انصراف و ثبت نام در دانشگاه جديد

سوالات و ابهامات خودتون را در رابطه با خدمت سربازی در این بخش مطرح کنید

مدیر انجمن: مشاور سایت کارشناسی

mehran00
کاربر معمولي
کاربر معمولي

Re: انصراف و ثبت نام در دانشگاه جديد

پست توسط mehran00 » جمعه 2 مهر 1389, 2:29 pm

mohamad1234 نوشته شده:
mehran00 نوشته شده:
mohamad1234 نوشته شده:يعني من كه آزاد بودم كاردانيمو واسه اينكه كارشناسي مي خوام برم بايد بهشون چي بدم؟
چي نامه اي بهشون دادي كه فهميدن كارداني هم همونجا بودي؟
شما باید ریز نمره کاردانی که میشه همون گواهی موقت اتمام دوره کاردانی به اضافه ریز نمره اون دو ترمی که کارشناسی خوندی را بهشون بدی.چون اگه ندی یا ممکنه ثبت نام نکنند و یا یه تعهد ازت بگیرن که براشون ببری.

من هیچ نامه ای بهشون ندادم چون همشون من را می شناختند ولی مسئول آموزش گفت شماره دانشجویی کاردانیت را بگو بعد منم گفتم زد تو سیستم مشخصاتم اومد.

mohamad1234
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط mohamad1234 » شنبه 3 مهر 1389, 2:15 pm

َما چي شد كارتون انجام شد نظام وظيفه نامه داد بهتون آقا مهران؟
من تازه امروز نامه معرفي به نظام وظيفه رو گرفتم.
اينقدر هم حوزه شلوغه نمي دونم كي برم كه كارم راه بيوفته. ger:
ساعت چند رفتي نظام وظيفه؟

mehran00
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط mehran00 » شنبه 3 مهر 1389, 6:36 pm

mohamad1234 نوشته شده:َما چي شد كارتون انجام شد نظام وظيفه نامه داد بهتون آقا مهران؟
من امروز دقیقا" ساعت 7:30 صبح همون موقع که در حوزه را باز کردن رسیدم نظام وظیفه.نامه انصراف از آزاد و نامه ثبت نام در دانشگاه جدید را دادم به مسئولش بعد یه نامه تایپ کرد بهم داد که منعی برای ادامه تحصیل ندارم.حالا من این هفته نامه را می برم می دم آموزش.

شما هم اگه می خوای به شلوغی نخوری سر ساعت 7:30 نظام وظیفه باش که اگه شلوغ هم بود حداکثر تا ظهر بتونی نامه را ازشون بگیری.

فقط به من گفت چون 1 ترم آزاد خوندی باید حداکثر 5 ترمه تموم کنی.شما هم همین طور باید 4 ترمه تموم کنی چون 2 ترم آزاد خوندی.

حالا بعد از این همه استرس یه چیزی بگم روحیت عوض شه.یه نفر اومده بود مثل ما نامه بگیره بره ثبت نام بعد مشخص شد کاردانیش 6 سال طول کشیده.مسئول نظام وظیفه هم گفت شما 6 سال کاردانی خوندی؟ ger: ger: ger: حتما" حالا هم می خوای 6 سال کارشناسی بخونی ha: ha: ha: .نمیشه شما باید تا بیشتر غیبت نخوردی بری سربازی

mohamad1234
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط mohamad1234 » شنبه 3 مهر 1389, 6:47 pm

mehran00 نوشته شده:
mohamad1234 نوشته شده:َما چي شد كارتون انجام شد نظام وظيفه نامه داد بهتون آقا مهران؟
من امروز دقیقا" ساعت 7:30 صبح همون موقع که در حوزه را باز کردن رسیدم نظام وظیفه.نامه انصراف از آزاد و نامه ثبت نام در دانشگاه جدید را دادم به مسئولش بعد یه نامه تایپ کرد بهم داد که منعی برای ادامه تحصیل ندارم.حالا من این هفته نامه را می برم می دم آموزش.

شما هم اگه می خوای به شلوغی نخوری سر ساعت 7:30 نظام وظیفه باش که اگه شلوغ هم بود حداکثر تا ظهر بتونی نامه را ازشون بگیری.

فقط به من گفت چون 1 ترم آزاد خوندی باید حداکثر 5 ترمه تموم کنی.شما هم همین طور باید 4 ترمه تموم کنی چون 2 ترم آزاد خوندی.

