تاپیک ویژه مناسبت ها ( اقلیت های مذهبی )

میتوانید مشکلات خود را در اینجا مطرح کنید .
آواتار کاربر
Milo
کاربر خوب
کاربر خوب
محل اقامت: ایران
تماس:

تاپیک ویژه مناسبت ها ( اقلیت های مذهبی )

پست توسط Milo » چهارشنبه 10 مهر 1387, 10:55 pm

سلام به دوستان خوبم

دیدم همه جا برای مسلمان های دنیا ( ایران ) تاپیک ویژه یا حتی انجمن ویژه تبریکات و تسلیت ها وجود داره اما برای اقلیت های دینی متاسفانه هیج جایی ندیدم کسی حتی عنوانش کنه ...

خوب شاید داخل فروم ئه خودمون هم حداقل یک نفر باشه که جزو اقلیتهای دینی باشه . فکر می کنم با این کارم خوشحالش خواهم کرد :wink:
تو رفتی و من آهسته پشت سرت گفتم نرو ... تصویر

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: هورا
تماس:

Re: تاپیک ویژه مناسبت ها ( اقلیت های مذهبی )

پست توسط مهيار » چهارشنبه 10 مهر 1387, 11:03 pm

كارتون خيلي جالبه . ضمن تشكر و حمايت از كار جالبتون من هم سعي ميكنم در هدايت اين تاپيك كمكتون كنم
پيش از سحر تاريك است،اما تا كنون نشده که آفتاب طلوع نکند... به سحر اعتماد کنيد.

شکست وجود ندارد مگر در ذهن سازنده‌اش!
-------------------------------------------------------------------
بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي
--------------------------------------------------------------------------
به سلامتي بچه هاي قديم که با ذغال واسه خودشون سيبيل ميذاشتن تا شبيه باباهاشون بشن نه بچه هاي الان که ابروهاشونو بر ميدارن تا شبيه مادراشون بشن

آواتار کاربر
Milo
کاربر خوب
کاربر خوب
تماس:

پست توسط Milo » چهارشنبه 10 مهر 1387, 11:10 pm

Happy RoshHashana

تصویر

سال نوی کلیمیان مبارک ... str: ssb:

آغاز سال نو عبری 5769 بر همه کلیمیان مبارک باد مطابق با 9 مهر 1387

rgs

پیروان دین یهودیت در سراسر دنیا از غروب دیروز 29 سپتامبر ( 8 مهرماه) تا غروب روز اول اکتبر ( 10 مهرماه) روش هشانا یا سال نوی 5769 یهودی را در کنیسه های یهودی جشن می‌گیرند.

به گزارش شیعه نیوز ، روش هشانا سال نو یهودیان و جشن خلقت جهان است و سال نو انسانها، حیوانات و قراردارهای حقوقی محسوب می‌شود که 162 روز پس از اولین عید فصح جشن گرفته می‌شود.

ادبیات خاخامی و آیین عبادی یهودیت روش هشانا را به عنوان روز قضاوت، روز یادآوری، و روز دمیدن درشوفار( کرنا- شیپور) توصیف کرده است. برخی از توصیفات این روز خداوند را نشسته بر تختی وصف کرده ، کتابهای حاوی اعمال انسانها برای بررسی باز شده‌اند و هر فردی از مقابل خداوند می گذرد تا اعمال او بررسی شود.

(شوفار) یکی از قدیمی‌ترین آلات موسیقی است که تاکنون بشر آن را شناخته است. آن را از شاخ حیوانات حلال گوشت می‌سازند و به همین علت در عالم قدیم در موارد مختلف از آن استفاده می‌شده است. در کتاب مقدس "تورات" موارد مختلف استعمال شوفار ذکر شده است. معنی حقیقی کلمه شوفار معلوم نیست برخی آن را از ریشه شوفار به معنی درخشان بودن یا تیز بودن دانسته‌اند. شاید به دلیل اینکه صدای آن تیز و نتهایی که از آن خارج می‌شود گوش خراش بوده چنین نامی برای آن انتخاب شده است.

