چند سوال در مورد مهندسی تکنولوژی نرم افزار !!!

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
alasht
کاربر ساده
کاربر ساده

چند سوال در مورد مهندسی تکنولوژی نرم افزار !!!

پست توسط alasht » جمعه 22 مهر 1390, 1:58 pm

با سلام خدمت دوستان
حالا که کنکور تموم شده و بچه ها تکلیفشون مشخص شد حالا باید بپردازیم به حاشیه ها dan
شاید این موضوع قبلا در موردش بحث شده باشه ولی من تو این سایت پیدا نکردم ولی با این حال میخوام اطلاعاتتون رو تو همین تاپیک قرار بدید .
من امروز داشتم در مورد تفاوت مهندسی نرم افزار با مهندسی تکنولوژی نرم افزار تحقیق میکردم که یخورده گیج شدم fekr
مطالبی که خوندم خلاصش اینا بود :
1. تعداد واحدهای مهندسی تکنولوژی نرم افزار خیلی کمتر از مهندسی نرم افزار هست
2. برخی درسهایی که تو مهندسی نرم افزار میخونن ما نداریم و حذف شده و برخی از درسها هم از 3 واحد به 2 واحد کاهش پیدا کردن
3. فارغ التحصیلای این رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار تو نظام مهندسی به عنوان مهندس فنی شناخته میشن نه مهندس fekr

حالا سوالات من اینه :

1 . با این تفاسیر آیا ارزش مدرک مهندسی تکنولوژی نرم افزار کمتر از مهندسی نرم افزار هست ؟
2 . برای کنکور ارشد دروسی که حذف شده سوال داده میشه ؟ اگه سوال بدن باید چیکار کنیم ؟
3 . برای کار چطور ؟ ایا اگه بخوایم بریم تو یه شرکتی استخدام بشیم به مشکل برمیخوریم ؟
4 . آیا بعد از اینکه مدرکمون رو گرفتیم کارشناس به حساب میایم یا مهندس ؟ !!! ddn:
5 . برای ادامه تحصیل در خارج از کشور به مشکل برمیخوریم ؟

ممنون میشم دوستان پاسخ بدن مخصوصا در مورد کنکور ارشد

konkoorkk
کاربر متوسط
کاربر متوسط

Re: چند سوال در مورد مهندسی تکنولوژی نرم افزار !!!

پست توسط konkoorkk » جمعه 22 مهر 1390, 5:02 pm

ای بابا من فکر میکردم تازه بهتره. یعنی بعد از این همه سال وقتی تموم بشه تازه مهندس هم حساب نمیشیم؟ یکی لطفا روشن کنه قضیه رو. ولی کمتر نیست که واحدهاش. بیشتر هم هست.

مگه کارشناسی اصلی 144 واحد نیست مهندسی؟
خب ما هم که 87 واحد کاردانی داریم و 72 واحد کارشناسی که میشه 159. یعنی 15 واحد تا اینجا فقط بیشتر داریم. حالا بماند که به ماها از بین 4 تا 21 واحد جبرانی هم میدن که با اون دیگه خودت حساب کن چقدر میشه. ولی بدون جبرانی هم 15 واحد بیشتر باید پاس کنیم دیگه.