حالا بعد از این همه استرس یه چیزی بگم روحیت عوض شه.یه نفر اومده بود مثل ما نامه بگیره بره ثبت نام بعد مشخص شد کاردانیش 6 سال طول کشیده.مسئول نظام وظیفه هم گفت شما 6 سال کاردانی خوندی؟ ger: ger: ger: حتما" حالا هم می خوای 6 سال کارشناسی بخونی ha: ha: ha: .نمیشه شما باید تا بیشتر غیبت نخوردی بری سربازی
من يك ترم آزاد خوندم مثل خودت.
عجب آدمي بوده اون يارو ha: شما چه شهري هستي؟
ايول مهران خوشحالم كردي. امروز رفتم اگه بدوني توي نظام وظيفه دعوا بود مي خواستن درجه داررو بزنن ha: ha: ha:
فردا مي خوام كله 6.30 صبح حركت كنم برم دست به دامن يارو شم كارمو راه بندازه. go:
اوووه من بايد بعدش برم ثبت نام كنم نامه بگيرم ببرم دانشگاه آزاد كه كاردانيمو بدن, باز بيارم واسشون پدر اينا لعنت بخدا اينا كاراري خودشونه ميسپارن به ما. dd:

kadda

پست توسط kadda » یک‌شنبه 4 مهر 1389, 2:04 am

سلام وخسته نباشید.چون منم سوالی مشابه با دوستان داشتم تصمیم گرفتم سوالم رو اینجا مطرح کنم و تاپیک مشابه ایجاد نکنم...
من متولد فروردین 69 هستم(نیمه اول).در دبیرستان رشته ریاضی بودم.سال اول کنکور دادم و قبول نشدم.سال دوم کنکور دادم و در یک موسسه غیر انتفاعی کاردانی برق قبول شدم(ورودی 88).از مهر امسال وارد ترم سوم میشوم.در حال حاضر از معافیت تحصیلی استفاده میکنم ولی قصد دارم دوباره کنکور سراسری ریاضی دهم(کنکور 90) و اینبار مهندسی برق قبول شوم.از مطالبی که شما و سایر کاربران نوشته اید متوجه شدم که اگر تا 4 ترم در دانشگاه فعلی گذرانده باشم میتوانم این کار را بکنم.اما یکی از دوستانم میگفت که 4 ترم فقط برای کسانی است متولد نیمه دوم به بعد سال 69 هستند و من که نیمه اولم تا 2 ترم مجاز بودم والان نمیتوانم این کار را بکنم.نظر شما در این مورد چیست؟
من الان مقطع کاردانی هستم و میخواهم مقطع کارشناسی قبول شوم.ایا این تغییر مقطع مشکلی برای صدور معافیت تحصیلی جدید ایجاد نمیکند؟
کلا بگویید با توجه به شرایط من این کار شدنی است؟ اخه میترسم 1 سال درس بخونم وقبول بشم ولی بعد از اینکه انصراف دادم دیگه واسم معافیت تحصیلی صادر نشه و دانشگاه جدید ثبت نامم نکنه.
پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم.

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
محل اقامت: My Heart
تماس:

پست توسط farshidshd » یک‌شنبه 4 مهر 1389, 11:41 am

kadda نوشته شده:سلام وخسته نباشید.چون منم سوالی مشابه با دوستان داشتم تصمیم گرفتم سوالم رو اینجا مطرح کنم و تاپیک مشابه ایجاد نکنم...
من متولد فروردین 69 هستم(نیمه اول).در دبیرستان رشته ریاضی بودم.سال اول کنکور دادم و قبول نشدم.سال دوم کنکور دادم و در یک موسسه غیر انتفاعی کاردانی برق قبول شدم(ورودی 88).از مهر امسال وارد ترم سوم میشوم.در حال حاضر از معافیت تحصیلی استفاده میکنم ولی قصد دارم دوباره کنکور سراسری ریاضی دهم(کنکور 90) و اینبار مهندسی برق قبول شوم.از مطالبی که شما و سایر کاربران نوشته اید متوجه شدم که اگر تا 4 ترم در دانشگاه فعلی گذرانده باشم میتوانم این کار را بکنم.اما یکی از دوستانم میگفت که 4 ترم فقط برای کسانی است متولد نیمه دوم به بعد سال 69 هستند و من که نیمه اولم تا 2 ترم مجاز بودم والان نمیتوانم این کار را بکنم.نظر شما در این مورد چیست؟
من الان مقطع کاردانی هستم و میخواهم مقطع کارشناسی قبول شوم.ایا این تغییر مقطع مشکلی برای صدور معافیت تحصیلی جدید ایجاد نمیکند؟
کلا بگویید با توجه به شرایط من این کار شدنی است؟ اخه میترسم 1 سال درس بخونم وقبول بشم ولی بعد از اینکه انصراف دادم دیگه واسم معافیت تحصیلی صادر نشه و دانشگاه جدید ثبت نامم نکنه.
پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم.

