قبول دارم سخت بود .اما

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
آواتار کاربر
ravaniye oop
کاربر ساده
کاربر ساده

قبول دارم سخت بود .اما

پست توسط ravaniye oop » شنبه 23 تیر 1386, 7:31 pm

:P

قبول دارم سخت بود .اما اگر شما خوب خونده باشید و آزمون رو هم خوب داده باشید می تونید امید وار باشید .
اما شاید بپرسید چگونه ممکنه ؟
نوضیح می دم .
طبق یک اصل اساسی هرچقدر که سوالات آسان باشد طبعا همه به سوالات جواب می دن در نتیجه شرایط قبولی سخت تر می شود .در این حالت کسانی که خوب درس خواندن و به سوالات خوب پاسخ داده باشند ضرر نمی کنند اما اگر سوالات بسیار سخت طراحی شده باشد
مثل آزمون روز جمعه در این حالت سختی سوالات برای همه میباشد ولی ضرر اصلی را کسانی متحمل خواهند شد که درس زیاد نخوانده اند و طبیعی است که به سوالات نیز پاسخ های لازم را نمی دهند پس نتیجه این می شود که در هر دو صورت کسانی که نسبتا خوب آزمون داده باشند می توانند همچنان امید وار باشند.
ravaniye oop

msn
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط msn » شنبه 23 تیر 1386, 10:54 pm

من با این قضیه مخالفم
اونایی که نخوندن آسون هم باشه نمیتونن جواب بدن
ولی مایی که خودنیم وقتی منی که انتظار 100% رو داشتم بیام 20% جواب بدم این میشه که اختلاف من با اونی که نخونده یه ذره میشه
و این فاجعه است !!!!!!!!!!!

maha
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط maha » شنبه 23 تیر 1386, 11:21 pm

من هم با نظر شما مخالفم
وقتی منی که در حد 100% برنامه نویسی رو بلدم و سر کنکور یه دفعه متوجه می شم دروس عوض شده با کسی که نخونده متاسفانه در یک حد می شم ضمن اینکه چون شوکه می شم
دیگه نمی تونم به درسهایی مثل ساختمان یا ذخیره که خوب بلد بودم( نه حفظ کردم) در حد توانم جواب بدم

Ramin

پست توسط Ramin » شنبه 23 تیر 1386, 11:32 pm

من هم مخالفم ! نکنه شما منابع رو میدونستید که انقدر خوشحالید و امیدوار !؟
سخت بگیرند اما نه انقدر که دیگه هیچ تفاوتی بین کسی که نخونده با کسی که خونده به حد صفر برسه :( به خدا وقتی برنامه نویسی رو نگاه کردم عصابم خورد شد دیگه نتونستم به بقیه سوالات جواب درست حسابی بدم فکر کنم همرو غلط زدم . تازه من عمومی رو خوب نخونده بودم و وقتش رو گذاشته بودم رو دروس تخصصی اما با این وضعیت حتی از کساییکه هیچی تخصصی بلد نبودن اما عمومی خوب زدن هم رتبم پایین تر میشه :cry: چرا ؟ آخه چرا فقط رشته ما ؟ چرا بعد از 10 سال سوالات تغییر کرد ؟

آواتار کاربر
محسن
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: در پیچ و خم زندگی

پست توسط محسن » یک‌شنبه 24 تیر 1386, 5:32 am

با سلام به همه

دوست عزیز (ravaniye oop) تا مرحله ای که درجه سختی یا آسانی سوالات در محدوده استانداردی قرار داشته باشه یا حد اقل سر فصل درس تغییری نکرده باشد منطق شما صحیح است.اما وقتی که سطح دشواری سوالات از این محدوده خارج شد یا سرفصل تغییر کرد به علت از بین رفتن قواعد رقابت این منطق هم نا مربوط و غلط می شود. حتی گاهی قضیه کاملا عکس می شود و شرایط به نفع کسانی تغییر می کند که تلاشی برای پیروزی در رقابت نکردند.

برای نمونه مراحل قصه زیر را برای " من" و "شما" ی نوعی در نظر بگیرید:

1- شما دروس آزمون را با تمام جزئیات آنها که به هیچ دردی هم غیر از جلسه آزمون نمی خورد در طول چند ماه مطالعه کردید و من در این مدت هیچ کاری با این دروس نداشتم و گذاشتم تا کتابها خوب خاک بخورد و به عشق و حالم رسیدم.

