لطفا راهنمايي كنيد . آيا واسه ثبت نام برگه سبز لازمه ؟

سوالات و ابهامات خودتون را در رابطه با خدمت سربازی در این بخش مطرح کنید

مدیر انجمن: مشاور سایت کارشناسی

قفل شده
آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: هورا
تماس:

لطفا راهنمايي كنيد . آيا واسه ثبت نام برگه سبز لازمه ؟

پست توسط مهيار » شنبه 2 شهریور 1387, 12:26 am

دوستان عزيز راستش يه سئوالي مدتهاست كه ذهنمو مشغول كرده . راستش من چشام خيلي ضعيفه پيشه متخصص هم كه رفتم بهم گفت معاف ميشي . بريم سر اصل قضيه راستش من دو روز بعد كنكور اقدام كردم دفتر چمو پست كردم تاريخ فارغ التحصيليم هم 13/12/86 خورده . خلاصه واسه معافيت اقدام كردم چند روز پيش مداركم ارجاع شد و روي پاكت پست نوشته بود دعوتنامه واستون ارسال ميشه اما هنوز ارسال نشده . اما اصل قضيه اينه من امسال يه رتبه خوب آوردم كه صد در صد دانشگاه قبول ميشم اما نكته اينجاست اگه كارهاي معافيتم تموم نشه تا اون موقع ( كه احتمالش هم زياده ) من موقع ثبت نام واسه دانشگاه به مشكل نميخورم . چون تويه دفتر چه شماره 1 كنكور نوشته موقع ثبت نام يا بايد كارت پايان خدمت داشته باشي يا برگه سبز ارسال مدارك . حالا واسه من كه براي معافيت اقدام كردم هنوز هيج كارم تموم نشده و برگه سبزي هم ارسال نشده . ميخواستم بدونم وقتي كه دانشگاه قبول ميشم آيا اين برگه لازمه ؟ اصلا وقتي كه دانشگاه قبول ميشي معافيت تحصيلي بهت ميخوره ديگه اونجا به مشكلي نميخوري واسه ثبت نام تويه دانشگاه ؟ اگه مشكل ميخورم چاره چيه ؟ اگه در حال حاظر اصلا معافيت نخوام بايد چيكار كنم ؟ ميشه همينطور كه در حال تحصيل هستي و كارهاي معافيت نصفه و نيمه هست پيگير باشي و كارت بگيري ؟
ممنون ميشم منو يكي روشن كنه
پيش از سحر تاريك است،اما تا كنون نشده که آفتاب طلوع نکند... به سحر اعتماد کنيد.

شکست وجود ندارد مگر در ذهن سازنده‌اش!
-------------------------------------------------------------------
بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي
--------------------------------------------------------------------------
به سلامتي بچه هاي قديم که با ذغال واسه خودشون سيبيل ميذاشتن تا شبيه باباهاشون بشن نه بچه هاي الان که ابروهاشونو بر ميدارن تا شبيه مادراشون بشن

آواتار کاربر
Juggernaut
کاربر خوب
کاربر خوب
محل اقامت: اهواز
تماس:

Re: لطفا راهنمايي كنيد . آيا واسه ثبت نام برگه سبز لازمه ؟

پست توسط Juggernaut » شنبه 2 شهریور 1387, 3:23 am

.
برا برگ سبزت برو حوزه نظام وظیفه پیگیر شو . شماره ملی میدی بهت میگن که تو چه مرحله ای هستی و برگه رو برات پرینت میکنن.
به این اداره پست هیچ اعتباری نیست من خودم دیدم برگم نیومد رفتم حوزه گفتن پست کردیم و حتما تو پست مونده گفت از این اتقاق ها تو پست زیاد می افته دیر اومدی!! اعزامم گذشت ! و دو ماه افتاد عقب و غیبت هم خوردم. یه چیز جالب دیگه اینکه وقتی خدمتم تموم شد تازه بسته رو تو اداره پست پیدا کردند جالب تر اینکه تو اداره پست هم میگفتن اینجا از این اتفاق ها زیاد می افته!

.
اگه برگت اومده باشه حتما برات پرینت میکنن.
.
در حال تحصیل هم میتونی کارتت رو بگیری اتفاقا وقت بیشتری داری و مدرکت هم میشه اشتغال به تحصیل (البته برای معافیت پزشکی تو دفترچه رو نگاه کن که مطمئن بشی)

.
What`s done is done.
.