روش هشانا که از نظر یهودیت یک تعطیلی مذهبی قلمداد می‌شود آغاز یامیم نورایم ( روزهای بسیار مقدس) محسوب می‌شود که در میان دیگر روزهای دینی یهودیت با تشریفات‌ترین روز به حساب می‌آید. ایامیم نورایم پیش از ماه ایلول (دوازدهمین ماه یهودی) آغاز می‌شود که یهودیان طی آن به بررسی رفتار خود پرداخته و توبه می‌کنند که فرآیند در ده روز یامیم نورایم به اوج خود می‌رسد که آغاز آن را روش هشانا و پایان آن را یوم کیپور ذکر کرده‌اند.

روش هشانا دو روز اول ماه تشرین، اولین ماه سال یهودی است. از آنجا که تقویم عبری با غروب آغاز می شود، روش هشانا غروب و بیست و نهمین روز ایلول محسوب می‌شود. روز دوم که بعدها به آن اضافه شده است به عنوان روز آریچتا نام گذاری شده است که در زبان آرامی به معنای یک روز تمام است.

این روز مذهبی به واسطه دمیدن در شافور از دیگر روزها متمایز شده است. در حقیقت این شیپور هر روز صبح در طول تمام ماه ایلول نواخته می‌شود. صدای این شافور استعاره ای برای بیدار کردن مردم و تذکر به آنها درباره این نکته است که روز قضاوت نزدیک می‌شود.

در این دوره که از یومیم نورایم آغاز می‌شود بسیاری از دعاهایی که طلب مغفرت وندامت دارند قرائت می شوند و در روز روش هشانا اشعار مذهبی خوانده شده و مراسمهای دینی برگزار می شوند. کتاب دعای ویژه این روز "مهزور" نام دارد که طی سالیان سال جمع آوری شده است. بسیار از ادعیه این کتاب به مزامیر 4:81 اشاره دارد که می گوید: شافورها را در روز اول هرماه به صدا در آورید .

بعد از ظهر اولین روز روش هشانا مراسم عبادی تشلیک (tashlikh) برگزار می‌شود که به صورت نمادین با پرتاب سنگ یا نان در آبهای روان به معنای دورکردن گناهان همراه است.

یهودیان در روز روش هشانا سیب و عسل می‌خورند که نماد سال شیرین توصیف شده است. از دیگر غذاهای نمادینی که در این روز مصرف می‌شود گوشت زبان یا هر گوشت دیگری از سر احشام است که نماد آغاز سال نو تلقی می‌شود. نان چالای گرد هم که یهودیان آن را در روزهای مقدس و شنبه مصرف می‌کنند به معنای چرخه سال سرو می‌شود. همچنین همراه غذای این روز انار سرو می‌شود. در سنت یهودیان آمده است انار 613 دانه دارد که هرکدام از آنها به یهودیان یادآوری می‌کند متعهد هستند به فرامین خداوند عمل کنند.

منبع خبر: خبرگزاری مهر
آخرین ویرایش توسط Milo در چهارشنبه 10 مهر 1387, 11:38 pm، در مجموع 2 بار ویرایش شده است.

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: تبريز شهر اولين ها

پست توسط kanan » چهارشنبه 10 مهر 1387, 11:13 pm

با سلام
تشكر milo خانوم فكر و ايده جالب بود
زندگي را مثل پيازي ديدم كه هر ورقشو باز كردم
اشك منو درآورد!!

خدا بگم چيكارت نكنه اون كسي كه منو معتاد سريال فرار از زندان كردي

گفتگو آنلاين اعضا انجمن
http://www.tinychat.com/6kclp

آواتار کاربر
mona_k
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط mona_k » پنج‌شنبه 11 مهر 1387, 6:38 pm

miloجان دستت درد نکنه
منم این عید رو به همه کلیمیان عزیز تبریک میگم rgs rgs rgs
str: str: str:
shd:
با خدا باش و پادشاهی کن
بی خدا باش و هر چه خواهی کن

آواتار کاربر
Juggernaut
کاربر خوب
کاربر خوب
محل اقامت: اهواز
تماس:

پست توسط Juggernaut » پنج‌شنبه 11 مهر 1387, 9:30 pm

.
کار جالبیه bil:
.
فقط اقلیت ها خودشون باید برای مناسبت ها پیش قدم بشن چون ما که اطلاعی ار تاریخ ها نداریم...
.
تبریک تبریک تبریک str: rgs
What`s done is done.
.

