يكي يه راه حل بده !!!

این بخش مختص کسانی است که خود را برای کنکور آماده میکنند ( مشاوران این بخش از رتبه هایی برتر کنکور در سالهای گذشته هستند )

مدیر انجمن: rosa_127

قفل شده
Elham
کاربر ساده
کاربر ساده

يكي يه راه حل بده !!!

پست توسط Elham » یک‌شنبه 27 آبان 1386, 9:15 pm

سلام دوستان يكي منو راهنمايي كنه من نمي دونم چرا اينجوري شدم براي خوندن كنكور خيلي دارم كند پيش مي رم من مي خوام در كنكور علمي كاربردي شركت كنم ولي انگار ديگه جون ندارم الان ترم آخرم 19 واحدم دارم روزهاي 2 شنبه و چهارشنبه هم خونه هستم ولي تا الان نه درست تونستم به درساي دانشگاهم برسم ونه درساي كنكورم .روزهاي عادي هفته كه ساعت 6:30 از خونه مي رم دانشگاه تقريبا ساعت 4 بعضي وقتا هم 6-7 شب مي رسم خونه وخيلي خسته مي شم . تا كاري ام مي كنم شب ميشه و بايد بخوابم .اي كاش شب ها مي شد بيدار موند
لطفا منو راهنمايي كنيد چي كار كنم اين خستگي ازبين بره و بتونم درسامو بخونم .
:( :cry:

آواتار کاربر
rosa_127
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: Tehran
تماس:

پست توسط rosa_127 » دوشنبه 28 آبان 1386, 9:52 am

دوست عزیز این حالت روحی شما طبیعیه و بین داوطلبان کنکور حالت رایجی هست ولی اگر ادامه داشته باشه اجازه انجام کاری رو به شما نمی ده؛ یکی از عواملی که ذهن ما رو به این سمت هدایت می کنه افکار منفی هست که ذهن انسان رو خیلی خسته می کنه و مطمئنا با این روحیه و ذهن آشفته نمی توان همزمان به چند هدف رسید.
یکی از راه حلهایی که خودم شخصا تجربه کردم و تاثیر مثبتش ثابت شده اینه که به مسائل مهم به دید ساده نگاه کنیم؛ شاید این نکته ای باشه که بارها شنیدیم و عمل نکردیم ولی این بار توصیه جدی من برای رهایی شما از این وضعیت، رعایت همین مورد هست.
الان ترم آخرم 19 واحدم دارم روزهاي 2 شنبه و چهارشنبه هم خونه هستم ولي تا الان نه درست تونستم به درساي دانشگاهم برسم و نه درساي كنكورم .
دوست عزیز چیزی که مسلمه اینه که برای بدست آوردن هر پیشرفتی باید به همون اندازه تلاش کرد و خیلی از مواقع شرایط ما برای رسیدن به هدفمون ایده آل نیست و نتیجه این که باید قبول کنیم بعضی از مواقع تلاشمون باید با سخت کوشی همراه باشه تا به نتیجه برسیم.

چند پیشنهاد :

1- با توجه به نزدیک بودن کنکور علمی کاربردی و شرایط شما بهتر هست که چند تا درسی رو که نخوندین کنار بذارین.(مثل ریاضی، زبان تخصصی)
2- برای دروس عمومی فقط تست بزنید.
3- سه روز تعطیل (دوشنبه - چهارشنبه و جمعه) رو برنامه ریزی کنین؛ مثلا صبح برای دروس دانشگاه و بعد از ظهر دروس کنکوری.
4- روزهایی که از دانشگاه می یاین، دو ساعت بخوابید تا خستگی تون برطرف بشه بعد مطالعه کنین.
5- کتابهای کوچک نکته آقای مقسمی رو تهیه کنین و ساعات بیکاری (مثل زمان های رفت و آمد) مطالعه کنید.
و در آخر این مورد رو در نظر داشته باشین که هرچند سوالات علمی کاربردی اکثرا مشکل هستن، به همین میزان هم درصد قبولی داوطلبان پایین هست؛ معمولا با تخصصی 10 درصد قبول می شن.

با آرزوی موفقیت برای شما
مشاوره خصوصی کنکور 92 برای متقاضیان قبولی در سراسری تهران

آواتار کاربر
Evil Boy
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط Evil Boy » دوشنبه 28 آبان 1386, 3:21 pm

سلام
دوست عزیز سری به لینکهای زیر بزنید

http://www.forum.karshenasi.com/viewtopic.php?t=1412
http://www.forum.karshenasi.com/viewtopic.php?t=1739

همیشه موفق باشید
.: هرکی به خودش کمک کنه,خدا هم کمکش میکنه :.

قفل شده