2-روز آزمون هر دوی ما سر جلسه حاضر می شویم. با این تفاوت که شما 2 ساعت قبل از طلوع آفتاب از ترس اینکه نکند دیر به سر جلسه آزمون برسید و تلاشتان بیهوده شود و من گاماس گاماس و در کمال آرامش بعد از شروع آزمون به جلسه آزمون می رسم.

3-بعد از شروع آزمون شما وقتی به سوالات درس خاصی می رسید ابتدا تعجب می کنید بعد می ترسید و بعد مضطرب می شوید و بعدافسوس می خورید و بعد ... و بعد وقتی از شر سوالات این درس خلاص شدید به ساعتتان نگاهی می اندازید. نیم ساعت از وقت نازنینتان با پاسخ دهی به تنها 5 سوال که 3 تای آن را هم بعد از کلی سر و کله زدن با جوابها از بین دو گزینه به شکل شانسی انتخاب کردید از دست رفته. اما من وقتی به این سوالات می رسم با یک لینک از روی همه آنها پرش می کنم تا به درس بعدی که کمی بلدم برسم.

4- حالا وضعیت شما از دو حالت خارج نیست یا رمقی برایتان باقی مانده که در این صورت می توانید سوالات مزخرف درس بعدی را پاسخ دهید و یا رمقی نمانده و خدای نخواسته نا امید شدید که در این صورت می توانید به کله ای که قرار است تا چند ماه دیگر کچل شود فکر کنید و قیافه خودتان را در آن حالت تجسم کنید و کلی بخندید و روحیه بگیرید (البته فکر مذکور مربوط به آقایانی است که سربازی نرفتند خانمها می توانند به فکر آزمون بعدی باشند یا همسر ایده آل خود را تجسم کنند و برای آقایانی هم که به سربازی رفتند نسخه ای ندارم ) و اما حال من کاملا عادی است و می توانم بین سوالات بگردم و سوالات آبکی را که هر نابغه ای جواب آن را روی هوا شکار میکند را در برگه پاسخنامه درج کنم .

5-در آخر هم بعد از حدودا یک ماه آویزون موندن هنگام اعلام نتایج کارنامه شما را به دست چپتان می دهند چون پشت بیشتر نمره هایتان "-" ثبت شده و کارنامه من را که برایم فرقی نمی کند به کدام دستم بدهند اگر به دست چپم بدهند که تازه مثل شما هستم و اگر کارنامه را به دست راستم بدهند آن وقت هست که شما می توانید تا اعماق تنتان سوزش را احساس کنید و به قواعد بازی در مملکتی که بعضی از مسئولینش جای هنرپیشه های طنز را تنگ کردند چند شکم سیر گریه کنید و تو سرتون بزنید.

در نتیجه شما با کلی صرف وقت قبل از آزمون و اذیت شدن سر جلسه آزمون و اضطراب و اعصاب خوردکنی بعد از آن نهایت شدی مثل من. در هر حال از نظر من که این آزمون به نحو کاملا واضحی قواعد را زیر پا گذاشته بود. اصولا در هر نوع رقابت یا آزمونی اگر قواعد آن رعایت نشود در نهایت نتیجه به ضرر کسانی است که برای آن رقابت تلاش کردند.
یا حق
آخرین ویرایش توسط محسن در دوشنبه 25 تیر 1386, 12:32 am، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

koorosh
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط koorosh » یک‌شنبه 24 تیر 1386, 8:21 am

آقای روانی یه توپ عزیز گوییا اصلا سر جلسه آزمون نبودید.
شما فکر کنید سوالات پایان ترم چهار تا سوال هست دو ساعت وقت داره.45 تا ازین گونه بهتون بدن بگن در عرض 45 دقیقه حل کنید.
حد اقل کاری که می کنید اینه که تو دلتون بگید ای خا...
کنکور کاردانی به کارشناسی کلا وقت تلف کردن ملت هست چه برسه به اینکه اینگونه وقت مایی که ماه ها نشستیم تنگ خونه به هوای قبول شدن تو مقطع بعدی رو این گونه ارزش در حد پشیرز هم واسش قایل نشن

قفل شده