چند تا سوال براي شروع

این بخش مختص کسانی است که خود را برای کنکور آماده میکنند ( مشاوران این بخش از رتبه هایی برتر کنکور در سالهای گذشته هستند )

مدیر انجمن: rosa_127

قفل شده
steve-jobs
کاربر ساده
کاربر ساده

چند تا سوال براي شروع

پست توسط steve-jobs » یک‌شنبه 26 آبان 1387, 9:16 pm

سلام
من تازه تو اين سايت عضو شدم و چند تا سوال دارم
ميدونم بايد اول سرچ كنم بعد ... . ولي الان 3 روزه اين سايت رو زير و رو كردم به اون صورت نتيجه نگرفتم .
من ميخوام به يكي از آشنايان بگم از تهران چند تا كتاب برام بگيره . اگه كتاب معرفي ميكنيد اسم دقيق كتاب ، نويسنده و انتشارات رو هم بنويسين .

من تا به حال كنكور كارداني به كارشناسي شركت نكردم و با قوانين و نحوه سوالات آشنايي ندارم ، به خاطر همين پيشاپيش از بعضي سوالاتم معذرت ميخوام .

1 - من به دلايل متعددي فقط به رتبه زير 30 فكر ميكنم . پيشنهاد خاصي دارين ؟ هشت ماه وقت دارم كافيه ؟ ميخوام همه چي رو از صفر شروع كنم . منابع و كتابهايي هست كه مرجع باشند و منو به هدفم برسونند ؟

2 - من براي درس ذخيره كتاب سيستم و ساختار رانكوهي رو گرفتم نه كتاب ذخيره و بازيابي ايشون رو . تا جايي هم كه ميدونم كتاب ذخيره و بازيابي از همون كتاب مشتق شده و تمام مطالبش تو همون كتاب مرجع هست . ميخواستم بدونم اين درسته يا نه ؟ كمي توضيح بديد

3 -آخرش نفهميدم براي دروس عمومي (زبان - معارف - فارسي ) چي رو بايد بخونم . براي درس زبان ما كتاب متون انگليسي پايه از انتشارات دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي رو خونديم . براي فارسي هم كتاب آقاي ار‍ژنگ . حالا براي اين 3 درس يه كتاب مرجع معروف و خوب و يه كتاب معروف و خوب تست معرفي كنيد . اصلا دروس عمومي منبع و مرجع شناخته شده اي دارن ؟ هر چند تا هست بگين .

4 - برنامه نويسي بالا خره چي مياد ؟ c و پاسكال يا c++ و vb ؟ تا جايي كه من خبر دارم پارسال c++ و vb بود حالا امكانش هست امسال يهو c و pascal بياد ؟ منظورم اينه كه اينها( سي و پاسكال ) از دور خارج شدند يا اصلا هيچچي معلوم نيست ؟

5 - من كارنامه هاي سال قبل رو ميديدم ، چرا همه رياضي رو كم ميزنن ؟ اكثرا رياضي و آمار رو دست نميزنن ! چرا ؟ مثلا نفر اول كنكور رياضي رو خالي گذاشته بود ! زياد مهم نيست ؟ براش چقدر وقت بزاريم ؟ رياضي منظور رياضي عمومي 1 و 2 هست كه خونديم ؟

6 -ساختمان داده با چه زباني مياد ؟ pascal يا c ؟ ميگن پاسكال مياد ، امكانش هست يهو با c بدن يا قبلش اعلام ميكنن منابع رو ؟ ( كي اعلام ميكنن )

7 - از كجا ميتونم سرفصل ريز دروس رو پيدا كنم ؟ ميخوام مباحثي كه تا بحال اومده رو ببينم چي هست . مثلا كتاب موريس مانو و ذخيره رو كلا بخونم يا بعضي مباحث رو ؟( كدوم مباحث )

8 - آيا سازمان سنجش منابع رو اعلام ميكنه ؟ مثلا اينكه از چه زبان برنامه نويسي سوال مياد و از چه مباحثي ؟ ، يا نه ؟

9 - كسايي كه جزوات پارسه رو دارن ، چرا به بقيه نميدن ؟ مديران اين سايت برنامه اي واسه اين كار دارند ؟ به راحتي ميشه اسكن كرد و براي دانلود گذاشت. يا كپي كرد و ارسال كرد . منظورم يكي دوتا درس نيستا همشون رو ميگم .

10 - براي درس سيستم عامل به پيشنهاد خيلي ها كتاب مهرداد فهيمي رو ميخونم . ميخواستم بدونم سوالها هول و حوش اين كتاب هست ؟ سابقه داشته سوالي رو بدن كه كلا تو اين كتاب ازش ذكر نشده ؟ از مباحث دستورات dos و unix و اينجو مطالب هم مياد يا نه ؟ اگه مياد در چه سطحي هست ، منبعي هست براي اينها ؟

11 - شنيدم رياضي فيزيكها هم با ما امتحان ميدن ، درسته ؟
و اينكه شنيدم كه دانشگاه زنجان امسال نميخواد كارشناسي ناپيوسته برداره ، درسته ؟

12 - ايا موسسه اي هست كه من بعد از عيد 2 - 3 جلسه فقط تو كنكور ازمايشيشون شركت كنم ؟ ( كلاس نميخوام ) . هر چند تا هست معرفي كنيد . الته هر چقدر ارزونتر باشه بهتره . كنكور مكاتبه اي و از اين چيزا هست ؟

13 - من ميخوام درسا رو به صورت موازي بخونم ، خوبه يا نه ؟ نظر كارشناسها در اين مورد چيه ؟

14 - براي اين كنكور تا چه حد بايد پاسكال بلد باشم ؟ لازمه ريز مطالبشو ياد بگيرم ؟ كمي توضيح بدين اگه ميشه ...

