سلام دوستان بهترین دانشگاهها برای فنی کدام هستند ؟

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی پیوسته بپردازید

مدیر انجمن: fatemi

imanlavasani
کاربر معمولي
کاربر معمولي

سلام دوستان بهترین دانشگاهها برای فنی کدام هستند ؟

پست توسط imanlavasani » سه‌شنبه 29 تیر 1389, 6:41 pm

سلام دوستان من تهران زندگی میکنم رشته نقشه کشی معماری فنی
میخوام بدونم بهترین دانشگاه ها یا همون آموزشکده ها و غیر انتفاعی ها کدوم هستند و در کدام شهر
از نظر آموزش خوب و محیط و ... منظورم هست .
و اینکه اول کدومارو بزنم بهتره ؟
من میتونم تخصصی بالای 80% بزنم و عمومی بترکونم میتونم بالای 50% حالا این انتخابها رو کدومارو بزنم کدوم شهرها تهران رو که اول میزنم دیگه کجاها

آواتار کاربر
fatemi
مدیر انجمن
مدیر انجمن

Re: سلام دوستان بهترین دانشگاهها برای فنی کدام هستند ؟

پست توسط fatemi » سه‌شنبه 29 تیر 1389, 7:10 pm

دانشکده شهید منتظری مشهد خوبه . شهید مهاجر اصفهان . باهنر شیراز . فکر نکنی خیلی عالیه ها . دانشکده های فنی و حرفه ای چون زیر نظر آموزش و پرورش هست امکانات رفاهیشون خیلی کمه .
مثلا دانشکده غیر انتفاعی شیراز از خیلی دانشکده های روزانه بهتره مثل بوشهر . در ضمن خیلی از دانشکده ها خوابگاه هم ندارن .

imanlavasani
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط imanlavasani » چهارشنبه 30 تیر 1389, 11:32 am

سلام خوب حالا با این ویژگی که براتون گفتم کدوم شهر ها رو بزنم به ترتیب آیا اصلا ترتیب مهمه ؟ ktb:

آواتار کاربر
fatemi
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط fatemi » چهارشنبه 30 تیر 1389, 12:32 pm

اگه میدونی رتبه خوبی میاری پس دانشگاه های خوب رو بزن
1- انقلاب اسلامی
2- کرج
3- شهید منتظری مشهد
4-شهید مهاجر اصفهان
5- باهنر شیراز
6- اگه دوست داری شماره 1 تبریز .
انتخاب های بعدی هم به سلیقه خودت
حالا غیر انتفاعی ها رو هم میتونی توی اولویت ها جا بدی
البته گفته باشم ، که این دانشکده ها با سهمیه غیر بومی فوق العاده سخت هست خیلی خیلی باید بخونی . بعد اینکه ترتیب خیلی مهمه بر فرض اگه شما انتخاب دوم رو بزنی کرج و یه نفر دیگه هم انتخاب اول رو بزنه کرج و بعد رتبه هر دوتون مثلا 1000 باشه و دانشگاه هم یه دونه ظرفیتش فقط باقی مونده باشه اون که انتخاب اولش رو کرج زده قبول میشه . اگه میدونی هر کدوم از دانشکده ها رو قبول نمیشی خیلی راحت حذفش کن . بخصوص انقلاب که فوق العاده سخت هست . تهرانی ها معمولا انتخاب دوم رو کرج میزنن چون نزدیک تهران هست که اونم خیلی سخته .اگه مشکل مالی نداری روی غیر انتفاعی شیراز و اصفهان و مشهد میتونی حساب باز کنی .ترمی حدود 300000 هزار تومان میشه البته فکر خوابگاه و غذا رو هم باید بکنی . خیلی از دانشکده ها فقط دو ترم خوابگاه میدن . خیلیاشون هم اصلا خوابگاه نمیدن پس فکر نکن میری دولتی خرجی نداری . خیلی از دانشکده های روزانه خرجشون از غیر انتفاعی شهر خودت بیشتر میشه چون امکانات رفاهیشون کمه .
میتونی رو دانشکده چمران اهواز . دانشکده یزد . شهید چمران کرمان . زنجان . سمنان . کاشان هم حساب باز کنی . بازهم میگم اگه درسات خوب نیست مراکز رو نزن . چون ظرفیت امسال کم شده و به اندازه کافی هم خود استان ها دانش آموز درس خون زیاد دارن و همونا سهمیه ها رو قبول میشن . دانشکده های شهرستان هم خیلی ضعیفن .این دانشکده هایی که گفتم به نسبت بهتر از بقیه هستن ،اگر هم مدرک روزانه برات مهمه میتونی شهرستان ها رو هم بزنی ولی خود دانی . مثلا کسی که توی شیراز هست انتخاب اول رو میزنه باهنر و دوم و سوم رو غیر انتفاعی شیراز میزنه چون خیلی بهتر از روزانه بوشهر هست که هیچی نداره . دانشکده های دیگه رو اطلاعی ندارم .
موفق باشی

