سوالی حیاتی و خیلی مهم(عاجزانه این بنده ی حقیر رو راهنمایی ک

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی پیوسته بپردازید

مدیر انجمن: fatemi

mahmoodtaker

سوالی حیاتی و خیلی مهم(عاجزانه این بنده ی حقیر رو راهنمایی ک

پست توسط mahmoodtaker » جمعه 9 مرداد 1388, 9:26 pm

سلام بر همه
در زندگی تحصیلیم یه ابهامی به وجود اومده که ذهنم رو به شدت مشغول کرده!
امیدوارم این بنده ی حقیر رو راهنمایی کنید
((پسری هستم 15 ساله و دانش اموز سال اول دبیرستان از استان گیلان که در خرداد ماه امسال با معدل 16/20 با عنایت خدا قبول شدم و میخوام تعین رشته کنم.بنده علاقه ی شدیدی به مهندسی کامپیوتر دارم،یعنی شما اینو در نظر بگیرید نفر میخواد مهندس کامپیوتر بشه.حالا مشکل من اینجاست که نمیدونم برم شاخه ی ریاضی یا برم فنی حرفه ای.میگن از هر 2 تا میتونی مهندس شی و من موندم سر دوراهی.یکی میگه ریاضی بهتره چون کلاس داره و یک بار بیشتر کنکور نمیدی و تو دانشگاه با کمترین نوع درس خوندن میتونی مدرک بگیری!یکی میگه نه الان دوره دوره ی فنی حرفه ای ها هست،برو فنی تو 6 سال مهندس میشی ولی باید تو دانشگاه خیلی خرخونی کنی!ایا اینا درسته؟والا مشاور مدرسه میگه که بیشتر بچه های فنی به دلیل ظرفیت کم دانشگاه در کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای سر فوق دیپلم گیر میکنند و نمیتونند مهندس شن،به طور کلی میگه از هر 10هنرجوی فنی حرفه ای یکیش میتونی تو کاردانی به کارشناسی موفق بشه.))
ایا این چیزایی که من میشنوم درسته؟! .
دارم عاجزانه از شما ها خواهش میکنم که این بنده ی حقیر رو راهنمایی کنید و به اینده ی من کمک کنید.
:( :( :(

آواتار کاربر
پیر کاردانی
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: قطعه ای از بهشت

Re: سوالی حیاتی و خیلی مهم(عاجزانه این بنده ی حقیر رو راهنمایی ک

پست توسط پیر کاردانی » جمعه 9 مرداد 1388, 9:57 pm

سلام
دوست عزیز
شما اول از همه خوبه که هدفت رو مشخص کردی.
اول از همه هر دو تا راه رو واسه ات تا ته اش می گم.
انتخاب با خودت.
راه اول :
شما میری ریاضی. انواع دروس ریاضی رو می خونی .
2 امکان وجود داره یا مثل خیلی ها کم میاری یا هم مثل خیلی های دیگه دیپلم رو می گیری.
یه خوبی داره پایه ریاضی ات خوب میشه.
اگر کم آوردی میری آموزش پرورش یه تطبیق رشته و دوباره 4 تا درس تو آموزشکده های کامپیوتر می خونی و با یه دیپلم کارودانش دفترچه به دست پشت کنکور کاردانی.
تازه اگر تا اون موقع سرباز نشی.
اگر دیپلم ریاضی رو گرفتی.
یه سال پیش دانشگاهی می خونی.
می شینی واسه کنکور سراسری.
خودت ببین مهندسی کامپیوتر الان تو سراسری ایش هم نگیم رشته اول هست اما جز 3 تای اول حتما هست.
ظرفیت ها رو نگاه ببین می تونی قبول شی.
آزاد می تونی قبول شی.
می تونی شهر دیگه ای بری واسه درس خوندن اونم به مدت 4 سال.
یا هم که اصلا تو سراسری کاردانی کامپیوتر قبول شی.
شما در این برهه شاید عمومی هات خوب باشه و دروس پایه ات اما در دروس تخصصی لنگ خواهی زد.
--
یا هم با همون دیپلم ریاضی با پیش دانشگاهی یا بدون اون همون تطبیق رشته و دوباره کنکور کاردانی.

