چارت دروس دانشگاه هاي ايران

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
محل اقامت: My Heart
تماس:

Re: چارت دروس دانشگاه هاي ايران

پست توسط farshidshd » یک‌شنبه 27 اردیبهشت 1388, 5:46 pm

saeed62 نوشته شده:بابا جان بزارید من براتون توضیح بدم

بچه هایی که فنی حرفه ای بودن یعنی پیش دانشگاهی نخوندن و کاردانیشون کامپیوتر بوده باید حدود 90 تا 92 واحد پاس کنن

بچه هایی که پیش دانشگاهی خوندن ولی کاردانیشون غیر کامپیوتر بود ه باید 84 واحد پاس کننن

و بچه هایی که پیش دانشگاهی خوندن و کادانیشون هم کامپیوتر بوده باید 72 واحد پاس کنند (مثل خودم) من این رو از اموزش دانشگاه ازاد پرسیدم

اونایی که می گن انصاف نیست باید 20 واحد دوباره پاس کنیم من ازشون می پرسم ایا شما پیش دانشگاهی خوندید بنده توی پیش دانشگاهی 28 واحد پاس کردم پس باید یه فرقی بین ما و بجه های فنی باشه

موفق باشید

بنده هم ازاد ورامین قبول شدم

اونی که نمیدونه کامپیوتر با چه ت نوشته میشه انصافه بیاد کمتر از اونی که 3 سال هم تو دوره کاردانی رشته کامپیوتر خونده واحد پاس کنه؟؟؟ nar: حالا اون چند سال هنرستان رو کاری نداریم

کد: انتخاب همه

دانشجوی ارشد نرم افزار

saeed62
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط saeed62 » سه‌شنبه 29 اردیبهشت 1388, 3:54 pm

اینی که شما می گید بعضیا نمی دونن کامپیوتر با کدوم ت نوشته میشه مال زمان قدیم ! الان اکثرا کلاس های بیرون رو می رن مطمئن باش از من و تو هم واردتر هستند

در ثانی مطلب شما هیچ ربطی به اصل موضوع نداره پس ایا انصافه ما که پیش دانشگاهی خوندیم اونم 28 واحد ( اینرو هم بگم اگه ریاضی نبود اصلا کامپیوتر ی وجود نداشت ) با شما یکی باشیم شما هم خر می خوایی و هم خرما یکسال زودتر از ما وارد دانشگاه شدید توقع دارید از اون ورهم زودتر تمام کنید نه داداش انصاف نیست !!! پس ما چی که دوره دیپلم حدود35 واحد ریاضی پاس کردیم شما اگه یه سری به دانشگاه های دولتی و غیر انتفاعی بزنید می بینید که خیلی ها شرایطشون مثل منه

پس انصافه اونا خودشون می دونن چی کار کنن

آواتار کاربر
peyman
مدیر کل
مدیر کل
محل اقامت: MACS0647- JD
تماس:

پست توسط peyman » سه‌شنبه 29 اردیبهشت 1388, 5:53 pm

saeed62 نوشته شده:اینی که شما می گید بعضیا نمی دونن کامپیوتر با کدوم ت نوشته میشه مال زمان قدیم ! الان اکثرا کلاس های بیرون رو می رن مطمئن باش از من و تو هم واردتر هستند

در ثانی مطلب شما هیچ ربطی به اصل موضوع نداره پس ایا انصافه ما که پیش دانشگاهی خوندیم اونم 28 واحد ( اینرو هم بگم اگه ریاضی نبود اصلا کامپیوتر ی وجود نداشت ) با شما یکی باشیم شما هم خر می خوایی و هم خرما یکسال زودتر از ما وارد دانشگاه شدید توقع دارید از اون ورهم زودتر تمام کنید نه داداش انصاف نیست !!! پس ما چی که دوره دیپلم حدود35 واحد ریاضی پاس کردیم شما اگه یه سری به دانشگاه های دولتی و غیر انتفاعی بزنید می بینید که خیلی ها شرایطشون مثل منه

پس انصافه اونا خودشون می دونن چی کار کنن
اون 35 واحد دوره پیش دانشگاهی چه ربطی به دروس تخصصی داره که فنی ها باید دوباره یا سه باره پاسشون کنند ؟
اگه بحث سر ریاضی بود یه چیزی ولی اشکال کار اینجاست که کلا همه با اون یه سال زود تر وارد دانشگاه شدن فنی ها مشکل دارند. نه اینکه صرفا به خاطر ضعف علمی بخان واحد پیش نیاز بدن.
...

