تغییر رشته

این بخش مختص کسانی است که خود را برای کنکور آماده میکنند ( مشاوران این بخش از رتبه هایی برتر کنکور در سالهای گذشته هستند )

مدیر انجمن: rosa_127

قفل شده
Hussein39
کاربر ساده
کاربر ساده

تغییر رشته

پست توسط Hussein39 » یک‌شنبه 25 مهر 1389, 10:03 pm

سلام دوستان
من الان ترم 4 رشته کامپیوتر هستم(تو آموزشکده فنی درس می خونم) و ترم بعد که ترم پنجم من باشه فارغ التحصیل می شم حالا من می خوام تغییر رشته بدم و برم مکانیک بخونم (اگه مکانیک جامدات باشه خیلی خوبه) تو کنکور آزاد که نگاه کردم رشتم متجانس نبود . نمی دونم آیا پیام نور این رشته رو داره یا نه(اگه رشته ای مربوط به مکانیک داره هم بگید)!!! سراسری هم مکانیک خودرو رو هم داره رشته ولی فقط محدودش کرده و علمی کاربردی هم مهندسی تکنولوژی مکانیک خودرو رو داره ولی در اصل من دوست دارم جامدات بخوبم آیا راهی هست چیکار باید کرد.
ممکنه بگید برو سراسری بخون خوب باید واحد های پیش دانشگاهی رو هم پاس کنم چقدر طول می کشه ایا به کنکور سال اینده دانشگاه آزاد می رسم ولی فکر کنم این راه فقط عمرم رو طلف می کنم. یا اگه نظری دارید بگید
اگه می شه یکم منو راهنمایی کنید
با تشکر

آواتار کاربر
S@eed
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: اصفهان

Re: تغییر رشته

پست توسط S@eed » یک‌شنبه 25 مهر 1389, 11:32 pm

Hussein39 نوشته شده:سلام دوستان
من الان ترم 4 رشته کامپیوتر هستم(تو آموزشکده فنی درس می خونم) و ترم بعد که ترم پنجم من باشه فارغ التحصیل می شم حالا من می خوام تغییر رشته بدم و برم مکانیک بخونم (اگه مکانیک جامدات باشه خیلی خوبه) تو کنکور آزاد که نگاه کردم رشتم متجانس نبود . نمی دونم آیا پیام نور این رشته رو داره یا نه(اگه رشته ای مربوط به مکانیک داره هم بگید)!!! سراسری هم مکانیک خودرو رو هم داره رشته ولی فقط محدودش کرده و علمی کاربردی هم مهندسی تکنولوژی مکانیک خودرو رو داره ولی در اصل من دوست دارم جامدات بخوبم آیا راهی هست چیکار باید کرد.
ممکنه بگید برو سراسری بخون خوب باید واحد های پیش دانشگاهی رو هم پاس کنم چقدر طول می کشه ایا به کنکور سال اینده دانشگاه آزاد می رسم ولی فکر کنم این راه فقط عمرم رو طلف می کنم. یا اگه نظری دارید بگید
اگه می شه یکم منو راهنمایی کنید
با تشکر
این دقیقاً همون مشکلیه که منم دارم!
منم پیش نخوندم و مجبور شدم برم رشته کامپیوتر ، چون تنها رشته ای بود که با کد دیپلمم تطابق داشت. در صورتی که علاقه شدیدی به رشته هنر دارم.

شما اگر فوق دیپلمت رو بگیری، دیگه نیازی ندرای پیش دانشگاهی بخونی. همون مدرک فوقت دیگه پیش برات بحساب میاد.
فقط یه مشکلی که هست، مشکل نظام وظیفه! با این قوانین جدیدی که نظام وظیفه گذاشته، نمیدونم میزارن تغییر رشته بدیم یا نه؟؟ nar:

Hussein39
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط Hussein39 » دوشنبه 26 مهر 1389, 11:30 am

می گم ما فنی ها می تونیم تو آزمون سراسری شرکت کنیم شنیدم که مدرک کاردانی ما می تونه جایگزین مدرک پیش دانشگاهی بشه

آواتار کاربر
S@eed
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: اصفهان

پست توسط S@eed » دوشنبه 13 دی 1389, 2:50 pm

Hussein39 نوشته شده:می گم ما فنی ها می تونیم تو آزمون سراسری شرکت کنیم شنیدم که مدرک کاردانی ما می تونه جایگزین مدرک پیش دانشگاهی بشه
مشکل اینجاس که اگر مدرک فوق دیپلم (کاردانی!) بیگیری، دیگه نظام وظیفه اجازه نمیده که بری دوباره کاردانی (فوق دیپلم) بخونی! مگر اینکه یه رشته ای توی مقطع لیسانس پیدا کنی .. ! :?

sativash

پست توسط sativash » دوشنبه 4 بهمن 1389, 1:23 am

با سلام
من الان ترم یک مهندسی شیمی دانشگاه آزاد آبادانم سال 89 قبول شدم.ولی حالا به یه سری دلایل که بحثشون مفصله میخوام توی کنکور 90 شرکت کتم و تغییر رشته بدم برم مهندسی صنایع دانشگاه قم ولی از یه نفر شنیدم گفت زمان تطبیق واحد اگر سر فصل های بعضی درسها مثلا فیزیک شیمی و فیزیک صنایع با هم فرق کنه از دوباره باید فیزیک صنایع رو با سر فصل های خاص خودش پاس کنم.درسته؟میشه درباره تطبیق واحد این دو رشته یه توضیحی بدید؟

با تشکر

قفل شده