--------------------========
اما راه دوم فنی شدن:
شما تو یه هنرستان فنی یا کارو دانش ثبت نام می کنی.
بچه های کارودانش ساعات عملی بیشتری دارند اما فنی ها دروس پایه بیشتری.
اینجوری بگم در کل بهتره بری هنرستان فنی بین این دو تا.
چون واسه کنکور کمترین زجر رو می کشی.
دیپلم رو که گرفتی میفتی پشت کنکور کاردانی.
تو کنکور های فنی ها من معتقدم این سخت ترین هست چون رقابت بسیار بالاست.
و مهمترین چیز انگیزه های خیلی زیاده.
کنکور رو باید واقعا بخونی.
اما شواهد حاکی از اون هست که از کنکور سراسری آسون تره.
چون اینجا 4 تا درس تخصصی داره که ضریبش بالاست.
اما اونجا همه ضرایب ماله دروس پایه است. تازه از کتاب اول دبیرستان تا پیش دانشگاهی رو باید بخونی.
به هر حال باید کنکور قبول شی ترجیحا شهر خودت.
شاید آموزشکده ها نتونه اون توقعی که از دانشگاه تو ذهنت ساختی رو برطرف کنه.
اما هر چی نباشه باید کلکش رو بکنی.
اینجا بگم باید پرشت برای قبولی تو کنکور کاردانی به کارشناسی باشه.
و گرنه اگه تو کاردانی بمونی بمیری بهتره.
حالا می رسیم به کنکور کاردانی به کارشناسی.
این کنکور بی قاعده ترین کنکور سنجش هست.مخصوصا نوع علمی کاربردیش
حالا شما باید حتما قبول شی.
اما از نظر من قبولی این از قبولی کاردانی خیلی آسون تره.
قبول که شدی تازه بهت می گن مهندس.
تازه اگر بتونی از پس استاد های عقده ای و پروژه های دانشجویی اونها بر بیای.

بگم میشه گفت سخت ترین راه انتخاب فنی شدن هست و کلی هم دوندگی داره.
اما اگر واقعا فنی باشی خیلی از خواسته هات رو برآورده می کنه و حداقل روحت یکم راحته.

سرارسری راحته چون یه بار زور می زنی.
اما این رو یادت باشه.
مهمترین اصل فارغ التحصیل شدن از دانشگاه نه قبولی در اون.
بعدشم همین 2 کنکوری بودن ما فنی ها کلی تجربه نصیبمون کرده که با هیچ چیز عوضش نمی کنیم.
حداقل من یکی.

گر مرد رهی بسم ا...
امیدوارم به بهترین دلت که عقلت با اون موافقه برسی.
========

بازم دوستان دیگه بیان و به این دوستمون کمک کنند.
ما در حد توان گفتیم.

یا علی
تلاش نکن تا شکست نخوری

تا تلاشی دیگر
یا علی

Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Sina-S » جمعه 9 مرداد 1388, 10:56 pm

سلام هم استانی گرامی

خیلی جالبه ، منم دقیقا در پایان سال اول دبیرستان احساس شما رو داشتم ، انتخاب رشته کامپیوتر برای من قطعی بود اما بین این مونده بودم که این راه رو از فنی حرفه ای برم یا ریاضی فیزیک...
نمیشه به صورت قاطع بگیم که این شاخه خوب نیست و فلانی خوبه یا... اما باید معیار هایی رو در نظر بگیریم ، که من در اینجا می خواهم مقایسه ای کوتاه و اجمالی از دید خودم بین این 2 راه داشته باشم :

خواندن رشته کامپیوتر از شاخه نظری (ریاضی فیزیک) :
اگه فرض کنیم که کسی بخواهد این راه را طی کنه باید سال دوم ، سوم و همچنین پیش دانشگاهی رو مثل دیگر دانش آموزان ریاضی فیزیک طی کنه ، یعنی دانش آموزان ریاضی فیزیک فارغ از اینکه در آینده می خواهند چه رشته ای را انتخاب کنند (کامپیوتر ، عمران ، راه سازی و...) باید این 3 سال را بصورت عمومی پشت سر بگذارند.
فکر کنم تنها در سال سوم کتابی تحت عنوان "مبانی کامپیوتر" به این دانش آموزان درس داده می شود. حال و پس از گذراندن این 3 سال شما در کنکور شرکت کرده و فرضا در این کنکور قبول شده و به رشته کامپیوتر می روید ، حال دانشگاه سراسری و یا دانشگاه آزاد ، حال مقطع کاردانی و یا کارشناسی... . و با ورود به دانشگاه تازه شروع به گذراندن واحد های مقدماتی کامپیوتر می کند...
همانطور که از نام این شاخه (ریاضی فیزیک) بر می آید اصول دروس این شاخه بر مبنای ریاضیات است ، حال این روال نه تنها در دبیرستان بلکه در دانشگاه هم ادامه خواهد داشت و کمتر به جنبه های کاربردی اشاره ای می گردد.

