بیا تو انرژی مثبت بگیر

بحث در مورد مسائل روانشناسی
قفل شده
آواتار کاربر
nazi111
همکار قدیمی
همکار قدیمی

پست توسط nazi111 » جمعه 21 دی 1386, 12:35 pm

بهترین سیاست زندگی به نظرم فکر مثبت است

نازیلا :wink:
آخرین ویرایش توسط nazi111 در جمعه 21 دی 1386, 2:45 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

آواتار کاربر
saeid
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: babol
تماس:

پست توسط saeid » جمعه 21 دی 1386, 12:42 pm

من 6 ماه بخودم انرژی مثبت دادم ولی تو سراسری قبول نشودم. ولی می خوام دوباره شروع کنم. 1- الماس زیر فشار شدید به عنصربا ارزش تبدیل میشه پس فشار زندگی رو تحمل کن تا با ارزش شوی 2- ارزشهای شما می تواند به شما در هدایت زندگی در مسیری که به سوی سرنوشتتان طراحی کرده اید کمک کند تا به سلامت از دریای آرام و طوفانی بگزرید.
[/b]
اگر تنهاتربن تنهاها شوم باز خدا هست. او جانشینه همه ی نداشتن هاست تو می توانی جانشینه همه ی بی پناهی ها شوی.

آواتار کاربر
ce.mohsen
همکار قدیمی
همکار قدیمی
محل اقامت: پشت دریاها
تماس:

علم ؟؟؟!!!

پست توسط ce.mohsen » جمعه 21 دی 1386, 1:02 pm

با سلام به همه و با تشکر از نازیلا خانوم به خاطر این حرکت انقلابی که شروع کردن (اونم تو این سرما)
بر خلاف گفته های عماد این مبحث انرژی مثبت یا خواستن توانستن است خیلی هم علمیه . اگه بتونی از تمام توانایی های مغز استفاده کنی ، اونوقت کاری نیست که نتونی انجام بدی . برای نمونه می تونیم به هیپنوتیزم اشاره کنیم .
emad_23 نوشته شده: چون ما نیرویی نداریم که بخوایم ازش استفاده کنیم ما یه وجود ضعیف و ناتوانیم. این مسخرس که ما بخوایم یه کاری انجام بشه و انجام بشه این امکان نداره خنده داره.
ما رو با کی مقایسه می کنید که می گید نیروی ضعیف و نا توانیم ؟؟ اگه با خدا مقایسه می کنید درسته ، اما در غیر این صورت ما در مقایسه با تمام هستی یه موجود فوق العاده قوی و کامل با نیروهای فراوان هستیم . نکنه فکر می کنید خدا همین جوری یه چیزی گفته که "انسان اشرف مخلوقات عالمه" . این جمله به این معنی که نیروهای ما از طوفان ، باد ، خورشید و ... بیشتره و علم هم داره این رو ثابت می کنه . ما بعد از خدا خالق هستیم

در ثانی شما کلا به بیراهه رفتید ، کس اینجا نگفته و همچنین معنی خواستن توانستن است هم این نیست که یه جا بشینی و انتظار وقوع یک فعل رو داشته باشی .
قانون نیوتن : هر عکس العملی ، نیازمند عملی است

emad_23 نوشته شده:اگه ما حرفی می زنیم یا رفتاری می کنیم باید بر اساس علم اصول منطق عقل و اخلاق باشه و گرنه ارزشی نداره.
عماد جان شما به من بگو تکلیف خیلی از مسائلی که علم نمی تونه اثبات کنه(خدا ، روح ، وجدان و ...) چیه ؟ وجود ندارن یا می تونیم با گفتن جمله "این با اون فرق داره" یا "این استثناست" از کنارشون رد شیم

1000 سال پیش اگه کسی می گفت که میشه به ماه سفر کرد بهش می خندیدند و می گفتن دیوونه است (اگه شما اونجا بودین اعدامش می کردین :lol: ) اما الان به راحتی با ماه سفر می کنن . اون موقع علم اینقدر پیشرفت نکرده بود که در این مورد نظر بده ، و الان هم اونقدر پیشرفت نکرده که بتونه خیلی از چیزهای مادی و غیر مادی رو اثبات کنه . در حالی که اونها وجود دارن و یه روزی این مسئله به همه از نظر علمی هم ثابت می شه .

امیدوارم 2 روز دیگه پیامبران رو متهم به دروغ و جادوگری نکنی ، چون علم هنوز نمی تونه مردگان رو زنده کنه ، دریاها رو بشکافه ، با حیوانات و اجنه صحبت کنه و ...