تا هستم اي رفيق نداني که کيستم------روزي سراغ وقت من آئي که نيستم

در آستان مرگ که زندان زندگيست--------تهمت به خويشتن نتوان زد که زيستم
.
میخوام بپرم ، سقوط آزاد... یه سقوط آزاد با چشم های بسته...
دعام کنید...برای وقتی که چشمام رو باز میکنم دعام کنید.میخوام از دوباره شروع کنم...از وقتی که مردم...از وقتی که دوباره متولد شدم...

KinG_iR
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط KinG_iR » شنبه 2 شهریور 1387, 5:45 am

نمی دونم منظورتون از برگه سبز چیه! اما یه سوال و یا یک مشکلی برام پیش اومده اینه که 6ماه بعد از تاریخ30/11/86آخرین روزش میشه 31/5/87؟ آخه من 31/5/87 دفترچم رو پست کردم و بعضی ها میگفتن که آخرین روز هست. لفطا اول یکی این قضیه رو حل کنه برام و شما نظرتون رو بدید !
دوم اینکه برگه اعزام به خدمتم یعنی برگه ای که از طرف نظام وظیفه باید برام در مورد اعزام بیاد چقدر طول میکشه که برسه دستم؟ من شنیدم یک ماه!! راه دیگه ای هست که زودتر دستم برسه؟
سوم اینکه همین برگه اعزامم رو حتما موقع ثبت نام ازم می خوان؟! چون ممکنه بعد مدت ثبت نام دستم برسه.

ممنون میشم به این 3سوال من جواب بدید آخه می دونم که دانشگاه قبول میشم انشااله.

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

پست توسط مهيار » شنبه 2 شهریور 1387, 12:46 pm

Juggernaut نوشته شده:.
برا برگ سبزت برو حوزه نظام وظیفه پیگیر شو . شماره ملی میدی بهت میگن که تو چه مرحله ای هستی و برگه رو برات پرینت میکنن.
به این اداره پست هیچ اعتباری نیست من خودم دیدم برگم نیومد رفتم حوزه گفتن پست کردیم و حتما تو پست مونده گفت از این اتقاق ها تو پست زیاد می افته دیر اومدی!! اعزامم گذشت ! و دو ماه افتاد عقب و غیبت هم خوردم. یه چیز جالب دیگه اینکه وقتی خدمتم تموم شد تازه بسته رو تو اداره پست پیدا کردند جالب تر اینکه تو اداره پست هم میگفتن اینجا از این اتفاق ها زیاد می افته!

.
.
در حال تحصیل هم میتونی کارتت رو بگیری اتفاقا وقت بیشتری داری و مدرکت هم میشه اشتغال به تحصیل (البته برای معافیت پزشکی تو دفترچه رو نگاه کن که مطمئن بشی)

.
مرتضي عزيز ممنون اما مشكل من الان واسه معافيت اونايي كه معافيت اقدام ميكنن واسشون برگه سبز نمياد .
در ضمن اون دوست ديگمون چند تا سئوال پرسيده بود برگه سبز همين برگه اي كه موقع ارجاع مدارك همراه مدارك بهت ارسال ميشه و موقع ثبت نام لازمه . در مورد ارسال مدارك هم كه تويه آخرين روز فرستادي مشكلي به وجود نمياد چون اونا اون تاريخي رو نگاه ميكنند كه مدارك بهشون ارسال شده نه تاريخي كه رسيده دستشون
در مورد سئوال سومتون هم مرتضي عزيز توضيح داد كه ميتوني به حوزه نظام وظيفه مراجعه كني و با دادن شماره ملي برگه سبز رو واست پرينت بگيرند .
دوستان من هنوز جواب سئوالم نگرفتم اگه ميشه راهنمايي كنيد .

بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي
به سلامتي بچه هاي قديم که با ذغال واسه خودشون سيبيل ميذاشتن تا شبيه باباهاشون بشن نه بچه هاي الان که ابروهاشونو بر ميدارن تا شبيه مادراشون بشن

KinG_iR
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط KinG_iR » شنبه 2 شهریور 1387, 1:26 pm

ببخشید اما چون من در مورد این مسائل آشنایی ندارم می خواستم بپرسم که منظور از حوزه دقیقا کجاست؟
دوم اینکه من که31/5/87 دفترچم رو فرستادم چند روز بعد به اونجا برم که خودم برگم رو بگیرم ؟بگم برگه سبزم رو اومدم پرینت بگیرم؟