ممنونم كه راهنماييم ميكنيد .

آواتار کاربر
farsijava
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: karaj

Re: چند تا سوال براي شروع

پست توسط farsijava » یک‌شنبه 26 آبان 1387, 10:31 pm

سلام
جواب اکثر سوالات تو سایت هست. اگه با دقت بگردید پیدا می کنید. ولی من باز می گم انشالله دوستان اگه جایی اشتباه گفتم تصحیح کنند
1- از نظر وقت کم نداری
2- فکر می کنم درسته. و کتاب مرجع همین کتابی که شما گرفتید ولی کتاب آقای مقسمی کافی هست
3- زبان رو نخواندم نمی دونم - ادبیات کتاب گسترش علوم پایه که دو جلد هست ولی یکی از اونها برای سراسری هست که داخلش نوشته. معارف هم که از امسال شده اندیشه من کتابی ندیدم فکر کنم همون اندیشه نهاد رهبری کافی هست
4-بله تو فنی ها عموما نمی زنند ولی اگه ریاضیتون خوبه ازش غافل نشید. مخصوصا آمار که راحت میشه 2 تاش رو زد
5- c++ و vb بعید چیز دیگری بیاد
6-به نظرم با c میاد
7- تو سایت هست بگردی پیدا می کنی
8- نه خیر
9- از خودشون بپرسید. مدیران هم به نظرم تو فکرش هستند. ولی من مخالفم با انی کار. کی می خوایم یاد بگیریم حق دیگران رو ضایع نکنیم dd:
10- سوالات سیستم عامل از این کتاب مطرح میشه و این کتاب مرجع کنکور هست در مورد دستورات از لینوکس میاد که به نظرم امسال نیومد ولی اگه می خواهید بخوانید انتهای درس و کنکور مقسمی یه قسمتی برای این سوالات است
11- قسمت اول درسته. قسمت دوم به نظرم از سال دیگه نمی گیره.
12- تو آزمون های تابا می توانید شرکت کنید. و موسسات فکر کنم اگه 3 تای‌ آخر هم برید مبلغ کامل رو ازتون می گیرند مگر صبر کنید دو آزمون آخر که جامع هست احتمال داره عمومی باشه و فقط از هزینه همون دو تا رو بگیرند
13-کارشناس ها نظر خواهند داد
14-نیازی نیست. برنامه سازی که دیگه از پاسکال نمیاد . ساختمان هم به نظرم از سی میاد.
موفق باشید
http://www.gaza.ir
----------------------------
bbc یک نظر سنجی راه انداخته در مورد حمایت از اسراپیل یا فلسطین. که متاسفانه با اینکه از هرچند رای یکی طرف اسراییل هست درصد آمار اسراپیل بالاتر هست
با شرکت در اون و گسترش این خبر از حقانیت فلسطین دفاع کنید:
http://www.israel-vs-palestine.com

steve-jobs
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط steve-jobs » یک‌شنبه 26 آبان 1387, 11:33 pm

ممنون از پاسخ شما
پارسال ساختمان داده چي بود ؟
به نظر شما اينجوريه ؟
يه منبع موثق نيست بدونم واقعا چي هست؟
آزمون تابا فقط تو تهران هست ؟
من ريز منابع رو جايي نديدم ( سر فصلهاي دروس )
منتظر نظرات دوستان ديگه هستم

آواتار کاربر
Behzad_Badri
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط Behzad_Badri » دوشنبه 27 آبان 1387, 6:30 am

دوست عزیز منابع و سرفصل تو صفحهء اول سایت قرار دارن.
http://www.karshenasi.com
When we wake up in the morning, we have two simple choices
Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams
Choice is yours

آواتار کاربر
farsijava
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: karaj

پست توسط farsijava » دوشنبه 27 آبان 1387, 1:02 pm

من که دقیق یادم نیست ولی به نظرم سی یا سی پلاس پلاس بود
آزمون های تابا رو از اینترنت هم می توانید شرکت کنید یعنی غیر حضوری
یکی از سوالاتتون رو هم که یکی از بچه ها جواب داد بقیش رو هم متوجه نشدم
موفق باشید
http://www.gaza.ir
----------------------------
bbc یک نظر سنجی راه انداخته در مورد حمایت از اسراپیل یا فلسطین. که متاسفانه با اینکه از هرچند رای یکی طرف اسراییل هست درصد آمار اسراپیل بالاتر هست
با شرکت در اون و گسترش این خبر از حقانیت فلسطین دفاع کنید:
http://www.israel-vs-palestine.com

قفل شده