تا هستم اي رفيق نداني که کيستم------روزي سراغ وقت من آئي که نيستم

در آستان مرگ که زندان زندگيست--------تهمت به خويشتن نتوان زد که زيستم
.
میخوام بپرم ، سقوط آزاد... یه سقوط آزاد با چشم های بسته...
دعام کنید...برای وقتی که چشمام رو باز میکنم دعام کنید.میخوام از دوباره شروع کنم...از وقتی که مردم...از وقتی که دوباره متولد شدم...

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط kanan » پنج‌شنبه 11 مهر 1387, 10:37 pm

با سلام
منم تبريك ميگم اين روز رو
milo جان معني اين كلمه رو ميدونيد واقعا كنجكاو شدم Happy RoshHashana معني اين فكر كنم "شاد ......"معني اون جاي خالي چيه RoshHashana
اشك منو درآورد!!

گفتگو آنلاين اعضا انجمن

آواتار کاربر
Milo
کاربر خوب
کاربر خوب
تماس:

پست توسط Milo » پنج‌شنبه 11 مهر 1387, 11:26 pm

kanan نوشته شده:با سلام
منم تبريك ميگم اين روز رو
milo جان معني اين كلمه رو ميدونيد واقعا كنجكاو شدم Happy RoshHashana معني اين فكر كنم "شاد ......"معني اون جاي خالي چيه RoshHashana

معنیش رو نمی دونم به زبان عبری هستش ...
راستش فکر می کنم میشه ساله نو مبارک یا یه چیزی توی همین مایه ها . مثل مثلا Happy Valentine
یا
Happy BirthDay
و ...

:mrgreen:

البته برای کریسمس می گند Merry Christmas ولی خوب این رو میگن Happy :mrgreen: دیگه چراش رو نمی دونم :wink:

آواتار کاربر
Milo
کاربر خوب
کاربر خوب
تماس:

پست توسط Milo » دوشنبه 13 آبان 1387, 11:28 am

هالووین ( Haloween ) - آخرین شب ماه اکتبر - شبی با جشن های ترسناک

گستردگی بیش از حد رسانه ها، سهولت دسترسی و نفوذ آنها به زندگی مردم سراسر جهان، برای انسان امروزی فرصت شناخت خصوصیات فرهنگی مردم سایر نقاط جهان را فراهم کرده است. به هر صورت ضمن تاکید به حفظ و نگهداری از سنت های زیبا و پر معنای تمدن و کشورعزیز خودمان توجه شما را به مطلبی که در باره هالوین، یکی از این رسوم تهیه شده است، جلب می کنیم.

طی چند سال اخیر اجرای بعضی از آداب و رسوم شادی آور کشورهای دیگر جهان در ایران باب شده است و این ماجرا از طرفی خوب است چون اجرای این رسوم - هر چند در اندازه ای بسیار کوچک و در حد خانه، مدرسه و مهد کودک - به هرحال می تواند بهانه ای برای شادمانی مردم باشد و از طرفی بد است، چون ما معمولا بدون اطلاع از اصل و ریشه آن که لطف این مراسم را صد چندان میکند، فقط ظاهر ماجرا را از روی فیلم ها یا کانال های ماهواره کپی میکنیم و کم کم مصداق ضرب المثل "کلاغ خواست راه رفتن کبک را یاد بگیرد، راه رفتن خودش را هم فراموش کرد" میشویم.

تاریخچه و آداب هالووین
آیا میدانید این شب سراسر خنده و شوخی که کوچک و بزرگ در انتظار آن هستند چه ماجرایی دارد؟

تاریخ این روز به بیش از 2000 سال گذشته بازمیگردد و آغاز آن درواقع بسیار جدی بوده است. شب 31 اکتبر که به هالووین (Halloween ترکیب دو کلمه Hallow مقدس و E’en که همان Evening به لهجه ایرلندی است، به معنای سر شب) شهرت دارد، ریشه در رسوم سلتیک (ساکنان اولیه جزایر بریتانیا) دارد و آداب آن بیشتر از ایرلند و اسکاتلند آمده است.