آواتار کاربر
Juggernaut
کاربر خوب
کاربر خوب
محل اقامت: اهواز
تماس:

پست توسط Juggernaut » شنبه 2 شهریور 1387, 10:39 pm

king_ir حوزه همون جاییه که تو دفترچه اعزام به خدمت آدرس و تلفنش رو زده ger: و برای انجام کارهای سربازی به اون مراجعه میکنن.
.
شما نیاز نیست چند روز بعد بری! صبر کن نتایج که تا تیمه دوم شهریور نمی یاد . وقتی اومد اونوقت برو بگو این شماره ملی اومدم ببینم اعزامم کیه! بگو برگم هنوز نیومده! (نگی برگ سبز :mrgreen: )

اگه هم جوابی نیومده بود و برا ثبت نام قسمت امور مشمولین دانشگاه که کارت گیر افتاد رسید پستیت رو نشون بده و یه محلت بگیر ! همین!
.
What`s done is done.
.

تا هستم اي رفيق نداني که کيستم------روزي سراغ وقت من آئي که نيستم

در آستان مرگ که زندان زندگيست--------تهمت به خويشتن نتوان زد که زيستم
.
میخوام بپرم ، سقوط آزاد... یه سقوط آزاد با چشم های بسته...
دعام کنید...برای وقتی که چشمام رو باز میکنم دعام کنید.میخوام از دوباره شروع کنم...از وقتی که مردم...از وقتی که دوباره متولد شدم...

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

پست توسط مهيار » شنبه 2 شهریور 1387, 10:48 pm

مرتضي عزيز اين كار واسه من هم امكان پذير هست يعني دانشگاه وقت ميده واسه اين كار كه بتوني يه مدركي حالا كارت يا برگه ارسال مدارك جور كني؟

بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: تبريز شهر اولين ها

پست توسط kanan » یک‌شنبه 3 شهریور 1387, 1:09 am

مهيار نوشته شده:
Juggernaut نوشته شده:.

.
.

.
مرتضي عزيز ممنون اما مشكل من الان واسه معافيت اونايي كه معافيت اقدام ميكنن واسشون برگه سبز نمياد .
در ضمن اون دوست ديگمون چند تا سئوال پرسيده بود برگه سبز همين برگه اي كه موقع ارجاع مدارك همراه مدارك بهت ارسال ميشه و موقع ثبت نام لازمه . در مورد ارسال مدارك هم كه تويه آخرين روز فرستادي مشكلي به وجود نمياد چون اونا اون تاريخي رو نگاه ميكنند كه مدارك بهشون ارسال شده نه تاريخي كه رسيده دستشون
در مورد سئوال سومتون هم مرتضي عزيز توضيح داد كه ميتوني به حوزه نظام وظيفه مراجعه كني و با دادن شماره ملي برگه سبز رو واست پرينت بگيرند .
دوستان من هنوز جواب سئوالم نگرفتم اگه ميشه راهنمايي كنيد .
اينو مهيار جان كاملا دقيق گفتن كه من با اين تقريبا كارم درست شده اينو خيلي خوب نگهداري كنيد
KinG_iR نوشته شده:نمی دونم منظورتون از برگه سبز چیه! اما یه سوال و یا یک مشکلی برام پیش اومده اینه که 6ماه بعد از تاریخ30/11/86آخرین روزش میشه 31/5/87؟ آخه من 31/5/87 دفترچم رو پست کردم و بعضی ها میگفتن که آخرین روز هست. لفطا اول یکی این قضیه رو حل کنه برام و شما نظرتون رو بدید !
دوم اینکه برگه اعزام به خدمتم یعنی برگه ای که از طرف نظام وظیفه باید برام در مورد اعزام بیاد چقدر طول میکشه که برسه دستم؟ من شنیدم یک ماه!! راه دیگه ای هست که زودتر دستم برسه؟
سوم اینکه همین برگه اعزامم رو حتما موقع ثبت نام ازم می خوان؟! چون ممکنه بعد مدت ثبت نام دستم برسه.