-----------------------------
هر واقعه ابتدا به صورت رویاست ، آنگاه اتفاق می افتد .(کارل سندبرگ)
به جای لعنت فرستادن بر تاریکی ، یک شمع روشن کن
کم رنگ ترین جوهرها از قوی ترین حافظه ها ماندگارتر است
خدایا به من قدرت و جراتی ده تا آنی شوم که به خاطرش مرا خلق کردی

آواتار کاربر
nazi111
همکار قدیمی
همکار قدیمی

پست توسط nazi111 » جمعه 21 دی 1386, 2:40 pm

سلام آقا محسن گل

منم این توضیحات شما رو کمی خلاصه تر داده بودم اما کسی که نخواد قانع بشه کاری نمی شه کرد.

مرسی از توضیحات کامل شما.

یه دنیا دعا برای شما.دوستون دارم نازیلا

راستی راستی

قبولیمااااااااااااااااااااااااااااااا :wink: :D

hosein
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط hosein » جمعه 21 دی 1386, 2:46 pm

شخصی که دارای تفکرات منفی هست، با تفکرات منفی دورش خودش پیله ای میتنه که خودش رو داخل اون پیله محصور میکنه و لذت پرواز رو ازش میگیره، تنها موقعه ای میتونه پرواز کنه که از اون پیله بیرون بیاد و لذت پرواز رو بچشه، و چیزی که باعث میشه بتونه از این پیله خارج بشه امید و تلاشه و این امید به پروازه که باعث تلاش میشه.

زمستان نيز در اين برفِ بی‌پايان
پير خواهد شد.
همين جا بمانيد
کنار هم که باشيم
گرم خواهيم شد.

پراکندگی خوب نيست
پراکندگی
سرآغازِ سرمایِ بی‌رحم زمستان است.
شک نکنيد
بحثِ بی‌دليلِ بعضی‌ها
به جايی نخواهد رسيد.

زندگی
همين است
در اين برفِ سرخِ مايل به سرخ.

سید علی صالحی

به امید اینکه صمیمیت بین اعضا روز به روز بیشتر بشه، من که به شخصه گرمای خاصی توی سایت کارشناسی میبینم، همش هم به خاطر کاربرهای گل این سایت هست.

و به امید اینکه توی بهمن ماه همگی سر کلاس های درس حاضر باشید :d

آواتار کاربر
nazi111
همکار قدیمی
همکار قدیمی

پست توسط nazi111 » جمعه 21 دی 1386, 3:38 pm

همین روزهاست که چشم به راهی..........

تا در دلمان شور جوانی جاری است و جوانه های تشنه در سینه مان در انتظار، بیا همراه هم برای قبولیمان دست به دعا برداریم.

:wink: نازیلا[/b]

آواتار کاربر
nazi111
همکار قدیمی
همکار قدیمی

پست توسط nazi111 » جمعه 21 دی 1386, 6:01 pm

مغز خود را با افکاری پر کنید که موجب ارامش خاطر ..شهامت همت و امید می باشد زیرا زندگی ما ساخته ی افکار ماست . شایلی

-------------------------------------------------------------------

زندگي با همه وسعت خويش مسلک ساکت غم خوردن نيست"

حاصلش تن به قضا دادن و پژمردن نيست"

اضطراب وهوس وديدن و ناديدن نيست"

زندگي خوردن وخوابيدن نيست"

زندگي جنبش وجاري شدن است"

زندگي کوشش و راهي شدن است"

از تماشاگه آغاز حيات تا به جايي که خدا مي داند

زندگي هديه ي خداوند به ماست وشيوه ي زندگي ما هديه ي ما به خداوند.

امیدوار و همت بلند داشته باشید

دنـيـا هـم بـه انسانهاي خوش بيـن نـيـاز دارد هـم به انسـانـهاي بدبين؛ چون انسان خوش بين هواپيما مي سازد، انسان بد بين چتر نجات .

مثبت بیاندیشید. با اعماق وجودم در لحظه لحظه های عرفانی ام براتون دعا می کنم.نازیلا :)

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
محل اقامت: My Heart
تماس:

پست توسط farshidshd » جمعه 21 دی 1386, 6:21 pm

nazi111 نوشته شده:مغز خود را با افکاری پر کنید که موجب ارامش خاطر ..شهامت همت و امید می باشد زیرا زندگی ما ساخته ی افکار ماست . شایلی

-------------------------------------------------------------------

زندگي با همه وسعت خويش مسلک ساکت غم خوردن نيست"

حاصلش تن به قضا دادن و پژمردن نيست"

اضطراب وهوس وديدن و ناديدن نيست"

زندگي خوردن وخوابيدن نيست"

زندگي جنبش وجاري شدن است"

زندگي کوشش و راهي شدن است"

از تماشاگه آغاز حيات تا به جايي که خدا مي داند

زندگي هديه ي خداوند به ماست وشيوه ي زندگي ما هديه ي ما به خداوند.