imanlavasani
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط imanlavasani » چهارشنبه 30 تیر 1389, 7:14 pm

سلام ممنون از راهنمایی ببینین من اول تهران بعد کرج و رفتم همه قزوینهای غیرانتفایی رو زدم بعد رفتم دوباره سراغ روزانه ها آخه شنیدم اونجا هم دانشگاه خوبیداره و میتونم برم بیام
روزانهها همدان و اراک و سمنان و نزدیک کاشان اینا رو زدم اما این اصفهان و شیراز و مشهد که شما گفتی اینا خودشون شهر های بزرگ و امکان قبولیم کمه درسته ؟
حالا به نظر شما من اول تهران رو بزنم یا کرج ؟

آواتار کاربر
fatemi
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط fatemi » پنج‌شنبه 31 تیر 1389, 12:03 am

عزیز من رو این حساب برای شما اینجوری انتخاب شهر کردم که شما گفتی 80 درصد تخصصی میزنم . 50 درصد هم عمومی . تازه دو ماه هم وقت داری . و درصدت ممکنه بهتر از این هم بشه . اول تهران رو بزن بعد کرج . بعد فکر میکنی همدان و اراک و سمنان آسونه . نه عزیز اینا هم برا خودشون خیلی سختن چون مرکز هستن .

imanlavasani
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط imanlavasani » پنج‌شنبه 31 تیر 1389, 9:54 am

1- انقلاب اسلامی
2- کرج
3- شهید منتظری مشهد
4-شهید مهاجر اصفهان
5- باهنر شیراز
6- اگه دوست داری شماره 1 تبریز .
مگه اینا آسونه ؟ amuz:
اون شبانه ها که گفتم خوب بود ؟

آواتار کاربر
fatemi
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط fatemi » پنج‌شنبه 31 تیر 1389, 1:51 pm

خب معلومه که سخته . ولی با این درصد هایی که گفتی احتمال قبولیت هست .
شبانه که امسال حذف شده . اگه منظورت غیر انتفاعی هست غیر انتفاعی قزوین بهتر از دانشگاه آزاد تهران نیست . خرجت خیلی زیاد میشه . شما خیلی راحت میتوتی آزاد تهران قبول شی . اگه میدونی غیر انتفاعی قزوین بهتر از بعضی از روزانه ها هست خب زودتر بزن . در کل گفته باشم غیر انتفاعی شهر دیگه هر چقدر هم خوب باشه ارزش رفتن نداره چون فکر خوابگاه و غذا و شهریه دانشگاه رو باید بکنی . البته در صورتی که آزاد تهران قبول شی ارزش رفتن نداره . حالا دیگه انتخاب ها با خودت
من هر چی لازم بود گفتم
موفق باشی

imanlavasani
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط imanlavasani » پنج‌شنبه 31 تیر 1389, 3:56 pm

سلام شما که همرو گفتی ارزش نداره آزاد تهران ارزش نداره غیر انتفایی شهرستان ارزش نداره پس فقط روزانه تهران و شهرستان آره ؟
راستی من اگر بخوام تهران یا کرج روزانه قبول شم باید چطور بزنم درصداشو میگم khk:

آواتار کاربر
fatemi
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط fatemi » پنج‌شنبه 31 تیر 1389, 11:07 pm