این شب در اصل از جشنی مذهبی پایه گرفته است که از قرن نهم بعد از میلاد مرسوم بوده و "روز تمام مقدسین" یا All Hallows Day نام داشته است. مسیحیان در این روز که مطابق با اول نوامبر است، به افتخار تمام قدیسین جشنی برپا میکنند که امروز به نام All Saints Day شهرت دارد و هالووین، شب قبل این جشن است.

از مراسم هالوین در یک مهد کودک
اما رسوم این شب، تاریخچه ای بسیار دورتر دارد و به یکی از تعطیلات سلتیک برمیگردد. بیش از 2000 سال پیش، راهبان سلت که Druid نامیده میشدند، جشنواره ای را پایه گذاری کردند که سمهین (Samhain) نام داشت و اعتقاد داشتند که در این شب دروازه بین دو دنیا گشوده میشود و خدای جهان مردگان همراه با ارواح، اجنه و دیوها به روی زمین می آید.

مردم سلت در این شب لباسهایی از پوست حیوانات میپوشیدند و سر آنها را هم مانند کلاه خودی بر سر میگذاشتند تا از ارواح خبیث پنهان شوند و با کوبیدن بر طبل و اشیایی مانند دیگ و بشقابهای فلزی، صداهایی ایجاد میکردند تا اجنه و دیوها را فراری دهند. در این میان راهبان آتشی می افروختند و قربانی میکردند تا ارواح را آرام کنند.

امروزه رنگهای محبوب هالووین یعنی نارنجی و سیاه، نشانه ای از رنگ آتش راهبان در آسمان تیره شب است. پوشیدن لباس مبدل هم، از پوشیدن پوست حیوانات به لباسهایی مانند جادوگران، هیولاها، شخصیتهای مشهور و هر چه تصور کنید، درآمده است.

از طرفی، علاوه بر تاثیر این مراسم، جشنواره روز برداشت محصول رومیان نیز، که از قرن اول میلادی آغاز شد، به خصوص جشنی که در ستایش پومونا (Pomona) الهه میوه جات بوده است، بر جشن هالووین تاثیر فراوانی گذاشته است.

گرفتن سیب از آب و دویدن در هزارتوهای مزارع ذرت و البته استفاده های مختلفی که از کدو میشود، همه نشانی از جشن رومیان دارند که در طی آن برداشت محصولی خوب را جشن میگرفتند.

فروشنده مغازه خود را شبیه به جادوگر در آورده
به کودکان هدیه می دهد.
trick-or-treat یا همان قاشق زنی!
یکی از آداب بسیار رایج در هالووین trick-or-treat نام دارد و بسیار شبیه به قاشق زنی خودمان است، به این ترتیب که افراد- به خصوص کودکان - در گروه هایی کوچک به در خانه ها رفته و میگویند trick-or-treat به این معنی که : "چیزی بده تا اذیتت نکنیم" و صاحبخانه که به همین مناسبت خوراکی هایی تهیه کرده، چیزهایی در سبد آنها میگذارد.

این رسم در واقع بازسازی اتفاقی است که در دوران گذشته و در روز "تمام مقدسین" روی میداد و در طی آن فقرا به درب منزل ثروتمندان میرفتند و از آنها پول یا غذا میگرفتند و اگر کسی از کمک به آنها سرباز میزد، ارواح خبیث به سراغش می آمدند و خانه اش را ویران میکردند.

حمایت یونیسف
سال جاری، 51 مین سال ورود رسم trick-or-treat به سازمان یونیسف UNICEF (سازمان حمایت از مادران و کودکان) است. به این ترتیب که از سال 1950 تا کنون، همه ساله گروهی از جوانان در فیلادلفیا، با جعبه های تزئین شده به در خانه ها میروند تا کمکهای مالی مردم را جمع آوری کرده و برای یونیسف ارسال کنند.

کدوی نارنجی رنگ، جاودگر سوار بر جارو و ...
جک فانوسی یا Jack-o'-lantern: کدوهای نارنجی رنگی که به اشکال مختلف بریده میشوند و با شمعی در داخلشان، به عنوان فانوسهای شب هالووین در همه جا دیده میشوند، جک فانوسی نام داشته و پیشینه ای سلتی دارند.