امیدوار و همت بلند داشته باشید

دنـيـا هـم بـه انسانهاي خوش بيـن نـيـاز دارد هـم به انسـانـهاي بدبين؛ چون انسان خوش بين هواپيما مي سازد، انسان بد بين چتر نجات .

مثبت بیاندیشید. با اعماق وجودم در لحظه لحظه های عرفانی ام براتون دعا می کنم.نازیلا :)
متن خوبی بود
خیلی قشنگ بود

کد: انتخاب همه

دانشجوی ارشد نرم افزار

emad_23
کاربر ساده
کاربر ساده

با سلام خدمت همه دوستان

پست توسط emad_23 » جمعه 21 دی 1386, 7:38 pm

از همه دوستان که نظرشون رو دادن ممنون و بهتره اینجا متذکر بشم کسی قرار نیست کسی رو محکوم یا قانع کنه هر کس آزاده هر عقیده ای می خواد رو داشته باشه پس بهتره این رو یه تبادل نظر بدونیم و به افکار هم احترام بزاریم.

ببینید چندتا مساله اینجا هست اول اینکه قاعده و قانون دنیا کاملا مشخصه و این قاعده و قانون برای هیچ ذره یا وجودی در این دنیا استثنائی نداره همین عدل خدا رو نشون می ده. حالا فقط ممکنه ما بعضی از این قواعد خاصیتها و قوانین رو ندونیم پس بهتره زمانی که نمی تونیم دلیل به وجود اومدن چیزی یا خواصش رو درک کنیم یا حتی نتونیم موضوع جدیدی رو اثبات کنیم که به عنوان حدس یا فرضیه یا نظریه مورد قبول قرار گرفته بهتره اظهار نظری در موردش نکنیم چون برای ما دارای قطعیت نیست و از همه مهمتر ما به ماهیت و خواص اون موضوع اشراف کامل نداریم بهترین کلمه در این موارد نمی دونم شاید ممکنه امکان داره احتمالا هست. و در حالت کلی ما نمی تونیم به چیزایی که نمی دونیم استناد کنیم بگیم چون ممکنه باشه پس درسته از اون ور چون ممکنه نباشه می تونه نادرست باشه و قضیه کره ماه و گالیله هم متفاوته با این چیزی که من می گم اون دوره مردم با علم مشکل داشتن اونا فقط نگران منافع و ترس از دست دادن عقایدشون رو داشتن ولی عملا ما در دنیای امروز کمتر شاهد چنین چیزی هستیم من شخصا دنبال دلایل علمی می گردم و تا دلیل محکمی وجود نداشته باشه چیزی رو قبول نمی کنم چون با فرضیات نمی شه زندگی کرد.

من یه سری به دوستان گفتم اگه دلیلی دارین که می شه این چیزایی رو که در مورد انرژی مثبت می گن ثابت کرد با علاقه حاضرم گوش بدم ولی متاسفانه فقط به شرح چیزایی پرداختن آقا حسین که هنوز ما وجودش رو نتونستیم ثابت کنیم (همون انرژی مثبت در انسان).

مغز انسان دارای محدودیتهای زیادیه. این که ما به عنوان اشرف مخلوقات شناخته شدیم یا نامیده می شیم به دلیل قوه درک و تجزیه و تحلیل و تفکرمون که بقیه جانداران ازش بی بهره هستن.

فعالیتهای مغز به صورت یه سری امواج الکتریکی ضعیف و ترشح یه سری مواد شیمیایی که در قسمتهای مختلف مغز احساسات رو در ما ایجاد می کنن انجام می شه. چیزی فراتر از اون که بتونه یه نیرویه خاصی از خودش ساتع کنه بهتره بگم هنوز کسی نتونسته بهش پی ببره و به عقیده شخصی خود من وجود نداره (بهتره از کلمه نیرو حداقل استفاده کنید چون انرژی یعنی نیرویی که توان انجام کار رو داره) حالا شما اگه در مورد این انرژی خاص که می گین با افکار مثبت در خوردتون ایجاد می کنین یعنی در مورد ماهیت این نیرو و چگونگیش لطف کنین بیشتر توضیح بدین ممنون می شم.