mojtabapc
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط mojtabapc » سه‌شنبه 29 اردیبهشت 1388, 6:11 pm

اشکال کار اینجاست که کلا همه با اون یه سال زود تر وارد دانشگاه شدن فنی ها مشکل دارند. نه اینکه صرفا به خاطر ضعف علمی بخان واحد پیش نیاز بدن.
دقیقا همینه و شما درست میگی
من خودم از زبون یکی از مسئولین آموزش عالی همین حرفو از شبکه چهارم سیما شنیدم
مسئولین معتقدن کسی نباید زرنگی کنه و زودتر از شر این درسها خلاص بشه و از نظر اونها همه دوران تحصیلی یکسانی باید داشته باشن

آواتار کاربر
پیر کاردانی
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: قطعه ای از بهشت

پست توسط پیر کاردانی » چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388, 12:19 am

سلام
به اون دوست عزیزمون که علم کامپیوتری رو با کلاس آموزشی رفتن حل می کنن.
برند ببینند که اساتید مجرب همین آموزشگاه ها کیا هستن.
بعدم همه بدونن فنی یعنی بدبختی.
چه برسه به ما کارودانشی ها که آخره بدبختیم.
هر کی دوست نداره بره ریاضی فیزیک بشه آخره ریاضی بعدم یه راست کارشناسی بگیره.
چرا میان قاطی ما بچه درس نخونای بی سواد.
خوب اگه ...
بیشتر از این همه به هم دیگه گیر ندین.
تاپیک ها همه داره از روال خارج میشه.
یا علی
تلاش نکن تا شکست نخوری

تا تلاشی دیگر
یا علی

آواتار کاربر
reza-1365
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: فعلا ایران

پست توسط reza-1365 » چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388, 1:48 am

سلام
خوب اگه ...
دوست عزیز واقعا با حرفت مخالفم واقعا خیلی تاسف خوردم که این حرف رو زدی واقعا هیچی من

پیام نور میخونم من کاردانی رو که گرفتم به دلایلی کاردانی به کارشناسی نرفتم و رفتم کارشناسی

پیوسته رو خوندم و با بچه های ریاضی هم کلاس شدم. ما دو نفر کاردانی داریم در بین اونها علاوه

بر اینکه تو هر درسی قوی هستیم از لحاظ فعالیت هم قوی هستیم انشالله کتاب شبکه ای رو که

می نویسیم ابان یا مهرماه اینجا رایگان دادم معلوم میشه کدوم گروه قوی هست دوستان من زبان

برنامه نویسی ویژوال بیسیک رو زمانی رو که دوم دبیرستان بودم سال82 یا 83 ماله اقای جعفرنژاد

قمی رو خونده بودم و مسلط ولی دوستان من که رفته بودند و پیش دانشگاهی خونده بودند و تو

درس قوی بودن تو دانشگاه درس می خوندن و پروژه شون با این زبان بودمن پروژه این ها رو کار می

کردم تو یادگیری این زبان مونده بودند اگر کسی تو رشته های ضعیف هست مربوط به

خودش و فعالیت خودش هست و نه باید تمام بچه ها رو ضعیف نامید من حاضرم تو زبانهای

برنامه نویسی پاسکا - سی - سی پلاس - ویژوال بیسیک - سی شارپ دات نت - SQL Server

با هر دانشجوی ریاضی فیزیک مسابقه بدم و به تمام بچه های انجمن قول می دم هر سوالی باشه

جواب بدم. و فقط یه سوال من بپرسم. دوستان ما فقط نمی خواستیم شیمی نمی دونم عربی بخونیم

و به بنده به خاطر اینکه این رشته رو دوست داشتم و در اینده می خوام مثل جعفرنژاد قمی بشم وارد

این رشته بشم و از الان هم به امید خدا واسه دوسال اینده به فکر ارشد و درس خوندن تو یکی از

بهترین دانشگاههای کشور هستم. قول می دم اینده رشته کامپیوتر و کلا it رو بچه هایی که فنی

بودن در دست می گیرن. با وجود سهمیه دروس تکراری که واسه قشر ما تو دانشگاه می زارن.

پس خواهشا گروه و قشر ما رو ضعیف جلوه ندین.
برای تعجیل در ظهور و سلامتی امام زمان (ع) یک صلوات بفرستید.