خواندن رشته کامپیوتر از شاخه نظری (فنی و حرفه ای) :

از همان سال اول که وارد می شوید (سال دوم هنرستان) علاوه بر برخی دروس عمومی دبیرستان مشغول به فراگیری دروس نرم افزار کامپیوتر خواهید شد. دروس پایه ای مثل برنامه نویسی و... همینطور این روال تا سال سوم هنرستان هم ادامه پیدا خواهد کرد. در مجموع در این 2 سال واحد های تحصصی زیادی چه عملی و چه تئوریک را پشت سر می گذارید که این باعث می شود که در این شاخه تخصص بیشتری پیدا کنید.

دوره هنرستان دیگر پیش دانشگاهی نداشته و همان سال سوم کنکور کاردانی پیوسته را می دهید ، (یکی از ضعف های این شاخه این است که امکان تحصیل مستقیم در مقطع کارشناسی وجود ندارد و باید مقطعی آن را طی کرد) ، حال مکان پذیرش شما می تواند دانشگاه سراسری روزانه یا شبانه باشد که در استان گیلان آموزشکده های زیر را داریم :
آموزشکده فنی مهندسی شهید چمران رشت
آموزشکده فنی شهید رجایی لاهیجان
آموزشکده فنی آستانه اشرفیه
دانشکده تربیت دبیر صومعه سرا
و همچنین دانشگاه های آزاد اسلامی که به سما شهرت دارند.
یا راه های دیگر مانند پیام نور ، علمی کاربردی و...

نتیجه گیری :
استادی داشتم که می گفت تنها ارمغان شاخه ریاضی و فیزیک برای مهندسین کامپیوتر دید وسیع ریاضیات آنها خصوصا الگوریتم نویسی است ، یعنی ذهنشان به واسطه ریاضیاتی که خوانده اند بازتر شده است ، اما دانشجویان فنی تخصص بیشتری خواهند داشت...

ضمنا یک نکته : دلیل اینکه پذیرش دوره کاردانی به کارشناسی کم است این است که سیاست آموزش عالی اینطور است ، در جلساتی که سالانه بین نمایندگان اساتید نمونه رشته کامپیوتر استان ها و فکر کنم در قزوین و در سال 87 برگزار شده بود از مسئولین مطرح شد که ما دانشجویان فنی و حرفه ای را صرفا برای تکنسین بودن نیاز داریم نه مهندس ، می بینیم که این گفته نزدیک به واقیت هم هست ، هم از نحوه پذیرش ، هم در کم اهمیت جلوه دادن آن و...
(به نقل از استاد نمونه رشته کامپیوتر در سال 1387 – استان گیلان)

این صحبت زیر من مربوط به همه دانشجویان ریاضی نیست اما :
در حال حاضر 2 دوست دارم که از طریق شاخه ریاضی فیزیک وارد رشته مهندسی کامپیوتر شده اند و هم اکنون در ترم 3 هستند ، اتفاقا خیلی هم ریاضیاتشان خوب است اما باور کنید که حتی با گذشت 2 ترم تحصیلی نه تنها از نوشتن حتی یک خط کد عاجزند بلکه حتی بلد نیستند یک ویندوز نصب کنند و برای انجام پروژه هاشون همیشه آخر ترم پیش من و دوستان فنی دیگرم هستند.
البته باز هم تاکید می کنم که همه اینطور نیستند و من آن را نفی نمی کنم اما این ماهیت اصلی کار است که قابل مشاهده ، بررسی و تحقیق می باشد...

امیدوارم همه جانبه ، از تمام زوایا و از دید هر دو گروه موضوع را بررسی کنید و به بهترین نتیجه برسید...
توصیه می کنم حتما این قصیه رو از دید گروه دوم هم بررسی کنید ، شاید آنها هم نظراتی مفید داشته باشند...