و اینکه من گفتم خواستن توانستنه این معنی حرف شما می شه یعنی اینکه شما می گین ما می شینیم یه جا و تمام افکار منفیمون رو پاک می کنیم به جاش فکر مثبت می کنیم و در اینصورت مااز خودمون یه انرژی تولید می کنیم یا همون نیرو حالا ما با این شرایط فقط نشستیم چندتا خیال بافی کردیم و خواستیم چندتا کارو انجام بدیم و موفق شدیم, به ظن شما. این که افکار ما بر دنیای اطراف تاثیر گذاره رو من هم چیزایی در موردش شنیدم که بازهم به نظرمن کاملا بی اساسه یا حداقل می شه گفت کسی این رو اثبات نکرده بازهم تاکید می کنم اگه حرفی هست لطفا با دلیل عنوان کنید تا حداقل ارزش خوندن رو داشته باشه. در مورد هیبنوتیزم هم که صحبت کرده بودید این یه موضع کاملا علمی و فقط یه تکنیکه به اطلاعات خاصی ادم نیاز نداره که بخواد سالها واسش درس بخونه تا بفهمه چه جوری باید این کارو انجام داد و اینکه این تکنیک وقتی انسان رو به خواب وادار می کنه وارد بخش میانی مغز می شه و اختیار انسان رو دست می گیره که تونستن با این روش در بعضی موارد کوری یا بعضی بیماری ها رو معالجه کنن که این یه موضوعه کاملا علمی و مطالعه شدست که می دونیم شما هم زیاددر موردش شنیدین.

ولی از وانجا که فقط احساس می کنم(یعنی دلیلی واسش ندارم) شما فکر مثبت رو یکمی آتیششو زیاد کردین و تبدیل شده به یه انرژی این چیزایی که در مورد فکر مثبت طبق چیزی که در کتاب از حال بد به حال خوب( نوشته دیوید برنز) رو خوندم واستون به طور خلاصه می گم:

افکار و احساست ما با هم در ارنباط مستیقم هستن یعنی زمانی که ما افکار منفی رو داریم احساساتی از قبیل یاس نا امیدی احساس حقارت خشم خجالت درخود ماندگی تنهایی و ... به سراغ ما میان مثلا اونجا که ما فکر می کنیم با بی انصافی نسبت به ما رفتار شده احساس خشم و یا رنجش و دلخوری می کنیم و یا زمانی که فکر می کنیم در حد معیارهای اخلاقی خود ظاهر نشده ایم یا کسی رو مورد رنجش قرار دادیم احساس خجالت یا گناه می کنیم همونطور که می بینید افکار ما با احساساتمون یه رابطه کاملا مستقیم دارن.

حالا این افکار منفی می تونن واقعی یا غیر واقعی باشن یعنی اینکه مثلا زمانی که ما از مرگ یکی از عزیزانمون احساس ناراحتی می کنیم و اندوهگین می شیم این کاملا طبیعیه و در این موارد بروز دادن احساس منفی به یه شکل معقولانه می تونه در بیشتر موارد کمکمون کنه. ولی اونجا که ما احاساس منفیمون به خاطر افکار غیر واقعی هست اصلا خوب نیست. مثلا احساس حقارت جز احساساتیه که اغلب غیر واقعیه یعنی در اثر چندتا اشتباه ذهنی در ما بوجود میاد....

موضوعی که اینجا مطرحه اینه که افکار واقعی هستن در زندگی می تونن به ما کمک کنن چون افکار مثبت هم ممکنه غیر واقعی باشن (همچنین افکار منفی و بر عکس). چیزایی که خوب و درسته چیزایی هست که واقعیت دارن بهتره خودمون رو گول نزنیم تا راحت تر بتونیم به احساس خوبی در مورد خودمون یا همون افزایش عزت نفس در خودمون دست پیدا کنیم این عاملی که همیشه به ما کمک می کنه و ما هیچ وقت خودمون رو شکست خورده نمی بینیم چون اولا آینده رو در جلو میبینیم و ثانیا ما به توانایی های خودمون آگاهی داریم و در اون چارچوب از خودمون انتظار داریم.