آواتار کاربر
arezoo68
کاربر خوب
کاربر خوب
محل اقامت: قزوین

پست توسط arezoo68 » شنبه 23 مهر 1390, 8:58 am

سلام،همه اون تفاوت هایی که گفتی درسته، من پارسال کلی تحقیق کردم و به نتیجه هایی که شمردی رسیدم، چرا این عنوان رو تغییر دادن خدا میدونه، حتما برنامه جدیده، این طرح رو، تو تمام رشته ها و دانشگاه ها پیاده کردن، غیر از دانشگاه ازاد، که هم خود مهندسی داره هم تکنولوژی مهندسی داره، ولی به نظر من وقتی کلی و تو سراسر کشور تغییر دادن حتما فکر بعد اون برای کار و این جور چیزا بودن که تغییر دادن...یعنی زمینه کاری مربوط به همین تغییرات میشه...
ولی اگه دوستانی که دانشگاه ازاد میرن، بتونن برن با مسئول آموزش یا مدیر گروه صحبت کنه و عواقب اونو بپرسه و اینجا بگه تا همه بدونیم خیلی خوب میشه...
alasht نوشته شده:با سلام خدمت دوستان
حالا که کنکور تموم شده و بچه ها تکلیفشون مشخص شد حالا باید بپردازیم به حاشیه ها dan
شاید این موضوع قبلا در موردش بحث شده باشه ولی من تو این سایت پیدا نکردم ولی با این حال میخوام اطلاعاتتون رو تو همین تاپیک قرار بدید .
من امروز داشتم در مورد تفاوت مهندسی نرم افزار با مهندسی تکنولوژی نرم افزار تحقیق میکردم که یخورده گیج شدم fekr
مطالبی که خوندم خلاصش اینا بود :
1. تعداد واحدهای مهندسی تکنولوژی نرم افزار خیلی کمتر از مهندسی نرم افزار هست
2. برخی درسهایی که تو مهندسی نرم افزار میخونن ما نداریم و حذف شده و برخی از درسها هم از 3 واحد به 2 واحد کاهش پیدا کردن
3. فارغ التحصیلای این رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار تو نظام مهندسی به عنوان مهندس فنی شناخته میشن نه مهندس fekr

حالا سوالات من اینه :

1 . با این تفاسیر آیا ارزش مدرک مهندسی تکنولوژی نرم افزار کمتر از مهندسی نرم افزار هست ؟
2 . برای کنکور ارشد دروسی که حذف شده سوال داده میشه ؟ اگه سوال بدن باید چیکار کنیم ؟
3 . برای کار چطور ؟ ایا اگه بخوایم بریم تو یه شرکتی استخدام بشیم به مشکل برمیخوریم ؟
4 . آیا بعد از اینکه مدرکمون رو گرفتیم کارشناس به حساب میایم یا مهندس ؟ !!! ddn:
5 . برای ادامه تحصیل در خارج از کشور به مشکل برمیخوریم ؟

ممنون میشم دوستان پاسخ بدن مخصوصا در مورد کنکور ارشد

**روزگارِ غریبی‌ست، نازنین
****و عشق را
******کنارِ تیرکِ راهبند
********تازیانه می‌زنند.

<><><><><><><><><><><><><><>
تاپیک کنکوری های کارشناسی ناپیوسته-سراسری91 و علمی کاربردی90
<><><><><><><><><><><><><><>
اطلاعیه!تطبیق واحد از دانشگاهی به دانشگاهی دیگر

alasht
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط alasht » شنبه 23 مهر 1390, 6:34 pm

konkoorkk نوشته شده:ای بابا من فکر میکردم تازه بهتره. یعنی بعد از این همه سال وقتی تموم بشه تازه مهندس هم حساب نمیشیم؟ یکی لطفا روشن کنه قضیه رو. ولی کمتر نیست که واحدهاش. بیشتر هم هست.

مگه کارشناسی اصلی 144 واحد نیست مهندسی؟
خب ما هم که 87 واحد کاردانی داریم و 72 واحد کارشناسی که میشه 159. یعنی 15 واحد تا اینجا فقط بیشتر داریم. حالا بماند که به ماها از بین 4 تا 21 واحد جبرانی هم میدن که با اون دیگه خودت حساب کن چقدر میشه. ولی بدون جبرانی هم 15 واحد بیشتر باید پاس کنیم دیگه.
نه اینطور نیست
شما نسبت به اون زمانی که کارشناسی ناپیوسته همون مهندسی نرم افزار میدادن نه مهندسی تکنولوژی نرم افزار تحقیق کنی متوجه میشید که اون موقع حدود 90 واحد برای کارشناسی ناپیوسته پاس میکردن ولی الان شده 70 تا

دوستان کسی اگه اطلاعات کامل داره لطفا اینجا بزاره تا متوجه بشیم بالاخره کجا این مساله خودشو نشون میده و کارمون گیر میکنه ger

konkoorkk
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط konkoorkk » چهارشنبه 4 آبان 1390, 2:57 pm

کسی از چند و چون این ماجرا سر در اورد؟ با تشکر.

قفل شده