سلام دوست عزیز.

اگه تا کنکور 90 بیش از 4 ترم رو نگذرونین ، میتونید کنکور شرکت کنید و در صورت قبولی ، ثبت نام کنین

در ضمن برای اینکه اطمینان بیشترب داشته باشی و نترسی از اینکه درس بخونی از نظام وظیفه بپرس ...

موفق باشید

کد: انتخاب همه

دانشجوی ارشد نرم افزار

mohamad1234
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط mohamad1234 » جمعه 9 مهر 1389, 12:06 pm

بلاخره موفق شدم بعد از يك هفته رفتن به نظام وشيفه و برگشتن تموم شد. بخدا اين يك هفته مثل يك كابوس بود khk:
حالا رفتم دنباله كاراي تطبيق واحد دهنم سرويسه بخدا. با همه درسام موافقت شده غير از اون درساي جبرانيه آزاد. احمقا نمي دونن درس ساختمان داده و مدار و مبتني جبرانيه اينا چقدر خرن بخدا. به من ميگه چرا ايني رو پاس كردين مگه كاردانيين ha:

marcello

پست توسط marcello » پنج‌شنبه 15 مهر 1389, 5:36 pm

اعزام من در دیماه است ومنتظر نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد هستم . از آنجایی که نتایج دانشگاه آزاد زودتر می آیدآیا من میتونم در آزاد ثبت نام کنم وبعدا اگر از سراسری در اومدم انصراف بدم ودر سراسری ثبت نام کنم؟

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
تماس:

پست توسط farshidshd » جمعه 16 مهر 1389, 9:41 am

marcello نوشته شده:اعزام من در دیماه است ومنتظر نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد هستم . از آنجایی که نتایج دانشگاه آزاد زودتر می آیدآیا من میتونم در آزاد ثبت نام کنم وبعدا اگر از سراسری در اومدم انصراف بدم ودر سراسری ثبت نام کنم؟

اگه قبلا یک بار انصراف نداده باشید ، بله این کار رو میتونید انجام بدید...

دانشجوی ارشد نرم افزار

will

پست توسط will » جمعه 21 آبان 1389, 9:08 pm

با سلام
من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته ترم اول موسسه غیرانتفاعی هستم.می خواستم در آزمون علمی کاربردی امسال شرکت کنم.خواستم بدانم قبل از انصراف در اواخر این ترم می توانم در کنکور 17 دی کارشناسی ناپیوسته شرکت کنم یا خیر .با توجه به این متن پایین این سوال برای من مطرح شد.برای دانشگاه آزاد این قانون چطوره؟با تشکر

) مقررات وظيفه عمومي:
براساس اعلام رسمي سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي داوطلبان مرد لازم است جهت شركت در دوره­هاي مذكور يكي از شرايط مشروحه زير را دارا باشند:
(1) كارت پايان خدمت.
(2) كارت معافيت دايم زمان صلح با فرم كامپيوتري.
(3) كارت معافيت موقت در مدت اعتبار آن با ارايه مجوز شروع به تحصيل از سوي واحدهاي وظيفه عمومي ناجا.
تبصره: دانشجويان انصرافي دانشگاه­ها و موسسه­هاي آموزش عالي كشور (اعم از دوره­هاي روزانه، شبانه و يا نيمه حضوري) و همچنين دانشگاه پيام نور، مراكز تربيت معلم وابسته به وزارت آموزش و پرورش و ديگر موسسه­هاي آموزش عالي (موسسه­هاي آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي، دانشگاه آزاد اسلامي و ...) كه از معافيت تحصيلي استفاده كرده­اند، لازم است پس از انصراف قطعي از تحصيل، خود را براي اعزام به خدمت به بخش­هاي وظيفه عمومي معرفي نمايند و به خدمت اعزام شوند. بديهي است اين دسته از داوطلبان پس از انجام دوران خدمت وظيفه عمومي (خدمت ضرورت)، حق ثبت­نام و شركت در آزمون­هاي علمي-كاربردي بعدي را خواهند داشت.
http://www.noet.ir/noet/FullStory.aspx?gid=5&id=671

vision
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط vision » جمعه 21 آبان 1389, 11:20 pm

