بحث کنید مقایسه دانشگاه آزاد با غیرانتفاعی

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
amirali1821
کاربر معمولي
کاربر معمولي

Re: بحث کنید مقایسه دانشگاه آزاد با غیرانتفاعی

پست توسط amirali1821 » چهارشنبه 30 آذر 1390, 12:47 pm

از چي غير انتفاعي برات بگم ؟
من دانشجوي موسسه غير انتفاعي عقيق شاهين شهر-اصفهان هستم ! از سطح علمي كه هيچي نگو كه بد رقم قاطي مي كنم ! از رفتار پرسنل كه انگار دارن با سگ رفتار مي كنن !‌والا بخدا با سگم اينجوري برخورد مي كنن !‌
كلاساي دختر پسر جدا ! انگار فك ميكنن ما از عربستان اومديم !‌غذاي افتضاح !‌قوانين من در آوردي! من كه حالم از اين دانشگاه به هم مي خوره برا ترم بهمن هم دارم مي رم دانشگاه آزاد !
به اين دلايل كه فك مي كنم منطقي باشه :‌
-سطح علمي پايين اساتيد
-غذاي مضخرف
-پرسنل مضخرف
-مكان مضخرف
-اگه درسي رو حذف كني ميره با ورودي هاي جديد يعني يه سال عقب ميوفته !
-در طول ترم يه درس بيشتر نميتوني حذف كني ! يعني دانشگاه غير مستقيم بهت ميگه بايد و بايد مشروط شي مايه بريزي تو حساب دانشگاه
-اساتيد ش با آدم راه نميان حتي 9.75 بهت نميدن كه مشروط شي !
-سلف خواهران و برادران و با يه پرده از هم جدا كردن انگار اتاق پرو !
خلاصه هرچي از بدياش بگم كم گفتم !
به دوستان سال آينده مخصوصا بچه هاي اصفهان (ناپيوسته نرم افزار) كه ميخوان كنكور بدن بگم هرجا رو زديد حتي داهات هاي زاهدان و زديد اينجا رو نزنيد !‌خيلي دانشگاه آشغاليه !‌خيلي از بچه ها رو
ميشناسم كه ميخوان همين ترم اولي انصراف بدن !
امضا ندارم به جاش انگشت میزنم اونم از نوع کامپیوتریش
تصویر

iran_text
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط iran_text » پنج‌شنبه 1 دی 1390, 7:09 pm

سلام پیشنهاد من آزاده من کاردانیمو جهاد دانشگاهی اهواز خوندم کارشناسی هم دارم آیندگان تنکابن می خونم
انگار مدرسه میری
کنکور آزاد دادم که دراومدم ازین مدارسی که وزارت علوم به خاطر اسمش راه انداخته و یه عده ای رو داره واسه پول می چاپه بیام بیرون.... به قول یکی از استادامون جریان اینجا مثل این ممونه بگی یه زمانی به شیری از باغمون رد شده بود اما نمی تونی بگی باغ شیره
ماهم اسم وزارت علوم داریم اما واقعا سطحشون پایینه

آواتار کاربر
mohsen6492003
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط mohsen6492003 » پنج‌شنبه 1 دی 1390, 8:55 pm