ممنون میشم به این 3سوال من جواب بدید آخه می دونم که دانشگاه قبول میشم انشااله.
جواب سوال اولت زياد نگران نباش انشاالله كه غيبت نميخوريد ولي اگه باز هم غيبت خورديد ميتونيد ثبت نام كنيد من كه 3 روز دير فرستادم غيبت خوردم گفتن تا 5 روز هم كساني كه دير بفرستن ميتونن ثبت نام كند
جواب سوال دومت حداقل 2 هفته حداكثر 1 ماه اگه ميخواهي زودتر بگيري برو تهران نظام وظيفه بگو يه پرينت بدن برات به همين راحتي زياد مغزتو مشغول اين نكن
فكر كنم بخوان ولي فكر كنم همون رسيد پستي رو بدي قبول كنن چون دانشگاه يه استعلام از نظام وظيفه ميكنه كه تو وقتش فرستاده يا نه اگه مشكلي نداشته باشي معافيت تحصيلي و تمام
مهيار نوشته شده:دوستان عزيز راستش يه سئوالي مدتهاست كه ذهنمو مشغول كرده . راستش من چشام خيلي ضعيفه پيشه متخصص هم كه رفتم بهم گفت معاف ميشي . بريم سر اصل قضيه راستش من دو روز بعد كنكور اقدام كردم دفتر چمو پست كردم تاريخ فارغ التحصيليم هم 13/12/86 خورده . خلاصه واسه معافيت اقدام كردم چند روز پيش مداركم ارجاع شد و روي پاكت پست نوشته بود دعوتنامه واستون ارسال ميشه اما هنوز ارسال نشده . اما اصل قضيه اينه من امسال يه رتبه خوب آوردم كه صد در صد دانشگاه قبول ميشم اما نكته اينجاست اگه كارهاي معافيتم تموم نشه تا اون موقع ( كه احتمالش هم زياده ) من موقع ثبت نام واسه دانشگاه به مشكل نميخورم . چون تويه دفتر چه شماره 1 كنكور نوشته موقع ثبت نام يا بايد كارت پايان خدمت داشته باشي يا برگه سبز ارسال مدارك . حالا واسه من كه براي معافيت اقدام كردم هنوز هيج كارم تموم نشده و برگه سبزي هم ارسال نشده . ميخواستم بدونم وقتي كه دانشگاه قبول ميشم آيا اين برگه لازمه ؟ اصلا وقتي كه دانشگاه قبول ميشي معافيت تحصيلي بهت ميخوره ديگه اونجا به مشكلي نميخوري واسه ثبت نام تويه دانشگاه ؟ اگه مشكل ميخورم چاره چيه ؟ اگه در حال حاظر اصلا معافيت نخوام بايد چيكار كنم ؟ ميشه همينطور كه در حال تحصيل هستي و كارهاي معافيت نصفه و نيمه هست پيگير باشي و كارت بگيري ؟
ممنون ميشم منو يكي روشن كنه
به اين حرفهايي كه مهيار جان بهت ميگم ناراحت نشو
شما كه 6 ماه وقت داشتين چرا براي معافيت اقدام نكردين
شما كه تا 13 شهريور وقت داشتين اي كاش همين طور معمولي ميفرستادين
چون براي معافيت حداقل 6 ماه ميخواد
فكر كنم دانشگاه يه استعلام از نظام وظيفه مي كنند كه غيبت داشتي يا نه دفترچه رو وقتش فرستادي يا نه اونوقت مرخصي تحصيلي برات ميفرستن فكر نكنم زياد گير بدن
اينو هم بايد بگم دوست عزيز اگه قبول بشي بايد از فكر معافيت بگذري چون اگه دانشگاه قبول بشي فورا درخواست معافيت پزشكي شما لغو ميشه
چون هنوز به وقت پايان فرجه 6 ماهه مونده و شما ميگن كه اگه معافيت نخوام چيكار كنم همين طوري يه دفترچه دوباره بفرست كه اينوقت برات اعزام ميزنن و برگ سبز برات صادر ميكنند
ولي در كل برو به نظام وظيفه مشهد و با اونا مشاوره كن
زياد ناراخت نشو كسي جوابتو نميده پس من اينجا چي هست من زماني مدير اينجا بودم :wink: شما دعا كنيد قبول بشم ديگه اينجا كسي بي جواب نميمونه
انشاالله جوابتو گرفته باشي
زندگي را مثل پيازي ديدم كه هر ورقشو باز كردم
اشك منو درآورد!!