سلام
می خواستم یه سوالی از حضورتون بپرسم من متولد 23 مهر 65 هستم و کاردانی رو 7 ترمه خوندم و الان کارشناسی قبول شدم. نتایج اومده و من رتبم تو بعضی از انتخابام نوشته رتبه من مثلا زده 130 و آخرین فرد قبولی مثلا اونجا که من مد نظرمه شده 215 حالا من اگه از این جایی که قبول شدم( غیرانتفاعی ) بخوام برم جایه جدید سرباز که نیستم ؟ ( می خوام از این دانشگاه انصراف بدم برم محل جدید ثبت نام )
ممنون از لطفتون

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
تماس:

پست توسط farshidshd » شنبه 22 آبان 1389, 3:50 pm

vision نوشته شده:سلام
می خواستم یه سوالی از حضورتون بپرسم من متولد 23 مهر 65 هستم و کاردانی رو 7 ترمه خوندم و الان کارشناسی قبول شدم. نتایج اومده و من رتبم تو بعضی از انتخابام نوشته رتبه من مثلا زده 130 و آخرین فرد قبولی مثلا اونجا که من مد نظرمه شده 215 حالا من اگه از این جایی که قبول شدم( غیرانتفاعی ) بخوام برم جایه جدید سرباز که نیستم ؟ ( می خوام از این دانشگاه انصراف بدم برم محل جدید ثبت نام )
ممنون از لطفتون
سلام

باید انصراف بدی و بری جای جدید ثبت نام کنی ، مشکلی نیست

دانشجوی ارشد نرم افزار

vision
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط vision » جمعه 28 آبان 1389, 6:50 pm

یه سوال دیگه هم دارم.

من برای دانشگاه مدارک چی باید می بردم ؟
آخه فقط یه گواهی بردم که نوشته بود که من 31 / 6 فارغ التحصیل شدم. الان من هم باید دفترچه پرکنم یا اینکه کاری نیاز نیست که انجام بدم؟ ( البته مثله اینکه یه سری نواقص هم پروندم داره که باید تا 20/8 می دادم ولی من جدی نگرفتم،الان باید چی کار کنم ؟ ( مشکلی برام که پیش نمیاد ؟ ) )
مرسی

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
تماس:

پست توسط farshidshd » جمعه 28 آبان 1389, 9:43 pm

vision نوشته شده:یه سوال دیگه هم دارم.

من برای دانشگاه مدارک چی باید می بردم ؟
آخه فقط یه گواهی بردم که نوشته بود که من 31 / 6 فارغ التحصیل شدم. الان من هم باید دفترچه پرکنم یا اینکه کاری نیاز نیست که انجام بدم؟ ( البته مثله اینکه یه سری نواقص هم پروندم داره که باید تا 20/8 می دادم ولی من جدی نگرفتم،الان باید چی کار کنم ؟ ( مشکلی برام که پیش نمیاد ؟ ) )
مرسی

نه نیاز نیست دفترچه بفرستی ، تا 31/12 فرصت داری...

دنبال نواقص پروندتم برو ببین چیه،یه وقت دردسر نشن واست

دانشجوی ارشد نرم افزار

Agha.Peyman

پست توسط Agha.Peyman » سه‌شنبه 23 فروردین 1390, 8:19 pm

سلام
من دانشجو کاردانی غیر انتفاهی بودم انصراف دادم و در دانشگاه آزاد کارشناسی قبول شدو ولی پشیمونم
چون راهم دوره!!!! الان دارم تحصیل میکنم و معافیت تحصیلی دارم دوباره در آزمون ازاد شرکت کردم آیا اگه کارشناسی شهر خودم قبول شم راهی برای ثبت نام من وجود داره؟ gld

قفل شده