توصیه نهایی : بهترین تفکر ، بهترین تصمیم ، بهترین عمل...

من خیلی نکات دیگه ای رو هم داشتم که فکر کردم همین ها کافی به نظر می رسد.
در هرصورت اگر هر سوال دیگه ای داشتید بی شک این انجمن پاسخگوی شما خواهد بود...

موفق و پیروز باشید...

mojtabapc
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط mojtabapc » شنبه 10 مرداد 1388, 1:26 am

mahmoodtaker نوشته شده:سلام بر همه
در زندگی تحصیلیم یه ابهامی به وجود اومده که ذهنم رو به شدت مشغول کرده!
امیدوارم این بنده ی حقیر رو راهنمایی کنید
((پسری هستم 15 ساله و دانش اموز سال اول دبیرستان از استان گیلان که در خرداد ماه امسال با معدل 16/20 با عنایت خدا قبول شدم و میخوام تعین رشته کنم.بنده علاقه ی شدیدی به مهندسی کامپیوتر دارم،یعنی شما اینو در نظر بگیرید نفر میخواد مهندس کامپیوتر بشه.حالا مشکل من اینجاست که نمیدونم برم شاخه ی ریاضی یا برم فنی حرفه ای.میگن از هر 2 تا میتونی مهندس شی و من موندم سر دوراهی.یکی میگه ریاضی بهتره چون کلاس داره و یک بار بیشتر کنکور نمیدی و تو دانشگاه با کمترین نوع درس خوندن میتونی مدرک بگیری!یکی میگه نه الان دوره دوره ی فنی حرفه ای ها هست،برو فنی تو 6 سال مهندس میشی ولی باید تو دانشگاه خیلی خرخونی کنی!ایا اینا درسته؟والا مشاور مدرسه میگه که بیشتر بچه های فنی به دلیل ظرفیت کم دانشگاه در کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای سر فوق دیپلم گیر میکنند و نمیتونند مهندس شن،به طور کلی میگه از هر 10هنرجوی فنی حرفه ای یکیش میتونی تو کاردانی به کارشناسی موفق بشه.))
ایا این چیزایی که من میشنوم درسته؟! .
دارم عاجزانه از شما ها خواهش میکنم که این بنده ی حقیر رو راهنمایی کنید و به اینده ی من کمک کنید.
:( :( :(
سلام
می فهمم چی میگی...
اگه دوست داری اذیت نشی
اگه دوست داری دانشگاه خوب بری
اگه دوست داری تبعیض ناراحتت نکنه
اگه دوست داری به بالاها فکر کنی
و...

برو ریاضی فیزیک bil:

mahmoodtaker

پست توسط mahmoodtaker » شنبه 10 مرداد 1388, 9:26 am

ممنون از همه ی شماها که خوب برام موضوع رو تشریح کردید.
اگه فقط مشکل فنی حرفه ای اینه که ادم 2 بار کنکور میده خب چه عیبی داره!
ولی اخه من شنیدم فنی تو کاردانی ظرفیت یسیار بالای داره اما در مهندسی(کارشناسی) خیر.
گمان کنم ریسک نکنم و برم ریاضی بن نفع خودمه(البته تو خانواده ی خودم کسایی هستن که فنی رفتن و مهندس هم شدن اما کسایی که ریاضی رفته بودن در دانشگاه خیلی راحت تر و سریع تر (تو 5 سال با احتساب پیش دانشگاهی) مهندس شدن)
ممنون از همه ی شما

آواتار کاربر
پیر کاردانی
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط پیر کاردانی » شنبه 10 مرداد 1388, 10:56 am

mahmoodtaker نوشته شده:ممنون از همه ی شماها که خوب برام موضوع رو تشریح کردید.
اگه فقط مشکل فنی حرفه ای اینه که ادم 2 بار کنکور میده خب چه عیبی داره!
ولی اخه من شنیدم فنی تو کاردانی ظرفیت یسیار بالای داره اما در مهندسی(کارشناسی) خیر.
گمان کنم ریسک نکنم و برم ریاضی بن نفع خودمه(البته تو خانواده ی خودم کسایی هستن که فنی رفتن و مهندس هم شدن اما کسایی که ریاضی رفته بودن در دانشگاه خیلی راحت تر و سریع تر (تو 5 سال با احتساب پیش دانشگاهی) مهندس شدن)
ممنون از همه ی شما

سلام
معلومه شما واسه ات مهندس شدن خیلی مهمه.
اگر می خوای فقط بهت بگن مهندس برو ریاضی فیزیک و اگر نه هم همون چیزایی که مجتبی گفت.
موفق باشی جوون.