والا من ترم اول دانشگاه آزاد یکی از واحدای تهران، کارشناسی میخونم.البته گوله اسمشو خوردم،یعنی اسمش تهرانه ولی خیلی از تهران دوره!!!!ادانشجو رو به چشمه تراول و پول مبینن(البته کلا دانشگاه آزاد این طوری هستش) ، من این ترم فقط 1 میلیون و 250 پول ریختم تو دهنه وا موندشون.موقع انتخاب واحد انقدر بی نظم و بی قانون هستش که حد نداره،همیشه جوری با آدم رفتار می کنن که انگار اینجا چاله میدونه نه دانشگاه!!!!هر کاری با مسئولین داشته باشی مثله توپه فوتبال پاست میدن اینور اونر تا خسته بشی و به غلط کردن بیفتی!!! خدا نکنه بخای باهاشون تلفنی صحبت کنی،اصلا جواب نمیدن،یعنی واسه هر کاره کوچیکی باید پاشی بیای دانشگاه.از امکانات چی بگم که نگم بهتره!تو کلاس از سرما یخ میزدنیم و بعضی از کلاسامون تعطیل میشه ،چون اون ساختمونی که درس می خوندیم فاقد سیستم گرمایشیه !!! البته الان یه دو هفته ای هست که سیستم گرمایشی رو راه انداختن ولی انقد سرو صدا میکنه که صدای استادو هیچکس نمیشنوه!!من کاردانیمم دانشگاه آزاد خوندم
امسال تکمیل ظرفیت غیر انتفاعی قبول شدم،رفتم واسه ثبت نام، اصلا جا خوردم!!!!!چقدر با آدم خوب برخورد میکنن ، همه چی رو حساب کتاب،هرچی از خوبیش بگم کم گفتم،امکاناتش واقعا عالی بود من که کف کردم .انگار اومدم تو آکسفورد!!!!.ایشالا از ترم بهمن باید برم سره کلاس.تفاوت های خیلی مهمی که این دانشگاه با آزاد داشت علاوه بر این چیزایی که گفتم این بود:
1.تو آزاد باید 84 واحد پاس کنی ولی تو غیرانتفاعی 72 واحد
2.شهریه غیر انتفاعی 480 تومنه ولی آزاد 1 ملیون و خورده ای (که باید هزینه رفت و آمد رو هم بهش اضافه کنی که دیگه سر به فلک میکشه!!!!)
3.تو غیر انتفاعی واحد هایی که تو کاردانی گذروندم ،بعضیاشون رو و درس هایی که الان تو کارشناسی دارم می گذرونم رو همشو تطبیق میده، ولی دانشگاه آزاد از اونجا که پول فقط واسش مهمه، تطبیق نمیده(نه این که تو قانونش نباشه ولی در 99 درصد موارد درسی رو تطبیق نمیده) سطحشم که قطعا از آزاد بالاتره(البته هنوز من سره کلاس نرفتم ببینم استاداش چه جوریه ولی این جور که پرس و جو کردم و جزوه اساتید رو دیدم اصلا قابل قیاس با آزاد نیست،واقعا سطحشون بالاست و باید خوب درس بخونی تا جا نمونی از بقیه.)
ناگفته نمونه که غیر انتفاعی هم خوب و بد داره مثلا میبینیم که دوستان عنوان میکنن دانشگاه آزاد بهتره،چرا؟چون اون واحدی که غیر انتفاعی درس خوندن فاقد هرگونه امکاناتی بوده و حق هم دارن همچین چیزی بگن، ولی در کل این غیر انتفاعی که من دیدم سگشم به آزاد میرزه.حداقل تجربه من تا الان این جوری بوده و قطعا هرکس نظر خاصه خودشو داره و کاملا هم محترمه!!!

amirali1821
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط amirali1821 » جمعه 2 دی 1390, 1:06 pm

mohsen6492003 نوشته شده:والا من ترم اول دانشگاه آزاد یکی از واحدای تهران، کارشناسی میخونم.البته گوله اسمشو خوردم،یعنی اسمش تهرانه ولی خیلی از تهران دوره!!!!ادانشجو رو به چشمه تراول و پول مبینن(البته کلا دانشگاه آزاد این طوری هستش) ، من این ترم فقط 1 میلیون و 250 پول ریختم تو دهنه وا موندشون.موقع انتخاب واحد انقدر بی نظم و بی قانون هستش که حد نداره،همیشه جوری با آدم رفتار می کنن که انگار اینجا چاله میدونه نه دانشگاه!!!!هر کاری با مسئولین داشته باشی مثله توپه فوتبال پاست میدن اینور اونر تا خسته بشی و به غلط کردن بیفتی!!! خدا نکنه بخای باهاشون تلفنی صحبت کنی،اصلا جواب نمیدن،یعنی واسه هر کاره کوچیکی باید پاشی بیای دانشگاه.از امکانات چی بگم که نگم بهتره!تو کلاس از سرما یخ میزدنیم و بعضی از کلاسامون تعطیل میشه ،چون اون ساختمونی که درس می خوندیم فاقد سیستم گرمایشیه !!! البته الان یه دو هفته ای هست که سیستم گرمایشی رو راه انداختن ولی انقد سرو صدا میکنه که صدای استادو هیچکس نمیشنوه!!من کاردانیمم دانشگاه آزاد خوندم
امسال تکمیل ظرفیت غیر انتفاعی قبول شدم،رفتم واسه ثبت نام، اصلا جا خوردم!!!!!چقدر با آدم خوب برخورد میکنن ، همه چی رو حساب کتاب،هرچی از خوبیش بگم کم گفتم،امکاناتش واقعا عالی بود من که کف کردم .انگار اومدم تو آکسفورد!!!!.ایشالا از ترم بهمن باید برم سره کلاس.تفاوت های خیلی مهمی که این دانشگاه با آزاد داشت علاوه بر این چیزایی که گفتم این بود:
2.شهریه غیر انتفاعی 480 تومنه ولی آزاد 1 ملیون و خورده ای (که باید هزینه رفت و آمد رو هم بهش اضافه کنی که دیگه سر به فلک میکشه!!!!)
3.تو غیر انتفاعی واحد هایی که تو کاردانی گذروندم ،بعضیاشون رو و درس هایی که الان تو کارشناسی دارم می گذرونم رو همشو تطبیق میده، ولی دانشگاه آزاد از اونجا که پول فقط واسش مهمه، تطبیق نمیده(نه این که تو قانونش نباشه ولی در 99 درصد موارد درسی رو تطبیق نمیده) سطحشم که قطعا از آزاد بالاتره(البته هنوز من سره کلاس نرفتم ببینم استاداش چه جوریه ولی این جور که پرس و جو کردم و جزوه اساتید رو دیدم اصلا قابل قیاس با آزاد نیست،واقعا سطحشون بالاست و باید خوب درس بخونی تا جا نمونی از بقیه.)
ناگفته نمونه که غیر انتفاعی هم خوب و بد داره مثلا میبینیم که دوستان عنوان میکنن دانشگاه آزاد بهتره،چرا؟چون اون واحدی که غیر انتفاعی درس خوندن فاقد هرگونه امکاناتی بوده و حق هم دارن همچین چیزی بگن، ولی در کل این غیر انتفاعی که من دیدم سگشم به آزاد میرزه.حداقل تجربه من تا الان این جوری بوده و قطعا هرکس نظر خاصه خودشو داره و کاملا هم محترمه!!!
دوست عزيز نظرت كاملا محترم ! اما بهت بگم كه گول خوش رفتاري شون رو نخوري !‌منم روز اول رفتم گفتم من اينجا قبول شدم اينقد خوش برخورد و عالي بودن كه حال كردم !‌اما همين كه ثبت نام كردم و خرم از پل گذشت ديدم رفتارشون داره عوض مي شه ! دارن بد اخلاق ميشن !! الان عين يه سگن كه نبايد نزديكشون شد !‌فقط هم پول براشون مهمه !‌وقتي من رفتم پيش مدير گروه گفتم استاد اسمبلي رو عوض كنيد خوب درس نميده ! جوري كت و شلوار قهوه اي تنم كرد كه خودم حال كردم ! فقط پول پول !!
بازم مي گم گول اين ظاهر سازي رو نخور !‌خود داني !
امضا ندارم به جاش انگشت میزنم اونم از نوع کامپیوتریش
تصویر