آواتار کاربر
پیر کاردانی
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: قطعه ای از بهشت

پست توسط پیر کاردانی » چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388, 10:09 am

reza-1365 نوشته شده:
سلام
خوب اگه ...
دوست عزیز واقعا با حرفت مخالفم واقعا خیلی تاسف خوردم که این حرف رو زدی واقعا هیچی من

پیام نور میخونم من کاردانی رو که گرفتم به دلایلی کاردانی به کارشناسی نرفتم و رفتم کارشناسی

پیوسته رو خوندم و با بچه های ریاضی هم کلاس شدم. ما دو نفر کاردانی داریم در بین اونها علاوه

بر اینکه تو هر درسی قوی هستیم از لحاظ فعالیت هم قوی هستیم انشالله کتاب شبکه ای رو که

می نویسیم ابان یا مهرماه اینجا رایگان دادم معلوم میشه کدوم گروه قوی هست دوستان من زبان

برنامه نویسی ویژوال بیسیک رو زمانی رو که دوم دبیرستان بودم سال82 یا 83 ماله اقای جعفرنژاد

قمی رو خونده بودم و مسلط ولی دوستان من که رفته بودند و پیش دانشگاهی خونده بودند و تو

درس قوی بودن تو دانشگاه درس می خوندن و پروژه شون با این زبان بودمن پروژه این ها رو کار می

کردم تو یادگیری این زبان مونده بودند اگر کسی تو رشته های ضعیف هست مربوط به

خودش و فعالیت خودش هست و نه باید تمام بچه ها رو ضعیف نامید من حاضرم تو زبانهای

برنامه نویسی پاسکا - سی - سی پلاس - ویژوال بیسیک - سی شارپ دات نت - SQL Server

با هر دانشجوی ریاضی فیزیک مسابقه بدم و به تمام بچه های انجمن قول می دم هر سوالی باشه

جواب بدم. و فقط یه سوال من بپرسم. دوستان ما فقط نمی خواستیم شیمی نمی دونم عربی بخونیم

و به بنده به خاطر اینکه این رشته رو دوست داشتم و در اینده می خوام مثل جعفرنژاد قمی بشم وارد

این رشته بشم و از الان هم به امید خدا واسه دوسال اینده به فکر ارشد و درس خوندن تو یکی از

بهترین دانشگاههای کشور هستم. قول می دم اینده رشته کامپیوتر و کلا it رو بچه هایی که فنی

بودن در دست می گیرن. با وجود سهمیه دروس تکراری که واسه قشر ما تو دانشگاه می زارن.

پس خواهشا گروه و قشر ما رو ضعیف جلوه ندین.
سلام
بالاخره با ما فنی ها هستی یا با نظری ها؟
حرف های من واسه این بود که دوستانی که ادعا دارن از ما فنی ها بالاترن خوش باشن.
هر کسی که نمی دونسته تو فنی چه خبره اشتباه کرده اومده.
تو فنی باید زجر بکشی هی تو سری بخوری.
وگرنه بنده ام حرف شما رو دارم.
فکر کنم متوجه طنز مطلب بنده نشدید.
من حتی حاظرم تو همین ریاضی که شونصد بار افتادم با این دوستان کل بندازیم.
متاسفانه رضا جان تقصیر امسال ماست میدونی چرا؟
چون از اون موقعی که هنرستان شناختیم با basic و پاسکال سر و کله زدیم.
باید می رفتیم غیر انتفاعی.
البت زمان ما که از این سوسول بازی ها نبود.
چشامون و گذاشتیم پایه مانیتور crt و حالا هم باید جور آقایونی رو بکشیم که همه کار واسه عقب افتادن بچه های فنی کردن.
از حذف درس ریاضی گرفته تا جبرانی و ...