صندوق های کوچک یونیسف برای هالووین
بنا بر این داستان، مردی به نام جک، محکوم شده بود تا پس از مرگ در دنیا سرگردان باشد. او فانوسی را که با کنده کاری بر روی ترب در دست داشت و به جک فانوسی معروف بود.

هنوز هم در ایرلند و اسکاتلند این فانوسها از ترب ساخته میشود اما مهاجرین ایرلندی، پس از رسیدن به آمریکا، کدو را برای این منظور مناسبتر و زیباتر دیدند و پس از مدتی، کدو تنبلهای بزرگ و زیبا جای ترب را گرفت.

جادوگرانی با جاروهای پرنده و گربه سیاه: در قرون وسطا، ترس فراوانی از جادوگران وجود داشت. به خصوص که مردم اعتقاد داشتند جادوگران میتوانند با جاروهای پرنده خود به همه جا بروند و با ارواح خبیث ملاقات کنند. عده ای هم گربه سیاه را جادوگری میدانستند که تغییر شکل داده یا حتا مرده ای است که به زندگی بازگشته است.

هالووین و عطسه! در اعتقادات سلتی، باید به کسی که عطسه میکند بگویند: خدا حفظت کند! "God bless you". زیرا آنها اعتقاد دارند که هنگام عطسه، روح از بدن به بیرون پرتاب میشود و در شب هالووین، باید حتما مراقب بود تا اگر کسی عطسه کرد به او بگویند "خدا حفظت کند" تا مبادا شیطان روح آنها را تسخیر کند.

منبع :farya

آواتار کاربر
Milo
کاربر خوب
کاربر خوب
تماس:

پست توسط Milo » پنج‌شنبه 5 دی 1387, 12:13 pm

جشن کریستمس و آغاز سال 2009 ميلادی

بر تمام مسیحیان ایران زمین و جهانيان، پيشاپيش مبارک باد

str: ssb:

تصویر

آنگاه که جاهلیت بیداد می کرد ، خداوند زنی پاک دامن را برای ماموریتی بزرگ برگزید و او نیز به فرمان خدایش پاسخ مثبت داد و در پناه رحمت الهی قرارگرفت، در آن روزگار ظلمت و تاریکی آنگاه که هزاران چشم شیطاني آمدنش را به فرمانروایان جاهلیت ندا می دادند و همه جا پی در پی به دنبال آثاري از تولدش می گشتند، او آرام آرام و در پرده رحمت الهی (او) را پرورش داد و در شبی زیبا و دور از چشم شیاطین متولد شد، او تنها نوزادی بود که از همان لحظه که چشم باز کرد قادر به سخن گفتن بود، او کسی بود که می توانست مردگان را زنده کند و بیماران را شفا دهد، او کسی نبود جز عیسی مسیح (ع)، او كه پيام آور صلح و مهرورزي بر پايه توحيد و عدالت بود و از دامن مادري برخاست كه خداوند او را پاك قرار داد و بر زنان عالم برتري داد. مادري و پسري كه خداوند آنان را از آبرومندان بارگاه الهي و در جايگاهي رفيع قرار داده است. براستی که هیچ زنی جز حضرت مریم لیاقت مادری عیسی مسیح (ع) را در آن زمان نداشت چرا كه او از زنان برگزیده و شايسته ي خداوند بود.

تصویر

آواتار کاربر
Milo
کاربر خوب
کاربر خوب
تماس:

پست توسط Milo » پنج‌شنبه 5 دی 1387, 12:25 pm

Congratulations to all monotheists on the occasion
of the birth of Jesus Christ

فرخنده میلاد مسعود پیام آور توحید، صلح و مهربانی، حضرت عیسی مسیح (ع) بر تمامی موحدین و پيروان اديان الهي بويژه جهان مسيحيت
و بر عموم هموطنان و فارسي زبانان مسيحی تهنیت باد

تصویر

Hail Mary Full of Grace
The Lord is with Thee
Blessed art thou among women
and blessed is the fruit of thy womb, Jesus
Holy Mary, Mother of God
pray for us sinners
now and at the hour of our death
Amen

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: هورا
تماس:

پست توسط مهيار » جمعه 6 دی 1387, 1:02 am

دوستان عزيز منم سالروز ميلاد حضرت ميسح رو به همه به ويژه عزيزان مسيحي تبريك ميگم همچنين سال نو ميلادي رو گرامي ميدارم اميدوارم اين سال - سال پر بار و قشنگي واسه همه باشه .

