي آموزشي درس هاي گذرانده شده قبلي با هشتاد درصد محتواي درس مشابه در رشته تحصيلي فعلي به
تشخيص گروه آموزشي مربوط مطابقت داشته باشد.
٤_ نمره هاي دانشجو در هر درس حداقل ١٤ در معيار صفر تا بيست و معادل آن در ساير معيارها باشد.
٥_ مجموع واحدهاي درسي پذيرفته شده كمتر از پنجاه درصد مجموع واحدهاي رشته تحصيلي فعلي باشد.
تبصره ١: در صورتي كه تعداد واحد درس پذيرفته شده موضوع بند ٣ مساوي تعداد واحد درس گذرانده شده
نباشد، تعداد واحد كمتر براي درس پذيرفته محسوب مي شود . اگر تعداد واحد محسوب شده كمتر از تعداد
واحد درس جايگزين شده در رشته تحصيلي فعلي باشد، در اين صورت دانشجو موظف است با گذراندن درس
هاي انتخابي به تشخيص گروه آموزشي مربوط اين كمبود را جبران كند.
تبصره ٢: تمام نمره هاي درسي دانشجو در دانشگاه مبدا اعم از قبولي يا م ردودي و سوابق آموزشي عينًا در
پرونده دانشجو ثبت مي شود.
تبصره ٣: نمره ها ي درس هاي پذيرفته شده در ميانگين كل دانشجو محسوب مي شود.
تبصره ٤: با انتقال دانشجو از يك مركز به مركز ديگر هيچ تغييري در كارنامه دانشجو از نظر پذيرش يا رد نمره
هاي درسي ايجاد نمي شود.
تبصره ٥: دانشجوي مركز برون مرزي پس از شركت در آزمون جامع كليه درس هاي گذرانده شده و كسب حداقل
نمره ١٠ در هر درس و ميانگين كل حداقل ١٢ مشمول تبصره ٤ مي شود.
تبصره ٦: معادل سازي و پذيرش واحدهاي درسي گذرانده شده دانشجو در دانشگاه يا در دوره هاي روزانه ساير
دانشگاه هاي دولتي، مشروط به آنكه دانشجو حداقل نمره ١٢ در آن ها كسب كرده باشد از شرط بند ٤ معاف
است.
تبصره ٧: در صورتي كه نمره ها در معيار صفر تا چهار ( ٠ = مردود، ١ = ضعيف، ٢ = متوسط، ٣ = خوب،
٤ = عالي) ثبت شده باشد، نمره متوسط معادل ١٢ ، نمره خوب معادل ١٤ و نمره عالي معادل ١٧ تعيين
مي شود . معادل سازي در ساير معيارها در صورت لزوم بر مبناي ضوابطي كه دانشگاه تدوين مي كند،
صورت مي گيرد.
تبصره ٨: معادل سازي و پذيرش كليه درس هاي دانشجويي كه قب ً لا اين درس ها را در دانشگاه گذرانده است و
مجددًا در اين دانشگاه پذيرفته شود، از شرايط بندهاي ٢ و ٥ معاف است.
تبصره ٩: دانشجو مي تواند در آزمون پايان نيمسال تحصيلي كليه درس هايي كه قب ً لا آن ها را با موفقيت گذرانده
ولي شرط بند ٤ را احراز نكرده است شركت كند . ثبت نام براي آزمون اين درس ها الزامي است، ليكن تعداد
واحدهاي اين درس ها جزو حداكثر واحد انتخابي مجاز موضوع ماده ١٢ در نيمسال محسوب نمي شود.
تبصره ١٠ : به ازاي هر ١٥ واحد از درس هاي پذيرفته شده، يك نيمسال تحصيلي از حداكثر مدت مجاز تحصيل
دانشجو كاسته مي شود.
تبصره ١١ : پذيرفته شده جديد حداكثر تا پايان اولين نيمس ال تحصيلي بعد از پذيرش، موظف به ارائه ريزنمره هاي تائيد شده
واحدهايي است كه تقاضاي كتبي خود را براي تطبيق آن ها ارائه كرده است. فرصت مذكور تمديد نمي شود.

قفل شده