خدا بگم چيكارت نكنه اون كسي كه منو معتاد سريال فرار از زندان كردي

گفتگو آنلاين اعضا انجمن
http://www.tinychat.com/6kclp

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

پست توسط مهيار » یک‌شنبه 3 شهریور 1387, 10:06 am

كنعان عزيز ممنون كارم حل شد رفتم امروز حوزه نظام وظيفه درخواست لغو معافيت پزشكيمو دادم گفت برگه سبزتون رو تا 20 روز ديگه واسم ميفرسته خوب شد رفتم و گرنه غيبت ميخوردم اونوقت .... بيار باقالي بار كن
ميدونيد تاريخ اعزاممو كي زد بگم چشمتون ميزنه از تعجب بيرون ger: 2/88 پس با اين اوصاف مشكل شما دوست عزيز هم حل ميشه از حالا به بعد هر كي كه دفتر چه پر كنه اعزامش ميخوره ساله آينده بريد خوشحال باشيد .
ولله كنعان جان من 3 سال ميخوام معافيت بگيرم اما هر روز يه مشكلي الان هم خدارو شكر فقط به فكر دانشگاهم بعدشم خدا بزرگه .
از همتون ممنونم
موفق باشيد bil:

بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: تبريز شهر اولين ها

پست توسط kanan » یک‌شنبه 3 شهریور 1387, 3:25 pm

مهيار نوشته شده:كنعان عزيز ممنون كارم حل شد رفتم امروز حوزه نظام وظيفه درخواست لغو معافيت پزشكيمو دادم گفت برگه سبزتون رو تا 20 روز ديگه واسم ميفرسته خوب شد رفتم و گرنه غيبت ميخوردم اونوقت .... بيار باقالي بار كن
ميدونيد تاريخ اعزاممو كي زد بگم چشمتون ميزنه از تعجب بيرون ger: 2/88 پس با اين اوصاف مشكل شما دوست عزيز هم حل ميشه از حالا به بعد هر كي كه دفتر چه پر كنه اعزامش ميخوره ساله آينده بريد خوشحال باشيد .
ولله كنعان جان من 3 سال ميخوام معافيت بگيرم اما هر روز يه مشكلي الان هم خدارو شكر فقط به فكر دانشگاهم بعدشم خدا بزرگه .
از همتون ممنونم
موفق باشيد bil:
قبوليت حتمي ولي بعد از پايان دانشگاه حتما اقدام كن تا 2 سال جلو بيفتي
خيلي خوسحال شدم كه كارت درست شد
البته اينقدر كه از سربازي منو ميترسوندن اصلا اين طوري نيست فقط هتل بخور و بخواب هستش آخر هر ماه هم بهت پول ميدن البته من جاي واقعا خيلي خوبي افتادم
ساير دوستان هم خيلي از سربازي نترسيد مثل من
حيف اين همه بودجه كه براي سربازي خرج ميكنند
زندگي را مثل پيازي ديدم كه هر ورقشو باز كردم
اشك منو درآورد!!

خدا بگم چيكارت نكنه اون كسي كه منو معتاد سريال فرار از زندان كردي

گفتگو آنلاين اعضا انجمن
http://www.tinychat.com/6kclp

KinG_iR
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط KinG_iR » یک‌شنبه 3 شهریور 1387, 8:48 pm

کنعان جان شما گفتید : "جواب سوال دومت حداقل 2 هفته حداكثر 1 ماه اگه ميخواهي زودتر بگيري برو تهران نظام وظيفه بگو يه پرينت بدن برات به همين راحتي زياد مغزتو مشغول اين نكن"
حتما باید برم تهران؟ از نظام وظیفه منطقه خودم که تو مازندران هستم نمیشه گرفت؟ یکی قضیه پرینت رو برام دقیق روشن کنه! ger:

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

پست توسط مهيار » دوشنبه 4 شهریور 1387, 1:30 am

KinG_iR نوشته شده:کنعان جان شما گفتید : "جواب سوال دومت حداقل 2 هفته حداكثر 1 ماه اگه ميخواهي زودتر بگيري برو تهران نظام وظيفه بگو يه پرينت بدن برات به همين راحتي زياد مغزتو مشغول اين نكن"
حتما باید برم تهران؟ از نظام وظیفه منطقه خودم که تو مازندران هستم نمیشه گرفت؟ یکی قضیه پرینت رو برام دقیق روشن کنه! ger:
دوست عزيز اين پرينت از برگه سبزو از حوزه نظام وظيفه محلي كه توش ساكني بايد بگري مثلا همين مازندران ضمن اينكه دفترچه هاي خدمت به حوزه نظام وظيفه منطقه خودت فرستاده ميشه و نه تهران .
هر روزي كه واسه پرينت اقدام كني بهت پرينتو همونجا ميدن .

بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي

قفل شده