بعدم شما که به احتمال زیاد از دبیرستان اومدی به دنیای فنی؟ یا نه؟
باز شما کمتر زجر کشیدی اگه دبیرستان بودی.
یا علی
تلاش نکن تا شکست نخوری

تا تلاشی دیگر
یا علی

mojtabapc
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط mojtabapc » چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388, 11:17 am

صحیح نیست که بچه های فنی و کاردانشی کارشون و تخصصشون کمتر از ریاضی جلوه داده بشه.اصلا یه باور غلط تو جامعه ما عرف شده که میگن بچه زرنگا باید برن ریاضی و مابقی رشته ها و فنی ها و کاردانشی ها مال بی سوادا هستن!!!!!!!!
هیچ خبری هم تو رشته ریاضی نیست که اینقدر گندش کردن که هر که نرفته باشه میگه چیههههههه
بابا تو کشورهای پیشرفته مخ ها و نابغه هاشونو میفرستن رشته علوم انسانی تا جامعه رو تربیت کنن و کشورهایی مثل ما هم به علوم انسانی ها به عنوان دانش آموزان تنبل نگاه می کنن و کسی که هیچ رشته ای نیاورده میفرستن علوم انسانی!
ولی باید به این نکته هم توجه بشه که خیلی از همین بچه های ریاضی هم کاردانی هستن و اینها برای ادامه تحصیل باید کنکور کاردانی به کارشناسی بدن و اونجاست که این تفاوت ها منجر به ناراحتی عده ای میشه.
دوستان توجه کنید که کنکور کاردانی به کارشناسی فقط مخصوص فنی ها و کاردانشی ها نیست و 40% بچه های ریاضی هم اونجا هستن.
اما بچه های ریاضی کارشون در دبیرستان و پیش دانشگاهی واقعا سخت و ملال آور هست .
در هر صورت قرار شده که پیش دانشگاهی از دوره متوسطه حذف بشه و اون وقت هم احتمالا دروس جبراتی بچه های فنی و کاردانشی حذف میشه.

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
محل اقامت: My Heart
تماس:

پست توسط farshidshd » پنج‌شنبه 7 خرداد 1388, 3:06 pm

mojtabapc نوشته شده:صحیح نیست که بچه های فنی و کاردانشی کارشون و تخصصشون کمتر از ریاضی جلوه داده بشه.اصلا یه باور غلط تو جامعه ما عرف شده که میگن بچه زرنگا باید برن ریاضی و مابقی رشته ها و فنی ها و کاردانشی ها مال بی سوادا هستن!!!!!!!!
هیچ خبری هم تو رشته ریاضی نیست که اینقدر گندش کردن که هر که نرفته باشه میگه چیههههههه
بابا تو کشورهای پیشرفته مخ ها و نابغه هاشونو میفرستن رشته علوم انسانی تا جامعه رو تربیت کنن و کشورهایی مثل ما هم به علوم انسانی ها به عنوان دانش آموزان تنبل نگاه می کنن و کسی که هیچ رشته ای نیاورده میفرستن علوم انسانی!
ولی باید به این نکته هم توجه بشه که خیلی از همین بچه های ریاضی هم کاردانی هستن و اینها برای ادامه تحصیل باید کنکور کاردانی به کارشناسی بدن و اونجاست که این تفاوت ها منجر به ناراحتی عده ای میشه.
دوستان توجه کنید که کنکور کاردانی به کارشناسی فقط مخصوص فنی ها و کاردانشی ها نیست و 40% بچه های ریاضی هم اونجا هستن.
در هر صورت قرار شده که پیش دانشگاهی از دوره متوسطه حذف بشه و اون وقت هم احتمالا دروس جبراتی بچه های فنی و کاردانشی حذف میشه.
اگه خبری تو ریاضی نیست واقعا پس چرا فقط دارن اخبار اونارو میگن؟؟
شبکه های تلویزیون واسه اونا برنامه میزاره فقط
هر گزارشی که میگیرن در مورده اوناست
بار ها و بارها به هممون ثابت شده که موقع اعلام نتایج اونا 1000... بار اعلام میکنن از رادیو و تلوزیون
ولی موقع اعلام نتایج فنی ها ی بد بخت فقط 1 بار اونم 1 روز قبل از اعلام نتایج اعلام میکنن؟؟
و
و
و
و
و
.
.
.

khk:

دانشجوی ارشد نرم افزار

mojtabapc
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط mojtabapc » پنج‌شنبه 7 خرداد 1388, 3:50 pm

farshidshd نوشته شده:
mojtabapc نوشته شده:صحیح نیست که بچه های فنی و کاردانشی کارشون و تخصصشون کمتر از ریاضی جلوه داده بشه.اصلا یه باور غلط تو جامعه ما عرف شده که میگن بچه زرنگا باید برن ریاضی و مابقی رشته ها و فنی ها و کاردانشی ها مال بی سوادا هستن!!!!!!!!
اگه خبری تو ریاضی نیست واقعا پس چرا فقط دارن اخبار اونارو میگن؟؟
شبکه های تلویزیون واسه اونا برنامه میزاره فقط
هر گزارشی که میگیرن در مورده اوناست
بار ها و بارها به هممون ثابت شده که موقع اعلام نتایج اونا 1000... بار اعلام میکنن از رادیو و تلوزیون
ولی موقع اعلام نتایج فنی ها ی بد بخت فقط 1 بار اونم 1 روز قبل از اعلام نتایج اعلام میکنن؟؟
و
و
و
و
و
.
.
.

