چطور به حقمون برسیم؟

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
Kambaden
کاربر ساده
کاربر ساده

چطور به حقمون برسیم؟

پست توسط Kambaden » سه‌شنبه 26 تیر 1386, 4:07 pm

سلام دوستان...
من، کامبادن، عضو جدید سایت هستم...
یکی از دلایل اصلی عضویت من توی این سایت همراهی با شما برای اعتراض به نحوه برگزاری آزمون کاردانی به کارشناسی رشته کامپیوتر (نرم افزار) روز جمعه اس. خیلی ها مثل من هنوز هم باور ندارن که حاصل این همه زحمتشون رو چند نفر آدم بی اطلاع و از خدا بی خبر به باد داده باشن. خیلی از دوستای من موقع خروج از جلسه اصلا روشون نمی شد که برگردن خونه. خب البته حق هم داشتن؛ در حقیقت میشه گفت اون نتیجه ای که یک ماه دیگه اعلام میشه نتیجه درس خوندن ما نیست، بلکه فقط و فقط نتیجه کار طراح محترم (؟) سوالات هست. البته حالا که چند روز از آزمون می گذره، درست نیست فقط بشینیم و افسوس روزهای از دست رفته و امتحان خراب کرده رو بخوریم. به نظر من الان بهترین موقع برای رساندن اعتراض خودمون به گوش مسئولان هست. البته این فقط ما نیستیم که باید اعتراض بدیم. به نظر من یه دسته از معترض های اصلی می تونن اساتید محترم کلاس های کنکوری باشن. چون حالا دیگه اعتبار اون ها هم زیر سوال رفته! بعنوان مثال من خودم توی کلاس های مهندس یوسفی شرکت کردم. آقای یوسفی توی کلاس هاش از تنها چیزی که حرف نزد C++ و VB بود. احتمالا کسایی که توی کلاسهای مهندس مقسمی یا مهندس سلامی یا هر استاد دیگه ای شرکت کردن هم چیزی از این دو زبان توی کلاس ها نشنیدن. خب این یعنی چی؟ یعنی این اساتید اطلاع نداشتن که چه درسی امسال قراره توی کنکور منبع سوالات باشه. یعنی از این به بعد دیگه هیچ کس نمیتونه به کلاس های این اساتید محترم هم اعتماد کنه. علت این ناهماهنگی کجاست؟ چرا قبل از آزمون همه فقط از سی و پاسکال حرف می زدن ولی موقع کنکور هیچ اثری از این دو تا زبان نیست؟ به همین دلیل تصمیم گرفتم تا یه سری پیشنهادات رو به شما دوستان عزیز داشته باشم تا شاید بتونیم از این راهها یه جوری به حق خودمون برسیم یا اینکه در بدترین حالت مانع تکرار این مسخره بازی ها برای کنکور سالهای بعد بشیم:
1) سعی کنیم اعتراض خودمون رو به مسئولان سازمان سنجش برسونیم. من خودم توی کرمانشاه هستم و به سازمان سنجش دسترسی آنچنانی ندارم. از دوستانی که توی تهران زندگی می کنند، خواهش می کنم که حداقل یه نامه اعتراضی دسته جمعی بنویسن و اون رو به سازمان سنجش تحویل بدن. هر کمکی از دست شهرستانی هایی مثل من هم بر میاد بگین تا انجام بدیم.
em_pourabbas@sanjesh.org ایمیل مستقیم ریاست سازمان

2) می تونیم به کسایی اعتراض خودمون رو اعلام کنیم که لااقل می تونن تو سطح گسترده تری این اطلاع رسونی رو انجام بدن. یکی از گزینه های خوب همین خبرنگارای تلویزیونی و مطبوعات هستن. مثل همین آقای حسینی بای که هر هفته یکی از درخواست های مردم رو از طریق اخبار شبانگاهی 22 شبکه سه با مسئولین مطرح میکنه. یا همین آقای نجف زاده یا خیلی های دیگه که من تونستم آدرس ایمیل چند تا شون رو گیر بیارم:
kamran@najafzadeh.ir کامران نجف زاده
drmirseyedi@yahoo.com دکتر میرسیدی
atoosa_zz@yahoo.com آتوسا ظرافت
afrooznews@yahoo.com افروز اسلامی (خبرنگار بخش IT اخبار 20:30)
mhranjbaran@gmail.com
شما هم اگه آدرسی پیدا کردید اعلام کنید.
3) موضوعی که باید بهش توجه کنیم اینه که نباید کل آزمون رو ببریم زیر سوال؛ مثلا سوالاتی که برای درس سیستم عامل مطرح شده بود هرچند اشتباهات خیلی تابلویی داشت (مثل تعداد نقص صفحه های الگوریتم LRU) یا سوالاتی که برای درست ذخیره بود هم چیزی از اون بهتر نبود، اما یکی از مشکلات اصلی این آزمون عدم زمانبندی دقیق توی درس های برنامه سازی و ساختمان داده ها بود که بعضی از سوالات حداقل به پنج تا ده دقیقه وقت نیاز داشت. مشکل اصلی این آزمون هم که دیگه مشخص بود؛ حذف غیرمنتظره سی و پاسکال و حضور ناگهانی VB و C++ که اعصاب همه رو همون اول کار بهم ریخت. ولی باقی درسها چندان مشکلی نداشتن. درسته که هر سال دیدن اشتباهات فاحش توی سوالات کاملا عادی شده، ولی خداییش دروسی مثل مدار منطقی یا زبان تخصصی مشکلی نداشتن (بخصوص زبان که متن سال قبل رو آورده بودن!) توجه کنید که اگه بخوایم بیخودی به درسهایی که مشکلی هم نداشتن اعتراض کنیم هیچ وقت به مشکلات اصلی توجه نخواهد شد.
امیدورام همگی موفق باشید.

msn
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط msn » سه‌شنبه 26 تیر 1386, 8:08 pm

کاملا موافقم

ولی ازین تعجب میکنم چطوری استاد یوسفی ( واقعا یکی از بهترین استادهایی که تا بحال دیدم ) اونجا هم میاد درس میده , ماشا ا... چه فعالیتی دارن ایشون !!!
تهران ==> مشهد ==> کرمانشاه !!!

Kambaden
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط Kambaden » چهارشنبه 27 تیر 1386, 10:20 am

بله ایشون امسال توی این سه شهر (تهران، کرمانشاه و مشهد) هر دو هفته یکبار تدریس داشتن.

آواتار کاربر
rosa_127
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: Tehran
تماس:

پست توسط rosa_127 » چهارشنبه 27 تیر 1386, 11:32 am

بچه ها نامه به سازمان سنجش نوشتن مگه نديدين؟ در قسمت "انعكاس اعتراش در ايسنا".

قفل شده