درس معماری کامپیوتر

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کارشناسی ارشد بپردازید

مدیر انجمن: rosa_127

قفل شده
doostidoostaneh
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: تهران
تماس:

درس معماری کامپیوتر

پست توسط doostidoostaneh » دوشنبه 22 آذر 1389, 6:01 pm

بچه ها اینجا هدفم اینه که هر کس هر چی از این درس خونده به موردی بر خورده مطرح کنه تا بقیه هم بررسی کنن شاید مشکلی که برای شما پیش آمده مشکل کسی دیگه هم باشه و شخص سومی کمک به حل این قضیه کنه
من خودم کتاب معماری کامپیوتر موریس مانو ترجه سپید نام رو میخوانم اما نمیدونم دقیقا تا فصل چند توی کنکور هست
دو ماه مانده به کنکور سعی دارم برای هر درس یه مبحث درست کنم تا اینجوری به هم بتونیم بیشتر کمک کنیم

doostidoostaneh
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: تهران
تماس:

Re: درس معماری کامپیوتر

پست توسط doostidoostaneh » دوشنبه 22 آذر 1389, 6:13 pm

دوست خوبمون توی منابع و سر فصل های مصوب وزارت علوم گفتن که

معماري كامپيوتر

تعريف معماري كامپيوتر، اشاره اي به تاريخچه كامپيوتر و نسلهاي آن، معرفي واحدهاي اصلي كامپيوتر، طراحي مجموعه دستورالعمل، بررسي معيارها و مسائل، نحوه اجراي دستورالعملها به كمك زبان توصيف سخت افزار(مثل RTL)، روشهاي طراحي واحد كنترل به روش سيم بندي شده، ساختار واحد كنترل، كنترل انواع گذرگاه و مسيريابي داده، طراحي واحد حسابي، منطقي و محاسبه تاخيرها، طراحي واحد كنترل ريزبرنامه پذير، حافظه و سلسله مراتب آن، حافظه هاي ايستا و پويا، معرفي حافظه نهان(CACHE) و مجازي(Virtual)، الگوريتمهاي حسابي جمع، تفريق، ضرب و تقسيم، الگوريتمهاي مميز شناور، شيوه هاي دسترسي به دستگاههاي ورودي و خروجي(سركشي، وقفه)، دسترسي مستقيم به حافظه(DMA) و به اشتراك گذاري گذرگاه(BUS)، اشاره به روند توسعه معماري كامپيوتر و تفاوتهاي RISC, CISC.

مراجع:

1- Hama, Zaky, Computer Organization
2- Patterson, Hennessey,Computer Architecture, Hardware/Software Design
3- Mano, Computer System Architecture
4- Mano, Logic and Computer Design Fundamentals

این خیلی خوبه و ما میتونیم با استفاده از این سر فصل ها هر مشکلی که پیش میاد دقیقا بگیم که سوالمون تو چه قسمتیه

قفل شده