آواتار کاربر
mohsen6492003
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط mohsen6492003 » جمعه 2 دی 1390, 6:57 pm

amirali1821 نوشته شده:
mohsen6492003 نوشته شده:والا من ترم اول دانشگاه آزاد یکی از واحدای تهران، کارشناسی میخونم.البته گوله اسمشو خوردم،یعنی اسمش تهرانه ولی خیلی از تهران دوره!!!!ادانشجو رو به چشمه تراول و پول مبینن(البته کلا دانشگاه آزاد این طوری هستش) ، من این ترم فقط 1 میلیون و 250 پول ریختم تو دهنه وا موندشون.موقع انتخاب واحد انقدر بی نظم و بی قانون هستش که حد نداره،همیشه جوری با آدم رفتار می کنن که انگار اینجا چاله میدونه نه دانشگاه!!!!هر کاری با مسئولین داشته باشی مثله توپه فوتبال پاست میدن اینور اونر تا خسته بشی و به غلط کردن بیفتی!!! خدا نکنه بخای باهاشون تلفنی صحبت کنی،اصلا جواب نمیدن،یعنی واسه هر کاره کوچیکی باید پاشی بیای دانشگاه.از امکانات چی بگم که نگم بهتره!تو کلاس از سرما یخ میزدنیم و بعضی از کلاسامون تعطیل میشه ،چون اون ساختمونی که درس می خوندیم فاقد سیستم گرمایشیه !!! البته الان یه دو هفته ای هست که سیستم گرمایشی رو راه انداختن ولی انقد سرو صدا میکنه که صدای استادو هیچکس نمیشنوه!!من کاردانیمم دانشگاه آزاد خوندم
دوست عزيز نظرت كاملا محترم ! اما بهت بگم كه گول خوش رفتاري شون رو نخوري !‌منم روز اول رفتم گفتم من اينجا قبول شدم اينقد خوش برخورد و عالي بودن كه حال كردم !‌اما همين كه ثبت نام كردم و خرم از پل گذشت ديدم رفتارشون داره عوض مي شه ! دارن بد اخلاق ميشن !! الان عين يه سگن كه نبايد نزديكشون شد !‌فقط هم پول براشون مهمه !‌وقتي من رفتم پيش مدير گروه گفتم استاد اسمبلي رو عوض كنيد خوب درس نميده ! جوري كت و شلوار قهوه اي تنم كرد كه خودم حال كردم ! فقط پول پول !!
والا با در نظر گرفتن صحبت های شما هم اگه غیر انتفاعی بهتر از آزاد نباشه به هیچ وجه کمتر نیست البته این نظر و تجربه ی عینی و شخصی من از دانشگاه آزاد نسبت به غیر انتفاعی هستش و همنطوری که گفتم، هرکی غیر انتفاعی بد رفته حق داره نظر بدی داشته باشه (ولی من غیر انتفاعی خوب قبول شدم و نظرم این هست که گفتم)
باید اضافه کنم که یکی از دوستام هم که توی این دانشگاه آزاد که الان هستم، کاردانی درس میخوند و برای کارشناسی غیرانتفاعی قبول شد، بهم گفت که خیلی خیلی راضی هستش مخصوصا از سطح علمی دانشگاه.من وقتی برا ثبت نام رفتم از بروبچه های دانشگاه هم سوال کردم اکثرا راضی بودن،اصلا بایه نگاه به دانشگاه هم میشد این رو حدس زد و فهمید. در هر حال:
نتیجه:هر غیرانتفاعی خوب نیست و همینطور هر دانشگاه آزادی هم خوب نیست این بسته به خوده شخصه که بره از نزدیک تحقیق کنه و مقایسه بکنه که بره دانشگاه غیرانتفاعی یا بره آزاد. goll