جاداره يه تشكر ويژه هم از دوست عزيزم milo داشته باشم به خاطر اينكه هميشه همه مسائل مهم رو به خاطر ميسپاره و مثه امثال من نيست كه اگه دفترچه يادداشت يا گوشي تلفن همراه نباشه راه خونمون رو هم گم ميكنم . bil:
پيش از سحر تاريك است،اما تا كنون نشده که آفتاب طلوع نکند... به سحر اعتماد کنيد.

شکست وجود ندارد مگر در ذهن سازنده‌اش!
-------------------------------------------------------------------
بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي
--------------------------------------------------------------------------
به سلامتي بچه هاي قديم که با ذغال واسه خودشون سيبيل ميذاشتن تا شبيه باباهاشون بشن نه بچه هاي الان که ابروهاشونو بر ميدارن تا شبيه مادراشون بشن

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط kanan » جمعه 6 دی 1387, 1:55 am

با سلام
منم تبريك ميگم ميلاد حضرت مسيح و فرارسيدن سال نو ميلادي به همه مسيحا مخصوصا مسيحي هايي كه تو ايران زندگي ميكنند منم اميدوارم اين سال ،سال خوبي و پر از موفقيت براي همه مخصوصا براي بچه هاي اين انجمن باشه

منم جا داره از milo خانوم به خاطر يادآوري چنين روزي تشكر كنم
مهيار جان برين خدا رو شكر كنين كه لااقل شما با دفترچه يادداشت يا گوشي تلفن همراه راه خونتون پيدا ميكنين من با اونا هم نميتونم را خونمون پيدا كنم من خودم گم كردم عجب زمانه بدي شده
اشك منو درآورد!!

گفتگو آنلاين اعضا انجمن

آواتار کاربر
Juggernaut
کاربر خوب
کاربر خوب
محل اقامت: اهواز
تماس:

پست توسط Juggernaut » جمعه 6 دی 1387, 11:12 am

.
سلام
.
کریسمس مبارک . صد سال به این سالها :mrgreen: . ایشالا تا عید نوروز هم دوام بیارم و بیام تبریک بگم. khk:
تبریک میگم. تولدت مبارک! str:
.
یه 2-3 روزی زودتر گفتین!!! نه؟ ddn:
.
ولی این task های گوشی داره دیگه داره کار دست من میده!
.
What`s done is done.
.

تا هستم اي رفيق نداني که کيستم------روزي سراغ وقت من آئي که نيستم

در آستان مرگ که زندان زندگيست--------تهمت به خويشتن نتوان زد که زيستم
.
میخوام بپرم ، سقوط آزاد... یه سقوط آزاد با چشم های بسته...
دعام کنید...برای وقتی که چشمام رو باز میکنم دعام کنید.میخوام از دوباره شروع کنم...از وقتی که مردم...از وقتی که دوباره متولد شدم...

آواتار کاربر
Milo
کاربر خوب
کاربر خوب
تماس:

پست توسط Milo » جمعه 4 دی 1388, 11:34 am

Congratulations to all monotheists on the occasion
of the birth of Jesus Christ

میلاد مسعود پیام آور توحید، صلح و مهربانی،
حضرت عیسی مسیح (ع) بر تمامی موحدین
و پیروان ادیان الهی بویژه جهان مسیحیت گرامی باد

نام مادر مسیح، مریم دختر عمران بود. مادر مریم، وقتی او را حامله شد، نذر کرد فرزند در شکم خود را، بعد از به دنیا آمدن خادم مسجد (محرر) کند، و او در حالی این نذر را می‏کرد که می‏پنداشت فرزندش پسر خواهد بود. ولی وقتی که او به دنیا آمد و فهمید که او دختر است، اندوهناک شد و حسرت خورد. نامش را "مریم" یعنی خادمه نهاد. پدر مریم قبل از ولادت او از دنیا رفته بود، به ناچار خود او دخترش را در آغوش گرفته به مسجد آورد و او را به کاهنان مسجد که یکی از آنان زکریا بود تحویل داد. کاهنان در باره کفالت مریم با هم مشاجره کردند و در آخر به این رضایت دادند که در این باره قرعه بیندازند و چون قرعه انداختند زکریا برنده شد و او عهده ‏دار سرپرستی مریم گشت تا وقتی که مریم به حد بلوغ رسید، در آن اوان، زکریا حجابی بین مریم و کاهنان برقرار نمود و مریم در داخل آن حجاب مشغول عبادت بود ...