:) :) :wink:

Ramin

پست توسط Ramin » جمعه 21 دی 1386, 8:53 pm

این تاپیک برای این زده نشده که در مورد انرژی و قانون و ... بحث بشه ، من این تاپیک رو پاک نکردم تا این چند روزه یکم شاد باشید ، و به هم روحیه بدید ، حالا وجود داره یا نداره احساس خوبی به آدم میده یا نه ؟ قطعا هم انرژی مثبت داشتن بهتر از نداشتن اونه ، حالا شما میگید انرژی مثبت نیست ، شاد بودن که هست ، احساس شادی که هست ؟ نیست ؟
لطفا دیگه در مورد بودن یا نبود بحث نکنید .

آواتار کاربر
nazi111
همکار قدیمی
همکار قدیمی

پست توسط nazi111 » جمعه 21 دی 1386, 9:36 pm

سلام جناب رامین خان

اگه شما فکر میکنید مثبت فکر کردن فقط واسه این چند روزه کا ملا در اشتباهید.

لحظه لحظه زندگی نیاز به افکار مثبت داره بخصوص برای افرادی مثل ما که پشت کنکور هستیم

مرسی از دادن انرژی مثبت شما.
آخرین ویرایش توسط nazi111 در جمعه 16 فروردین 1387, 1:03 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

آواتار کاربر
saeid
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: babol
تماس:

پست توسط saeid » جمعه 21 دی 1386, 10:43 pm

nazi111 نوشته شده:سلام جناب رامین خان
پس بهتره از همین حالا این تاپیک حذف کنید
مرسی از دادن انرژی مثبت شما.
دوستای گلم همیشه براتون دعا می کنم و برای همیشه خداحافظی چون من مدت زمان زیادی نیست که اینجا عضوم اصلا اینقدر مشغله کاریم زیاده که وقتشو هم نداشتم.منتها از بدو ورود آقایون خوب ..................

خدا حافظ و مرسی از همه موج مثبتی که برام فرستادین،حسین عزیز،محسن گلم،آقا حامد، هانیه جون،mamadخان، kanan مهربون و البته آقا رامین

:?
بابا تو این کمبود انرژی داشتیم یکم انرژی می گرفتیم، دیگه این حرفا چیه نازیلا خانوم :?:
در ضمن اسم منو تو این منبع بچه های انرژی نبوردی :( :(
حالا دوباره با یه جمله از خودم دوباره انرژی رسانی شروع میشه: اوج تاریکی یک ساعت قبل از طلوع خورشید است
اگر تنهاتربن تنهاها شوم باز خدا هست. او جانشینه همه ی نداشتن هاست تو می توانی جانشینه همه ی بی پناهی ها شوی.

Ramin

پست توسط Ramin » شنبه 22 دی 1386, 1:10 am

دوست عزیز منظور من به دوستانی بود که بجث رو به انحراف میکشن ، اگر واقعا هدف دادن انرژی مثبته پس همین هدف رو دنبال کنید نه اینکه بیایم اثبات کنیم که انرژی مثبت هست یا نه ، بحث در مورد بودن یا نبودنش اینجا نیست .

Ramin

پست توسط Ramin » شنبه 22 دی 1386, 1:13 am

مردی که برای اولین بار اصطلاح تفکر مثبت را بکار برد این مطلب را اینگونه بیان کرده است :
هم آنانی که خود را ناتوان میدانند درست می اندیشند ، و هم آن دیگرانی که خویشتن را توانا می انگارند -> نورمن وینست پیل

تفکر مثبت هیچ تضمینی به شما ارائه نمیدهد . اما امکانی به وجود می آورد که از حداکثر توان خود بهره بگیرید ، آینده شما بستگی به اندیشه های هشیار شما دارد .

آواتار کاربر
nazi111
همکار قدیمی
همکار قدیمی

پست توسط nazi111 » شنبه 22 دی 1386, 1:36 am

آخییییییییییییییییییییشششششششششش دلم وا شد :D

مرسی آقا رامین گل از این همه انرژی کلی دوباره روحیه دادی.

سعید جون به خدا اینقدر یهو عصبانی شدم که نفهمیدم چی دارم می نویسم.یادم رفت شرمنده. :cry:

برای رسیدن به موفقیت، مثبت باشید
بالارفتن از پله های موفقیت نیازمند کمک دیگران نیز می باشد. رهبران حرفه ای و موفق کسانی هستند که بتوانند در میان همکاران و کارمندان خود شور و اشتیاق ایجاد کنند. اگر تنها مثبت فکر کنید کافی نیست، بلکه باید مثبت زندگی کنید.
:P

منتظرم اسممو زودتر ببینم تو قبولیا شما چطور؟ :lol:

قفل شده