miss_kaz
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط miss_kaz » جمعه 5 خرداد 1391, 4:25 pm

mohsen6492003 نوشته شده:
amirali1821 نوشته شده:
والا با در نظر گرفتن صحبت های شما هم اگه غیر انتفاعی بهتر از آزاد نباشه به هیچ وجه کمتر نیست البته این نظر و تجربه ی عینی و شخصی من از دانشگاه آزاد نسبت به غیر انتفاعی هستش و همنطوری که گفتم، هرکی غیر انتفاعی بد رفته حق داره نظر بدی داشته باشه (ولی من غیر انتفاعی خوب قبول شدم و نظرم این هست که گفتم)
باید اضافه کنم که یکی از دوستام هم که توی این دانشگاه آزاد که الان هستم، کاردانی درس میخوند و برای کارشناسی غیرانتفاعی قبول شد، بهم گفت که خیلی خیلی راضی هستش مخصوصا از سطح علمی دانشگاه.من وقتی برا ثبت نام رفتم از بروبچه های دانشگاه هم سوال کردم اکثرا راضی بودن،اصلا بایه نگاه به دانشگاه هم میشد این رو حدس زد و فهمید. در هر حال:
نتیجه:هر غیرانتفاعی خوب نیست و همینطور هر دانشگاه آزادی هم خوب نیست این بسته به خوده شخصه که بره از نزدیک تحقیق کنه و مقایسه بکنه که بره دانشگاه غیرانتفاعی یا بره آزاد. goll
من دانشگاه آزاد اصفهان درس خوندم و کارآموزیم مخابرات استان اصفهان بودم. اینو برای چی میگم چون هم دانشگاه آزاد بودم هم با بچه های غیر انتفاعی یک جا و همزمان کارآموز بودم. فقط یه تفاوتی که من کاردانی بودم اونا کارشناسی از دانشگاه سپاهان سپاهان شهر که بین بچه ها اسمش خیلی معروفه و میگن تقریبا درجه یکه. از لحاظ معلومات اصلا قابل قیاس نبودیم. دانشگاه آزاد درسته ترمی 1 تومن میدادم اما ارزششو داشت. زیر سر پدر مادرم بودم و راحت هرجا میخاستم میرفتم. رفتار پرسنل و این چیزا رو به نظر من نباید مقایسه کرد. آره رفتار پرسنلش زیاد جالب نبود اما اساتیدی داشتیم که بسیار با سواد بودن و از خداشون بود دانشجو دنبال علم و سواد باشه. اما توی دانشگاه غیرانتفاعی دوستای من میگفتن استاد ترم بعد اصلا جواب سلامتم نمیده. الانم یکی از دوستان دیگم غیر انتفاعی میره میگه باید آزادو بزارید رو سرتون اختلاف شهریش هم با آزاد حدودا 200-300 هزار تومنه که به نظر من ارزششو داره حداقل آدمو پس فردا به خاطر مدرکش مسخره نمیکنن. یه مطلب دیگه که تو اخبار خودمون پارسال میگفت اینکه سال گذشته 18 تا موسسه غیرانتفاعی تعطیل شد تو کشور. کسی تالا چنین چیزی در مورد آزاد شنیده؟
مطلب آخر مدارک آزاد البته دانشگاه های درجه یکش بین المللی هست. مثلا خوراسگان اصفهان یا نجف آباد اصفهان

قفل شده