مریم (علیها السلام) صدیقه و به عصمت خدا معصوم بود، طاهره بود، برگزیده شده و محدث و مرتبط با ملائکه بود. مریم یکی از آیات خدا برای همه عالمیان بود. ملکی از ملائکه به او گفت که خدا تو را برگزیده و تطهیر کرده ...

بعد از آنکه مریم (علیها السلام) به حد بلوغ رسید و در حجاب محراب قرار گرفت، خدای تعالی روح را (که یکی از فرشتگان بزرگ خدا است) نزد او فرستاد و روح به شکل بشری تمام عیار در برابر مریم مجسم شد و به او گفت که فرستاده‏ای است از نزد معبودش، و پروردگار وی را فرستاده تا به اذن او پسری به وی بدهد، پسری بدون پدر، و او را بشارت داد به اینکه به زودی از پسرش معجزات عجیبی ظهور می‏کند و خداوند به زودی او را با روح القدس تایید نموده، و به او کتاب و حکمت و تورات و انجیل می‏ آموزد و او را به عنوان رسولی به سوی‏ بنی اسرائیل می فرستد.

عیسی (علیه السلام) در اوان جوانی به رسالت به سوی بنی اسرائیل مبعوث گردید و مأمور شد تا ایشان را به سوی دین توحید بخواند و بگوید که من با معجزه‏ای از ناحیه پروردگارتان به سوی شما آمده‏ام. آن معجزه این است که برای شما (و پیش رویتان) از گل چیزی به شکل مرغ می‏سازم و سپس در آن می‏ دمم، به اذن خدا مرغ زنده‏ای می‏شود. من کور مادرزاد و بیمار برصی غیر قابل علاج را شفا می‏دهم و مردگان را به اذن خدا زنده می‏کنم و از آنچه می‏خورید و از آنچه در خانه‏هایتان ذخیره می‏کنید به شما خبر می‏دهم، در این برای شما آیتی است بر اینکه خدا رب من و رب شما است و باید او را بپرستید.

عیسی (علیه السلام) مردم را به شریعت جدید خود که همان تصدیق شریعت موسی (علیه السلام) است دعوت می‏کرد، چیزی که هست بعضی از احکام موسی (علیه السلام) را نسخ نمود و بارها می‏فرمود: من با حکمت به سوی شما فرستاده شده*ام، تا آنچه را مورد اختلاف شماست برایتان بیان کنم و نیز می‏فرمود: ای بنی اسرائیل من فرستاده خدا به سوی شمایم، در حالی که تورات را که کتاب آسمانی قبل از من بوده تصدیق دارم و در حالی که بشارت می‏دهم به رسولی که بعد از من می‏آید و نامش "احمد" است.

عیسی (علیه السلام) هم چنان بنی اسرائیل را به توحید خدا و شریعت جدید دعوت می کرد تا وقتی که از ایمان آوردنشان مأیوس شد و وقتی طغیان و عناد مردم را دید و استکبار کاهنان و احبار یهود از پذیرفتن دعوتش را مشاهده کرد، از میان عده کمی که به وی ایمان آورده بودند چند نفر "حواری" انتخاب کرد تا او را در راه خدا یاری کنند.

از سوی دیگر یهود بر مسیح (علیه السلام) شورید و تصمیم گرفت او را به قتل برساند، ولی پروردگار او را از دست یهود نجات داد و به سوی خود بالا برد اما مسأله مسیح (علیه السلام) برای یهود مشتبه شد، بعضی خیال کردند که او را کشته*اند، بعضی دیگر پنداشتند که او را به دار آویخته*اند، ولی خداوند فرمود: نه آن بود و نه این، بلکه امر بر آنان مشتبه شد.

و اینها همه بخشی از آن چیزی است که قرآن کریم در داستان مسیح (علیه السلام) و مادرش مریم (علیها السلام) فرموده است ...

قفل شده