khk:
بابا من خودم ریاضی بودم و دیپلم ریاضی و پیش دانشگاهی ریاضی دارم و بخاطر همین میگم هیچ خبری اونجا نیست( با توجه به اینکه اینقدر بزرگش کردن)
و دلیل تمام سوالات شما اینه که بچه های ریاضی و کلا دبیرستانی ها طیف بسیار عظیمی از دانش آموزان کشور را تشکیل می دهند و همیشه هم حق با قویتره ( بر اساس نظام سکولاریسم :mrgreen: )

آواتار کاربر
SJJ
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه

پست توسط SJJ » دوشنبه 5 مرداد 1388, 2:23 pm

ابنم چارت دروس دانشگاه زنجان :

http://www.znu.ac.ir/engineering/pages/computer/amz/termic.pdf
{ ما ام یه ذره تاپیکای قدیمی رو شخم بزنیم ببینیم چه حسی داره ! amuz: }

آواتار کاربر
s.sobhani
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط s.sobhani » دوشنبه 16 شهریور 1388, 11:25 pm

saeed62 نوشته شده:بابا جان بزارید من براتون توضیح بدم

بچه هایی که فنی حرفه ای بودن یعنی پیش دانشگاهی نخوندن و کاردانیشون کامپیوتر بوده باید حدود 90 تا 92 واحد پاس کنن

بچه هایی که پیش دانشگاهی خوندن ولی کاردانیشون غیر کامپیوتر بود ه باید 84 واحد پاس کننن

و بچه هایی که پیش دانشگاهی خوندن و کادانیشون هم کامپیوتر بوده باید 72 واحد پاس کنند (مثل خودم) من این رو از اموزش دانشگاه ازاد پرسیدم

اونایی که می گن انصاف نیست باید 20 واحد دوباره پاس کنیم من ازشون می پرسم ایا شما پیش دانشگاهی خوندید بنده توی پیش دانشگاهی 28 واحد پاس کردم پس باید یه فرقی بین ما و بجه های فنی باشه

موفق باشید

بنده هم ازاد ورامین قبول شدم
بعله دوست عزیز شما برای پیشدانشگاهی 28 واحد پاس کردید ولی چه پاس کردنی! ادبیات فارسی 3واحد!، تاریخ اسلامی نمیدونم غیر اسلامی 6 واحد و درسهای شر و ور دیگه.... .
واقعا خیلی زحمت کشیدید. dd:

آواتار کاربر
hamed_d12
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: كرج
تماس:

پست توسط hamed_d12 » سه‌شنبه 17 شهریور 1388, 5:12 pm

با سلام خدمت دوستان
من امسال كنكور كارشناسي نا پيوسته شركت كردم و رتبم 1442 شد.
من كارداني مكانيك خوندم و درسهامون هم هيچ ارتباطي با كامپيوتر نداشت.
حالا از دوستان كسي خبر داره در صورت قبولي تو رشته كامپيوتر چند واحد پيشنياز بايد پاس كنم؟ baba:

cheraghe_jado
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط cheraghe_jado » شنبه 11 مهر 1388, 11:08 pm

اقا من کاردانش بودم ، تو کاردانی هم 89 واحد پاسیدم
الان هم بهم 90 واحد دادن 20 واحد جبرانی خدایش زور نیست ! khk: nar: oft:

mehran00
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط mehran00 » دوشنبه 13 مهر 1388, 2:12 pm

سلام.یکی جواب من را بده خواهشا".
دانشگاه آزاد برای رشته کارشناسی ناپیوسته نرم افزار به غیر از 70 واحدی که باید در این دوره پاس کنیم برای کسانی که کاردانی ناپیوسته سخت افزار دارند چندتا واحد پیش نیاز(جبرانی) مشخص کرده که باید گذروند و اسم دروسی که باید جبرانی بگذرونیم چیه و آیا همه دروس جبرانی را همون ترم اول باید گذروند؟

قفل شده