یا علی
تلاش نکن تا شکست نخوری

تا تلاشی دیگر
یا علی

Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Sina-S » شنبه 10 مرداد 1388, 11:17 am

شما بهتر است اول هدفتان را مشخص کنید بعد تصمیم بگیرید...

mahmoodtaker

پست توسط mahmoodtaker » یک‌شنبه 11 مرداد 1388, 10:10 am

دوست عزیز دقیقا حق با شماست.....
بنده در خانواده ای زندگی میکنم که دکتر و مهندس زیاده و از این جهت منم باید یه کلاسی برا خودم داشته باشم دیگه!!
باور کنید من اصلا برام مهم هم نیست که چه مهندسی بشم همین که نام مهندس رو یدک بگشم برام عالیه!!!
چون اصلا غصه ی اشتغال رو نمیخورم ماشالله فامیل کله گنده زیاد داریم ،بیکار نمیمونم!

آواتار کاربر
پیر کاردانی
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط پیر کاردانی » یک‌شنبه 11 مرداد 1388, 11:18 am

mahmoodtaker نوشته شده:دوست عزیز دقیقا حق با شماست.....
بنده در خانواده ای زندگی میکنم که دکتر و مهندس زیاده و از این جهت منم باید یه کلاسی برا خودم داشته باشم دیگه!!
باور کنید من اصلا برام مهم هم نیست که چه مهندسی بشم همین که نام مهندس رو یدک بگشم برام عالیه!!!
چون اصلا غصه ی اشتغال رو نمیخورم ماشالله فامیل کله گنده زیاد داریم ،بیکار نمیمونم!

سلام
پس به چسب به درس که ریاضی و فیزیک هم مفتی نیست.
یا علی
تلاش نکن تا شکست نخوری

تا تلاشی دیگر
یا علی

mahmoodtaker

پست توسط mahmoodtaker » یک‌شنبه 11 مرداد 1388, 12:02 pm

منظورت رو متوجه نشدم!!!

آواتار کاربر
پیر کاردانی
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط پیر کاردانی » یک‌شنبه 11 مرداد 1388, 12:08 pm

mahmoodtaker نوشته شده:منظورت رو متوجه نشدم!!!
سلام
پس بهترین گزینه واسه ات ریاضی فیزیک هست.
که فقط بگن مهندس.
زودم تموم کنی.
البته فنی ها اگه بچه درس خون باشن 4 ساله می گیرن.

یا علی
تلاش نکن تا شکست نخوری

تا تلاشی دیگر
یا علی

mahmoodtaker

پست توسط mahmoodtaker » یک‌شنبه 11 مرداد 1388, 8:38 pm

ولی یه سوال برم پیش اومد.....
واقعا کنکور کاردانی به کارشناسی فنی خیلی سخته؟!!(نسبت به کاردانی پیوسته ی اونها)
یا فقط ظرفیتش برا سراسری کمه؟
اخه من شنیدم تو کاردانی پیوسته ی فنی با توجه به تعداد دانشگاه ازاد موجود کسی بدون دانشگاه نمیمونه! از این نظر کاردانی به کارشناسی هم میشه مثلا فرد ضعیفی که کاردانی رو به زور گرفته به راحتی بره ازاد؟!!! یا فقط تو کاردانی این طوری هست؟
فرض کنید یه نفر اصلا غصه ی پول براش نیست...

mtu
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط mtu » یک‌شنبه 11 مرداد 1388, 8:59 pm

بچه ها بی زحمت 3 تا سوال داشتم
1-سی که تو 2 سال دبیرستان هیچی(توجه:هیچی) از vb تو نفهمیده!!!(نه از نظر کند ذهن بودن از نظر معلم خوب نداشتن) میتونه بر دانشگاه ادامه تحصیل بده؟ یا حد اقل تو این 50 روز باقیمونده تا اغاز دانشگاه میتونه vb رو حداقل تا حدودی فرا بگیره؟!
2-1390 که کنکور حذف میشه کاردانی به کارشناسی فنی حذف یا حداقل مقداری راحت ترنمیشه؟
3-شایعه شده بود که در اینده میخوان به تمامی کاردانی ها و کارشناس هایی که از فنی این مدارک رو گرفته اند به ترتیب دیپلم تکمیلی و دیپلم پیشرفته بدن ایا این درسته؟!
ممنون میشم اگه با حوصله به همه ی سوال ها پاسخ بدید
به خدا دعاتون میکنم.

Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Sina-S » یک‌شنبه 11 مرداد 1388, 9:35 pm

mtu نوشته شده:بچه ها بی زحمت 3 تا سوال داشتم
1-سی که تو 2 سال دبیرستان هیچی(توجه:هیچی) از vb تو نفهمیده!!!(نه از نظر کند ذهن بودن از نظر معلم خوب نداشتن) میتونه بر دانشگاه ادامه تحصیل بده؟ یا حد اقل تو این 50 روز باقیمونده تا اغاز دانشگاه میتونه vb رو حداقل تا حدودی فرا بگیره؟!
2-1390 که کنکور حذف میشه کاردانی به کارشناسی فنی حذف یا حداقل مقداری راحت ترنمیشه؟
3-شایعه شده بود که در اینده میخوان به تمامی کاردانی ها و کارشناس هایی که از فنی این مدارک رو گرفته اند به ترتیب دیپلم تکمیلی و دیپلم پیشرفته بدن ایا این درسته؟!
ممنون میشم اگه با حوصله به همه ی سوال ها پاسخ بدید
به خدا دعاتون میکنم.
با سلام

1.ویژوال بیسیک زبان ساده ای هست ، شما به راحتی و در عرض چند روز می تونید به قواعدش مسلط بشید... من یادم میاد که دوست من هم دقیقا در آعاز دوره کاردانی مشکل شما رو داشت و ابتدای شروع ترم حتی 1 خط هم بلد نبود کد بنویسه ، ولی در پایان ترم یکی از برترین پروژه ها رو ارائه داد...
با اینکه کتاب های هنرستان منبع خوب و مناسبی برای یادگیری VB هست اما اگه براتون کمی سخته می تونید به کتب الکترونیکی و همچنین سایت های فراوان آموزش VB به زبان فارسی مراجعه کنید. (ولی در هر حال کتب هنرستان خیلی خوبه...)

2.دوست عزیز توجه داشته باشید که هنوز وزارت علوم تصمیم قاطعی جهت حذف کنکور نگرفته ، چندی پیش بود که ریاست وزارت علوم گفته بود که برای حذف کنکور سراسری (تازه سراسری نه کارشناسی ناپیوسته!) برنامه جامعی نداریم و موانعی در جهت انجام این کار وجود داره که در حال بررسی در مجلس و... است.
در هر صورت به نظر من شما ذهن خودتونو مشغول این چیزها و حذف کنکور نکنید ، چون فعلا چنین چیزی در هاله ای در ابهام قرار داره...

3.چنین چیزی قرار بوده ، حتی سال های گذشته تجمعاتی در این زمینه صورت گرفته و اتفاقا بازتاب هایی در رسانه ها و همچنین مجلات (همشهری جوان و...) داشته است.
سپس فکر می کنم که پس از اعتراضات از سوی وزارت آموزش و پرورش تکذیب شد.

موفق باشید...

mahmoodtaker

پست توسط mahmoodtaker » دوشنبه 12 مرداد 1388, 10:42 am

ولی یه سوال برم پیش اومد.....واقعا کنکور کاردانی به کارشناسی فنی خیلی سخته؟!!(نسبت به کاردانی پیوسته ی اونها)
یا فقط ظرفیتش برا سراسری کمه؟
اخه من شنیدم تو کاردانی پیوسته ی فنی با توجه به تعداد دانشگاه ازاد موجود کسی بدون دانشگاه نمیمونه! از این نظر کاردانی به کارشناسی هم میشه مثلا فرد ضعیفی که کاردانی رو به زور گرفته به راحتی بره ازاد؟!!! یا فقط تو کاردانی این طوری هست؟
فرض کنید یه نفر اصلا غصه ی پول براش نیست...

قفل شده

بازگشت به “کنکور کاردانی پیوسته ( فنی و حرفه ای )”