در کل گفته باشم غیر انتفاعی شهر دیگه هر چقدر هم خوب باشه ارزش رفتن نداره چون فکر خوابگاه و غذا و شهریه دانشگاه رو باید بکنی . البته در صورتی که آزاد تهران قبول شی ارزش رفتن نداره .
معلوم شد به نوشته هام هیچ دقتی نداری . منظورم این بود که اگر آزاد تهران قبول شدی دیگه غیر انتفاعی شهر دیگه نرو
درصد های عمومی و اختصاصی رو حداقل باید بالای 50 بزنی

imanlavasani
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط imanlavasani » جمعه 1 مرداد 1389, 9:40 am

سلام پس به نظر شما آزاد تهران بهتر از غیرانتفایی هست ؟
ولی من شنیدم میتونیم بریم غیرانتفایی قزوین از تهران و برگردیم نزدیک اون چی ؟ tof:

آواتار کاربر
fatemi
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط fatemi » جمعه 1 مرداد 1389, 10:36 am

خب اگه بیکاری و پولت زیاد کرده نمیدونی چیکارش کنی حتما برو قزوین . tof:

mostafag
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط mostafag » جمعه 1 مرداد 1389, 9:48 pm

imanlavasani نوشته شده:سلام ممنون از راهنمایی ببینین من اول تهران بعد کرج و رفتم همه قزوینهای غیرانتفایی رو زدم بعد رفتم دوباره سراغ روزانه ها آخه شنیدم اونجا هم دانشگاه خوبیداره و میتونم برم بیام
روزانهها همدان و اراک و سمنان و نزدیک کاشان اینا رو زدم اما این اصفهان و شیراز و مشهد که شما گفتی اینا خودشون شهر های بزرگ و امکان قبولیم کمه درسته ؟
حالا به نظر شما من اول تهران رو بزنم یا کرج ؟
سلام
ببخشيد اما من شنيدم (البته براي يكي از اقواممون هم پيش اومده) كه اگه غير انتفاعي رو براي اولويت هاي دوم و سوم انتخاب كني و بعد از اون دانشگاه هاي ديگه دولتي رو همه اولويت هاي بعدي كه دانشگاه دولتي انتخاب شدن حذف ميشن و فقط غير انتفاعي ها ميمونه
اگه اين حرف درست باشه كه شما اگه اول تهران و بعد كرج و بعد از اون همه غير انتفاعي ها رو بزني و بعد از اون ها دوباره دولتي بزني همه دولتي هايي كه بعد از غير انتفاعي ها زدي حذف ميشن khk: پس پيشنهاد من اينه كه شما بعد از همه دولتي ها ، غير انتفايي ها رو بزنيد يعني اولويت هاي آخر.

نميدونم متوجه شديد يا نه اگه نشديد بگيد تا بيشتر توضيح بدم!!؟؟؟ his:

آواتار کاربر
fatemi
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط fatemi » شنبه 2 مرداد 1389, 2:54 am

سلام عزیز
این چیزی که شما گفتید صحیح نیست . اگه صحیح بود توی دفترچه حتما ذکر میشد . تا به امروز چنین چیزی نشنیده بودم

mostafag
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط mostafag » شنبه 2 مرداد 1389, 9:06 pm

fatemi نوشته شده:سلام عزیز
این چیزی که شما گفتید صحیح نیست . اگه صحیح بود توی دفترچه حتما ذکر میشد . تا به امروز چنین چیزی نشنیده بودم

سلام دوست عزيز
همونطوري كه گفتم اين مورد دو سال قبل براي يكي از اقواممون پيش اومده بود البته اون اومده بود اول دانشكده مشهد رو انتخاب كرده بود و بعد از اون شبانه مشهد و بااينكه رتبش 124 yes: شده بود اما شبانه شيروان khk: ger: قبول شد و همه روزانه هايي كه بعد از اولويت دوم زده بود حذف شده بودن.
حالا هم غير انتفاعي حكم شبانه رو داره!!
اين طور نيست؟؟ dd:

قفل شده

بازگشت به “کنکور کاردانی پیوسته ( فنی و حرفه ای )”